Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-07, 21:07   #16
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

mijto tare VXR8...ma intreb dak vor scoate shi un nou model de calibra...
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 20:15   #17
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by TURBOSS View Post
OPEL VXR8 va ridica puterea V8-ului de 6 litri de la 420 la 540 CP.
e vorba de vauxhall vxr8... ei isi numesc masinile sport "VXR", sigla de vauxhall se poate observa pe spate la fel ca si numele scris pe portbagaj... daca era opel se numea OPC...
ma indoiesc ca opel daca va prelua modelul va folosi si acest motor pt ca nu i-am vazut sa aiba de-a face cu motoare asa de mari... sigur vor pune unul de 3 3jumate maxim... si tot cu o putere suficient de mare...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 23:32   #18
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

ce "marfa" ca revine omega... ! DAR SPER SA NU MAI AIBA MOT DE BMW, PT CA MI SE RIDICA TEMPERATURA !

...poate si caly II ..., cine stie?
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 01:53   #19
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Sincer cred ca va avea un pret in jurul a 40k...personal as prefera un Lexus IS sau un Mercedes clasa C , stiu ca aberez , nu e in clasa asta dar....din clasa lui probabil as prefera Saab-ul 9-5...gresesc comparatia?
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 11:22   #20
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

parerea mea ca va avea un model si mai ieftin de 40 de k pentru piata europeana. Nu stiu daca putem face comparatia cu Phaeton totusi.
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 11:55   #21
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Eu am incercat cu Saab 9-5 nu cu Phaeton...
Parerea mea e ca...nu va avea prea mare succes...poate doar la fanii opel....
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 17:17   #22
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by obrazNICK View Post
Eu am incercat cu Saab 9-5 nu cu Phaeton...
Parerea mea e ca...nu va avea prea mare succes...poate doar la fanii opel....
saab 9.5 are platforma vectra-ului !

pheatonul= esec total !

eu zic ca o sa faca treaba buna cu "reancarnarea" lui omega "mu"!
law53 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 22:12   #23
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Mii de scuze de off

DA CAUTA PE GOOGLE/YOUTUBE SI O SA VEZI CA PHAETONUL E CHIAR REUSIT...si Clarkson a spus ca e o super masina...cauta pe youtube inainte sa postezi asa cv despre phaeton...
PS:W12 prinde 202 MPH!!!Si masina asta nu e facuta pt asa ceva...urmariti filmul e chiar interesant

LE:se vede din semnatura ca ai ceva cu VAG..nu`mi bat capul cu tine sa iti dovedesc ceva...o seara buna
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 23:49   #24
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
Mii de scuze de off

DA CAUTA PE GOOGLE/YOUTUBE SI O SA VEZI CA PHAETONUL E CHIAR REUSIT...si Clarkson a spus ca e o super masina...cauta pe youtube inainte sa postezi asa cv despre phaeton...
PS:W12 prinde 202 MPH!!!Si masina asta nu e facuta pt asa ceva...urmariti filmul e chiar interesant

LE:se vede din semnatura ca ai ceva cu VAG..nu`mi bat capul cu tine sa iti dovedesc ceva...o seara buna
da-i drumul de aici...crezi ca am nevoie sa imi spui tu...sau clarkson ca pheatonul e masina...NU A AVUT SUCCES PT CA NU A FOST BUNA !!!

CE CONTEAZA CAT PRINDE O MASINA...ASTA CONTEAZA LA O MASINA DI CLASA LUX, SUPER LUX?

DAR CE SA STII TU...MAI PLIMBA CARUCIORUL, DA-L CU VASILINA SA NU SCARTAIE SI VB MAI INCOLO CAND O SA FII "BOTEZAT", PANA ATUNCI NU AVEM NEVOIE DE PARERILE TALE UMILE !

PE YOUTUBE SA TE UITI TU! CREZI CA MA INTERESEAZA CE E ACOLO DE PHEATON? POTI SA COMPARI ARATAREA AIA CU BMW 7, MERCEDES S...SAU AUDI A8...? PLEACA DIN ULTIMA POZITIE SI ACOLO RAMANE !

PITONULE ...VEZI CA S-A RACIT GRISUL SI S-AU IMPARTIT PIJAMALELE !

TAY TAY SI FA-MI SA IMI FIE DOR DE TINE !
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
law53 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 13:36   #25
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Mai law53 stai in banca ta ca nu ai dreptate. Anaconda nu stie sa isi sustina punctul de vedere. Eu sunt opelist dar.... Phaeton este o masina foarte buna- limuzina de lux- ( am mers personal cu 3.0 tdi 5.0 tdi si 6.0 benzina) la raportul pret calitate este poate peste concurentele sale din clasa premium. Insa Phaeton a fost dezavantajat de la inceput... de sigla VW. Atentie Vw nu a reprezentat niciodata luxul - a fost efectiv masina poporului , a clasei muncitoresti. S-a ridicat puternic din 95 incoace. Trebuia sa il lase simplu Phaeton, fara sigla VW - de asta nu s-a vandut cum trebuie. Trebuiau sa procedeze la fel cum au facut cei de la Toyota cu Lexus. Ce neamt cu bani si-ar fi luat VW-Phaeton de 60 de mii de ex cand mai punea cel putin 10-15 mii si lua un Mercedes S , Audi A8 sau BMW 7 ??? Brandul Vw nu se poate batea pe segmentul premium cu ceilalti 3. De asta am comparat eu noua omega cu Phaeton ... sa vedem ce iese acum.
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 19:29   #26
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
Mai law53 stai in banca ta ca nu ai dreptate. Anaconda nu stie sa isi sustina punctul de vedere. Eu sunt opelist dar.... Phaeton este o masina foarte buna- limuzina de lux- ( am mers personal cu 3.0 tdi 5.0 tdi si 6.0 benzina) la raportul pret calitate este poate peste concurentele sale din clasa premium. Insa Phaeton a fost dezavantajat de la inceput... de sigla VW. Atentie Vw nu a reprezentat niciodata luxul - a fost efectiv masina poporului , a clasei muncitoresti. S-a ridicat puternic din 95 incoace. Trebuia sa il lase simplu Phaeton, fara sigla VW - de asta nu s-a vandut cum trebuie. Trebuiau sa procedeze la fel cum au facut cei de la Toyota cu Lexus. Ce neamt cu bani si-ar fi luat VW-Phaeton de 60 de mii de ex cand mai punea cel putin 10-15 mii si lua un Mercedes S , Audi A8 sau BMW 7 ??? Brandul Vw nu se poate batea pe segmentul premium cu ceilalti 3. De asta am comparat eu noua omega cu Phaeton ... sa vedem ce iese acum.
de mers bn, cred pt ca aproape toate masinile se comorta bn, pana si leganta de la daewoo...dar nu este o masina reusita, adica nu a convins lumea "buna"!

CINE VREA MASINA DE LUX NU ISI I-A NICODATA PHEATON PT CA NU SE POATE COMPARA CU REGINELE CLASEI(S & 7)! nu se poate compara calitatea mercedesului, bmw si in ultimul rand al audi-ului cu pheaton! e dif prea mare intre cele 4 masini!
law53 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 22:43   #27
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

on topicare o masina promitatoare..dar cred ca departe de phaeton et company
off topic(ultimul sper):eu nu am argumentat afirmatia mea din mai multe motive:
1)law e pe dinafara...asa ca putea sa ii scriu 10 pagini ca tot nu ar pricepe nimic(cum de altfel nu a priceput nici de la tine)...el spune ca regina(reginele) clasei de lux sunt S si 7...gresit...regina este intradevar S-Klasse,este putin superior A8-ului,oricat de fan audi as fi eu,insa seria 7 este...pfff....nu chiar reusita,pana si oficialii bmw +toate revistele de specialitate au afirmat asta=>A8>Seria7,nu cum ai zis tu.
2)faptul ca phaetonul nu sa vandut precum S/A8/7xx este din cauza mentionata mai sus,simplul fapt ca e VW si unii prefera merc(alegere care sa facut si in romania,unde mentalitatea asta e in floare),cu toate ca VW Phaeton este o masina f reusita,toata lumea a recunoscut asta,numai LAW nu.De altfel nici nu ma chinui sa ii mai explic nimic,este complet pe dinafara,si face afirmatii lipsite de argumente si ridicole(gen seria 7 regina clasei )O seara buna tuturor
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 11:48   #28
3TURBOnos
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 187
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
on topicare o masina promitatoare..dar cred ca departe de phaeton et company
off topic(ultimul sper):eu nu am argumentat afirmatia mea din mai multe motive:
1)law e pe dinafara...asa ca putea sa ii scriu 10 pagini ca tot nu ar pricepe nimic(cum de altfel nu a priceput nici de la tine)...el spune ca regina(reginele) clasei de lux sunt S si 7...gresit...regina este intradevar S-Klasse,este putin superior A8-ului,oricat de fan audi as fi eu,insa seria 7 este...pfff....nu chiar reusita,pana si oficialii bmw +toate revistele de specialitate au afirmat asta=>A8>Seria7,nu cum ai zis tu.
2)faptul ca phaetonul nu sa vandut precum S/A8/7xx este din cauza mentionata mai sus,simplul fapt ca e VW si unii prefera merc(alegere care sa facut si in romania,unde mentalitatea asta e in floare),cu toate ca VW Phaeton este o masina f reusita,toata lumea a recunoscut asta,numai LAW nu.De altfel nici nu ma chinui sa ii mai explic nimic,este complet pe dinafara,si face afirmatii lipsite de argumente si ridicole(gen seria 7 regina clasei )O seara buna tuturor
ce trebuie noi sa facem sa nu mai vedem cum infectezi topicurile ? sa il trimitem dupa tn pe cioaca ?

in afara mentalitatea este f dif fata de noi ! DECI PHEATONUL DACA ERA REUSIT VANZARILE ERAU RIDICATE, CA DOAR NU STATE-AU IN VANZARILE DE LA NOI ! asa ca...

nu poti compara bmw cu vw NICODATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! EVER !
3TURBOnos is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 13:08   #29
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by 3TURBOnos View Post
ce trebuie noi sa facem sa nu mai vedem cum infectezi topicurile ? sa il trimitem dupa tn pe cioaca ?

in afara mentalitatea este f dif fata de noi ! DECI PHEATONUL DACA ERA REUSIT VANZARILE ERAU RIDICATE, CA DOAR NU STATE-AU IN VANZARILE DE LA NOI ! asa ca...

nu poti compara bmw cu vw NICODATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! EVER !
du`te si culca`te...TU NU ESTI IN STARE SA PORTI O DISCUTIE ASA CA DISPARI!tu infectezi tot pe unde incepi sa postezi cu tenta de flame,cum ai facut si pe topicu cu Focus ST si Astra OPC.....du`te si culca`te ca esti plafonat...in afara de a jigni oamenii ca pe tarla ca un copil nu esti in stare sa faci nimic,nu ai niciun argument!dar poate tu te simti bine...o sa zic ca OPEL RULLZ etc..si BMW...poate ai orgasm cand auzi de asa ceva.
Scuze celorlalti care vad asemenea ineptii,este ultimul off topic...SI NU MAI STRICATI SI THREADUL ASTA!Daca nu aveti in gand decat sa denigrati anumite masini si nu veniti cu argumente solide mai bine va aptineti sa postati doar de dragul de a strange posturi
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 18:44   #30
3TURBOnos
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 187
Default Re: Opel Omega revine in Europa!

Quote:
Originally Posted by anaconda_4badguys View Post
:
in loc sa faci altceva(la care t pticepi) iti dai cu presupusul la ceva ca tu nu stii! nu ai cum sa stii !

asa sunt copchii astea...

ce stii tu...? NIMIC!

asa ca nu stiu dc t bagi!?
3TURBOnos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -