Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-06, 19:21   #1
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default [Tutorial request] Evacuare custom

As vrea sa stiu mai multe detalii despre cum as putea fabrica o finala care sa sune frumos....cum trebuie sa fie ca sa sune gros/subtire dupa caz...astept propuneri...fara mistouri si trimiteri catre borla....multumesc
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 07-12-06, 15:20   #2
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: [Tutorial request] Evacuare custom

exista ceva studii pe net despre asta un serch pe google ar fi bine venit, ce-ti pot spune e ca in toba pot exista niste site care in functie de diametrul gaurilor taie anumite fregvente si astfel poti lasa numai anumite sunete sa fie produse de toba si altele sa le atenuezi...

Google
200SX is offline   Reply With Quote
Old 08-12-06, 02:10   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: [Tutorial request] Evacuare custom

Quote:
Originally Posted by 200SX View Post
exista ceva studii pe net despre asta un serch pe google ar fi bine venit, ce-ti pot spune e ca in toba pot exista niste site care in functie de diametrul gaurilor taie anumite fregvente si astfel poti lasa numai anumite sunete sa fie produse de toba si altele sa le atenuezi...

Finalul unui studiu de acest gen este acesta:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	toba scan.1.jpg
Views:	136
Size:	139.9 KB
ID:	186338  
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 08-12-06, 09:06   #4
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [Tutorial request] Evacuare custom

eu am cautat o gramada pe internet si nu am gasit...ca daca gaseam nu mai postam aici :P
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -