Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-04, 14:10   #1
cip

Stock
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4
Default help...

salut!am un opel vectra a 2000 16v, 2 axe cu came si am probleme mari cu sonda lambda.e a 3 pe care o schimb si la punerea contactului o arde.tin sa precizez ca au fost montate corespunzator.are cineva o idee... sau cum o pot anula. multumesc anticipat!
cip is offline   Reply With Quote
Old 13-02-04, 15:03   #2
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Uite si eu vreau sa stiu cum se anuleaza senzorul de oxigen (lambda) ... daca are cineva informatii rog sa le posteze. Tu ai pus testerul pe computer, sa vezi ce cod de eroare da ? Prin senzorul labmda ar trebui sa treaca un curent mic, nu inteleg de ce se arde ...
__________________
Opel Kadett GSi 2.0 87\'

I am kept in place by G-forces, not seatbelts.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-04, 15:45   #3
cip

Stock
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4
Default sonda lambda

Salut! Testerul a fost pus pe masina,dar nu stiu exact codul de eroare.doar indica ca sonda lambda nu este buna si de cate ori pun alta le arde... masina merge ingrozitor de prost fara sonda.tu ai aceiasi problema???eu vreau sa o anulez dar nu stiu cum asa ca help!!!
cip is offline   Reply With Quote
Old 14-02-04, 15:52   #4
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

N-am problema la senzor, da' vreau sa-l anulez pentru cativa caluti in plus .
GSi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-04, 16:07   #5
cip

Stock
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4
Default

e bun ca nu ai probleme cu ea. sper sa ne dea cineva un raspuns pentru eliminarea sondei. TE SALUT!!!!!!
cip is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -