Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 11-08-08, 17:27   #46
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
Pe bune ? Si-o dat Range Rover demisia de o ajuns Cayenne sa fie cel mai capabil in off road?
foarte tare, sustin
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 17:38   #47
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

treaba e ca nu sunteti voi la conducerea porsche si nu voi luati deciziile. Stiu eu mai bine ce sa faca...

iar la balariile gen rusine ca au pus motor audi pe porsche, sincer cat de ***** sa fii sa scrii asa ceva?au pus motor de audi pe Veyron, 3TDI (la 240 CP si 550 NM probabil ala e) e ok pt Cayenne...da toti va credeti reisari si vrei numa 10L W16 de 800 CP, ca benzina creste in pomi, si daca da faliment firma din cauza lipsei de vanzari iarasi asta e...hello lume treziti-va. Este o miscare inteligenta din partea porsche, probabil o sa fie vanzari frumusele
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 18:46   #48
real4u

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 12
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Poate sa puna si motor cu apa pe ea, nu se compara cu x5, q7, sau mai ales x6. Singurul lucru care o facea mai buna ca celelate suv-uri erau motoarele puternice, ca la design exterior si mai ales interior nu e la fel de frumos ca celelalte...
real4u is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 19:23   #49
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
CEA MAI NASPA VESTE EVER!!!
agree...
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 19:38   #50
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by 2fast4you View Post
parca ii vad ca o sa puna si pe un boxter motor de 1.6 peste vreo 10 ani pentru un consum mai scazut. E urat la ce a ajuns porsche doar pentru un numar mare de vanzari
nu este draga pt un numar mare de vanzari! un SUV mai are si valente de masina offroad! si cum am invatat la scoala, pt ca o masina de teren... sa fie buna de ceva, trebuie sa aiba si ea un motor mare, bun, cu cuplu! un benzinar, fie si turbo , fie si cu 300 cp nu va trage niciodata pe teren accidentat cum va trage un 2.5, 3.0 TDI

Quote:
Originally Posted by C_kst View Post
frate.....cayenne diesel ))....peste cativa ani auzim de ferrari k face diesel....
e si cayenne pe GPL prin bucuresti

Quote:
Originally Posted by kalligraniento View Post
Sunt eu fan Porsche, dar Diesel, ma insulta!!! Mai bine ramane pe benzina, ca e o masina sport care trebuie sa fuga de rupe pamantul!!!!
da, corect, dar asta e SUV , este aproape o UTILITARA ! nu vad ce valente sportive sa aibe

Quote:
Originally Posted by adrian_tl30 View Post
diesel ??? suna cam ciudat pentru porsche..iar cine isi ia un porsche are bani sa puna benzina....
da frate..dar te gandesti.. bun ai bani, avem bani de carburant! dar SE DUCE DRACULUI TOT PETROLUL IN 15 ANI ! nu cumva e mai bine sa consumam si noi mai putin?! ca sa avem niste rezerve acolo in caz ca ne invadeaza extraterestrii si singurul antidot pt ei este petrolul

Quote:
Originally Posted by kalligraniento View Post
De ce masinile din ziua de azi numai sunt ce era inainte??? ( Acujm sau prostit, cu mici exceptii!!!
pt ca au realizat multi ca se cheltuiesc prea multi bani pe carburant, si degeaba! de ce sa ai o benzinara de 200 cp si sa consume 20% cand poti avea un diesel de 200 cp care sa consume 10% si colac peste pupaza sa si traga mai bine decat benzinara!

Quote:
Originally Posted by mad_aurel View Post
Cayenne gunoi de suv, te inseli amarnic, mai documenteazate, la ora actuala este declarat cel mai capabil suv de lux in regim off road. Si intradevar daca pun diesel pe cayenne este chiar o rusine, nu avea nevoie de asa ceva
VW TOUAREG . ( punct)

Quote:
Originally Posted by real4u View Post
Poate sa puna si motor cu apa pe ea, nu se compara cu x5, q7, sau mai ales x6. Singurul lucru care o facea mai buna ca celelate suv-uri erau motoarele puternice, ca la design exterior si mai ales interior nu e la fel de frumos ca celelalte...
pai normal! manelele se aud bine in x5, q7 , x6! cum sa asculti manele intr-un cayenne


De comentat suntem pe primul loc in lume! ai dracu ingineri prosti, directori de marketing prosti! ce sa mai .. toti de la VAG + PORSCHE = PROSTI ... las' ca vine romanu dupa forum sa ii invete! ca el stie.. ai naibii .. auzi diesel..blasfemie!
__________________


Last edited by dolb; 11-08-08 at 19:41.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 19:47   #51
3S-FE

Stage 5
 
3S-FE's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 413
Member of:
[FOTO]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

AMIN!
3S-FE is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:18   #52
mishu415

Stage 3
 
mishu415's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 163
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

[QUOTE=dolb;1690863]nu este draga pt un numar mare de vanzari! un SUV mai are si valente de masina offroad! si cum am invatat la scoala, pt ca o masina de teren... sa fie buna de ceva, trebuie sa aiba si ea un motor mare, bun, cu cuplu! un benzinar, fie si turbo , fie si cu 300 cp nu va trage niciodata pe teren accidentat cum va trage un 2.5, 3.0 TDI

"draga"( )eu cred k este pentru vanzari si o sa vezi dupa statistici cand se va lansa, cat despre abilitatile off road ai dreptate partial, caci in offroad ul adevarat,adica extrem, se folosesc masini pe benzina(vorbim despre G class uri si alte alea care consuma 100l).Eu asa cred "draga", vorbim dupa ce incep vanzarile k acum nu are nici o relevanta
mishu415 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:33   #53
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Lasa draga, hummerul si Lamborghiniul facute special pt offroad, cu motoare speciale pt offroad! noi vorbim aici de masini de productie care se vand la popor!

si referitor la vanzari: daca pana acu a fost dacia numai pe benzina si acu s-a facut si pe motorina, asta inseamna ca din cauza asta se vand? .. MASINILE SE VAND PENTRU CA ESTE NEVOIE DE ELE! NU SE VAND DOAR ASA.. CA A APARUT CAYENNE DIESEL SI HAI SA-L IAU! io zic sa te mai gandesti
dolb is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:49   #54
Lukyan

Stage 5
 
Lukyan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 475
Member of:
[Echipa de sprijin]
[Honda]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

o fi el diesel...da pare destul de potent.cuplul ala e frumusel.

pana acum eu ma uitam la cayenne ca la o masina off-road/sport/de lux/etc(sport pt ca da fum la ceva masini totusi...).asta o sa fie doar off-road si de lux,care e problema?

trebuia sa faca si ei ceva in legatura cu consumul ala...inca putin si o sa ajungem in stadiul in care nici banii n-o sa mai cumpere petrolul.deci nu tine neaparat de marketing...
Lukyan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 20:55   #55
unchiulNOS
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 230
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

da unele pareri de aici mi se par pertinente si pline de adevar, DAR un porsche care "trancaneste" si scoate mult fum>pe partea dorsala si nu din slikuri, mi se pare o blasfemie+ inima care bate este de audi !> asa este nenorocire nu vine niciodata singura!

pacat ca legendele devin curve, zdrente..incet incet nu cred ca or sa mai ramana branduri pure!

trist si rusine porsche pt ca au inceput sa o "suga" for the love of money!

vrei tdi care sa consume putin(cumparati altceva),este ok, nici o problema dar cand este vb de porsche, traditia ar trebuii sa fie altfel!

pai sa vezi tigani in tdi...manele...

Last edited by unchiulNOS; 11-08-08 at 20:59.
unchiulNOS is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 21:11   #56
ciprian.20

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 203
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

) daca si Porsche pune motor de Audi ))) s-a terminat
ciprian.20 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 22:45   #57
oldtudorhand

Stage 5
 
oldtudorhand's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 471
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Next......Ferrari TDi dubita !
oldtudorhand is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 22:52   #58
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by oldtudorhand View Post
Next......Ferrari TDi dubita !
au proiectat ei un ferrari SUV

Quote:
Originally Posted by unchiulNOS View Post
da unele pareri de aici mi se par pertinente si pline de adevar, DAR un porsche care "trancaneste" si scoate mult fum>pe partea dorsala si nu din slikuri, mi se pare o blasfemie+ inima care bate este de audi !> asa este nenorocire nu vine niciodata singura!

pacat ca legendele devin curve, zdrente..incet incet nu cred ca or sa mai ramana branduri pure!

trist si rusine porsche pt ca au inceput sa o "suga" for the love of money!

vrei tdi care sa consume putin(cumparati altceva),este ok, nici o problema dar cand este vb de porsche, traditia ar trebuii sa fie altfel!

pai sa vezi tigani in tdi...manele...
din pacate asta este adevarul! si tu ca si mine nu vrem sa dispara asemenea legende insa... mai e putin si se duce naibii petrolul daca n-am fi avut problema asta...ce bine ar fi fost

Quote:
Originally Posted by Lukyan View Post
o fi el diesel...da pare destul de potent.cuplul ala e frumusel.

trebuia sa faca si ei ceva in legatura cu consumul ala...inca putin si o sa ajungem in stadiul in care nici banii n-o sa mai cumpere petrolul.deci nu tine neaparat de marketing...
exact asta incerc si eu sa scot in evidenta! nu e numai marketingul.. e vb si ca totusi trebuie sa consumam mai putin! chiar daca unii zic: ce frate vrei sa consumi mai putin ia-ti un golf tdi sau ceva de genul... eu le raspund: da frate dar daca mie imi place CAYENNE cum arata si sunt f fiabile si bune si vreau sa consume si putin, de ce sa nu beneficiez ?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 22:53   #59
emy_brabus

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 59
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by 3S-FE View Post
avand in vedere ca Porsche Cayenne NU ESTE NU A FOST SI NU VA FI NICIDOATA O MASINA SPORT!!!!!! , nu vad care ar fi problema

in acest spirit mi se pare o evolutie absolut fireasca motorul diesel, sincer ma mira ca nu au considerat varianta mai devreme, mai mult de atat, Cayenne-ul este foarte popular pe piata americana, iar in ritmul in care creste pretul a combustibili, nu m-as mira ca acest tip de motoare sa devina foarte populare si peste ocean cat de curand
Cum nu este masina sport....sau daca ai 500 de caluti sub capota inseamna ca ai o masina normala???
emy_brabus is offline   Reply With Quote
Old 11-08-08, 22:54   #60
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Cayenne diesel vine in martie 2009

Quote:
Originally Posted by emy_brabus View Post
Cum nu este masina sport....sau daca ai 500 de caluti sub capota inseamna ca ai o masina normala???
sunt multe tiruri care au peste 500 cp .. dupa mintea ta sunt masini sport nu ?
dolb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -