Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-08, 23:37   #61
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Da mai da-l dreacu de motor de Audi expertilor. Si spun ca sunteti experti, pentru ca voi stiti ca Porsche a mai avut motoare de la Audi si acum ceva vreme de ani.
Asa e ca stiati si voi asta, dar nu are importanta. Tot blasfemie e. Nu ?

Dar probabil ca majoritatea din voi nici nu erau pe vremea cand sub capota la Porsche ragea un motor Audi.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 23:45   #62
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
sunt multe tiruri care au peste 500 cp .. dupa mintea ta sunt masini sport nu ?
n-o fi ea vreo torpila...da eu zic ca fuge destul de bine,pacat ca n-o ajuta fizicu.
Pe mine unu m-a lasat cu gura cascata un Turbo S Magnum cat de infipt e.
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 00:38   #63
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Pana la urma, nu-ti place nu cumperi. E doar inceputul, pe viitor se vor construi porsche pe platforme VW. Parca gigi cu bani stie ca Bentley Continental imparte platforma cu VW Phaeton
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 02:22   #64
zapp_ecko

Stage 3
 
zapp_ecko's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 125
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
Thumbs down Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Ca sa incheiem aceasta lunga poveste ca vad ca deja unii vad tiruri sport, vorbim aici de parca toti avem chayene pe benzina si nu stim acum daca sa le vindem toti si sa ne punem pe diesel. va simtiti insultati si va plimbati cu dacia. Daca mai sunt pareri vorbiti va rog doar daca aveti masini de rangul chayene... Cati dintre cei care au postat aici detin un Porshe? VA rog sa posteze cei care au banii si intentioneaza sa cumpere un astfel de vehicul care pentru unii este o blasfemie, o insulta...
__________________
Opel Vectra B I500 2.5 V6 194 with new and brutal transmision
https://vimeo.com/4627013
zapp_ecko is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 08:23   #65
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

eu vorbesc pt ca vreau in scurt timp sa imi iau un suv mai aparte, si neaparat sa fie diesel! ( nu .. nu ca n-am bani de benzina cum cred unii copii pe aici! ci imi place dieselul cum se comporta ) ............. si ma gandeam la un Porsche Cayenne dar din pacate nu erau decat variante pe benzina, acuma ca a intrat dieselul cred ca o sa astept un pic si poate poate .. daca nu.. vw touareg
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 12:29   #66
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Thumbs down Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by zapp_ecko View Post
Ca sa incheiem aceasta lunga poveste ca vad ca deja unii vad tiruri sport, vorbim aici de parca toti avem chayene pe benzina si nu stim acum daca sa le vindem toti si sa ne punem pe diesel. va simtiti insultati si va plimbati cu dacia. Daca mai sunt pareri vorbiti va rog doar daca aveti masini de rangul chayene... Cati dintre cei care au postat aici detin un Porshe? VA rog sa posteze cei care au banii si intentioneaza sa cumpere un astfel de vehicul care pentru unii este o blasfemie, o insulta...
Alo gara, cum adica sa-si exprime parerea doar cei care au masini de rangul Cayenneului? Adica daca am dacie(cu d mic) nu am voie sa-mi exprim punctul de vedere pentru ca niciodata nu-mi voi permite un Porsche(cu P mare)? Asta-i un forum, fiecare cu parerile lui asupra masinii, ce-i convine si ce nu! Astea nu-s discutii! Mie de exmplu nu-mi place ideea de un Porsche diesel...repet PORSCHE, caci la asta se rezuma totul, nu la un SUV am zis odata ca nu-mi place si nu gasesc normal sa vina x si y cu comentarii ,,destepte" incercand sa-mi demonstreze ca ii ceva bun. O fii, dar nu ma intereseaza.
bogg is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 12:32   #67
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

da mai bogg dar pana la urma care e problema?! bun .. nu-ti place cayenne diesel, ia-ti cayenne turbo si gata terminam subiectul! nu se supara nimeni! dar nici sa vii sa zici " vai au pus diesel pe cayenne , gata nu-mi mai iau porsche! sunt cei mai prosti! "
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 12:33   #68
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by zapp_ecko View Post
Ca sa incheiem aceasta lunga poveste ca vad ca deja unii vad tiruri sport..
nu-i vb de asta! ci.. omul ala a zis ca
Quote:
Originally Posted by emy_brabus View Post
Cum nu este masina sport....sau daca ai 500 de caluti sub capota inseamna ca ai o masina normala???
io acu ce sa inteleg? ca un tir este masina sport? sau tir sport? doar pt ca are 500 cp ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 12:50   #69
kalligraniento

Stage 5
 
kalligraniento's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 474
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Aolooooo , Porsche Cayene Diesel??? Porsche Diesel??? Au stricat toata istoria Porsche!! Huaaaa
kalligraniento is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 13:47   #70
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

oo da diesel.. ! o fii Tdi cu d si i rosu ?
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 13:48   #71
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

copii de 17 ani! ce sa le ceri ............
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 17:11   #72
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Nu inteleg de ce atatea pareri anti-diesel.Eu zic ca e o chestie foarte buna ca au bagat diesel pe Cayenne,nu e o masina sport,e o masina de teren care in regim off-road de multe ori ai nevoie unui cuplu diesel.Bine ca poate nici 10% din posesorii de Cayenne nu l-au bagat vreodata pe drum off-road.L-au luat de fita.

Dar de Cayenne pe GPL ati auzit ? http://traficul.org/?p=55

P.S.Daca sunteti asa rau impotriva unui diesel pe un SUV , recomand sa cititi specificatiile tehnice ale noului model de la Toyota Land Cruiser V8 , sa vedeti cum un diesel cu doar 200 cmc mai mic bate un "benzinar" la CP,cuplu,acceleratie 0-100 km/h,viteza maxima etc si cu un consum de 6l/100 km mai mic(urban).
Sa nu uitati sa va uitati nici la Audi Q7 DIESEL de 500 CP si 1000 NM.
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 17:15   #73
tarzy

Stage 2
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 37
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

oaaaa....!!!:O:O:O ....nu se poate asa ceva. nush cum ai putea sa spui: "miam luat luat porche diesel"??????????....e un sacrilegiu.....parca mai bine suna :"miam luat logan rs" decat asta))...pana acum porche a fost un simbol al exclusivismului. A FOST!
tarzy is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 20:17   #74
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

cei care isi cumpara Cayenne diesel..mai bine nu si'ar lua..am cayenne dar e diesel..ceva in genu mi'am luat ferrari dar motor in 4 pistoane sa mance putin.. iar cei care cumpara Cayenne benz..nu se uita la consum parerea mea..
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 12-08-08, 20:19   #75
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
cei care isi cumpara Cayenne diesel..mai bine nu si'ar lua..am cayenne dar e diesel..ceva in genu mi'am luat ferrari dar motor in 4 pistoane sa mance putin.. iar cei care cumpara Cayenne benz..nu se uita la consum parerea mea..
nene, intelege ca poate un om isi ia cayenne diesel ca ii place lui cum arata masina si in plus vrea sa mai faca si offroad cu ea... iar pt offroad diesel face diferenta! e asa greu ? doar nu e masina sport ( vezi: r8 tdi ) ca sa zici ca vai e diesel ..iac! iti dau dreptate daca zici ca e blasfemie sa ai un audi r8 diesel, sau un gallardo diesel! normal e masina care arata sport si este sport! dar pt un SUV care are proprietati 4x4 neaparat trb sa fie si o motorizare d'asta! fie el ferrari, gumpert , bugatti and so on
dolb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -