Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-06, 14:17   #1
meddocspeed

Stage 4
 
meddocspeed's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 178
Unhappy bmw E36,bord ce ramane aprins non-stop:(

am ajuns acasa azi am oprit motorul si am scos chie din contact dar bordul tot aprins a ramas.... plz daca stie cineva ce poate sa fie....pana la urma am scos cablurile de la baterie dar cand le pun la loc tot ramane bordul aprins...daca poate cineva sa imi spuna ce sa fac sau daca cineva se pricepe...dati un semn plz..
meddocspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 14:37   #2
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: help

un electrician bun
numai bine
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 16:32   #3
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: help

Ai un scurt in bord.Scoate casetofonul daca ai si vezi daca mai face.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 05-10-06, 19:32   #4
meddocspeed

Stage 4
 
meddocspeed's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 178
Default Re: help

am scos casetofonul ...tot nui bine...cunoaste cineva un electrician bun?
meddocspeed is offline   Reply With Quote
Old 06-10-06, 21:49   #5
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: help

Defect in blocul de lumini,comutatorul ce care da drumul la luminile de pozitie,etc...are niste lamele de cupru in el,una a ramas..."in urma"-nu trebuie neaaparat sa ramana si pozitia aprinsa la defectul asta. Ar mai putea fi si ceva strapuns pe electronica de bord,insa putin probabil...dioda zener,...astea se mai pun in scurt...verifica,cu toate ca nu vad motivul .
INSA daca vrei electrician,pentru bord,spune-mi si MAI ales,ai putin respect si tine cont de rugamintea mea din topicul sticky,subliniata cu majuscule !...n-am pus topicul ala acolo doar ca sa ma uit eu..."help"...>
PS: daca tu nu crezi ca ar fi important a specifica si modelul masinii,eu cred ca ESTE
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 07-10-06 at 03:10.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 07-10-06, 10:35   #6
meddocspeed

Stage 4
 
meddocspeed's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 178
Default Re: help

ok mersi...masina este un bmw e36 din 1994 docamdata sa rezolvat problema singura deci nu am facut nimic pur si simplu am pus cablurile la loc si a mers...dar totusi cred ca ceva defect este ...daca cineva ma poate ajuta...contra cost binenteles...
meddocspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -