Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-06, 11:54   #121
sortex

Stage 4
 
sortex's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 194
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

am vazut una ieri parca e mai imbunatatita fata de logan normal)
sortex is offline   Reply With Quote
Old 17-11-06, 21:50   #122
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

am analizat si eu una mai in detaliu... din fata mi se pare chiar frumoasa acuma cand o vezi din lateral parca e putin cam taiata... dar trebuie sa recunosc ca arata mult mai bine decat in poze...
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 12:50   #123
sortex

Stage 4
 
sortex's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 194
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

e interesant geamu din spate ala ultimu
sortex is offline   Reply With Quote
Old 20-11-06, 19:01   #124
vip_tt

Stock
 
vip_tt's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

hai s afim seriosi....ce era interesanta?
vip_tt is offline   Reply With Quote
Old 20-11-06, 22:25   #125
sortex

Stage 4
 
sortex's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 194
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

nuj geamu din spate e interesant cum e facut) e asa ciudat...
sortex is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 14:06   #126
WarB

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 29
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

spuneti-mi si mie cand apare un diesel mai puternic daca stiti?
WarB is offline   Reply With Quote
Old 06-12-06, 15:48   #127
iuliu

Stage 1
 
iuliu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 17
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

ba masina e destul de frumusica da totusi.din lateral nu arata bine de loc capota e prea minuscula in comparatie cu restu masini.daca era macar ca la pegeout mai ridicata mai bombata era bine.oricum felicitari celor de la renault au avut o viziune buna
iuliu is offline   Reply With Quote
Old 12-12-06, 18:06   #128
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

Deci .. .. pareri si pareri .. .. eu am Logan .. chel .. dat d tata .. .. na vrut sal vanda k ia plukut d cum la luat si la dotat cu folii aprobate rar .. audio destul d ok .. .. detector .. si nusi scotea banii dak lar fi vandut la 10k d km ... si el avea nevoie de servo .. probleme cu coloana .. in fine ..
Am testat dricu ink din primele zile de cand a fost pus sal pipaie totzi tzaranii care probabil si-l vor cumpara cu prima ocazie c vand 2 parcele d pamant moshtenire de la moshi ..cu destinatia vile pt cei cu mertzane .. cam asa am vazut k e treaba acuma p la noi ..
Impresii dric : aspect .. .. logan .. nai cei cere pt cat costa .. probabil s putea si mai bine ..nu ma refer la estetica ci la unele kestii de genu suduri vizibile p la unele puncte .. . Motorizare ..am pus mana kiar pe ala cu multe supape si ma dezamagit .. fatza d sedanu meu 1.4 .. eu zbor ! posibil sa fi fost din cauza rodajului (am vazut o diferentza mare la symbolu lu tata ..cum era cand la luat si cum e acuma .. .. ) ..as vrea totusi sa pun mana p unu rodat ok k sa vad c poate motorasu ala ..si dak sar putea sa fac dealu negru cu el ar fi ceva..si ink 4 voluntari in mashina .. .. deci pana nui fac testu asta nam c zice decat : dak avetzi familie cu multzi copii astai mashina care e d voi .. si dak vio luati .. atentie cum trageti d volan k mie mi sa parut k are mijlocu distantei dintre roti cam prea in spate fatza d stalpu masinii.. .. nam masurato .. asa mi sa parut.. corectatzima dak greshesc..
.. si c intrebari am eu acuma .. k nu l stiu p toate .. .. cu c cauciuri vin noile loganuri ? bune/scoartza ?.. montana-urile mele au 15mii acuma si iarna asta o trag p dreapta clar .. decat dak nu vreau so sifonez ..
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 12-12-06, 18:12   #129
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

Quote:
Originally Posted by Dead666Ghost View Post
Deci .. .. pareri si pareri .. .. eu am Logan .. chel .. dat d tata .. .. na vrut sal vanda k ia plukut d cum la luat si la dotat cu folii aprobate rar .. audio destul d ok .. .. detector .. si nusi scotea banii dak lar fi vandut la 10k d km ... si el avea nevoie de servo .. probleme cu coloana .. in fine ..
Am testat dricu ink din primele zile de cand a fost pus sal pipaie totzi tzaranii care probabil si-l vor cumpara cu prima ocazie c vand 2 parcele d pamant moshtenire de la moshi ..cu destinatia vile pt cei cu mertzane .. cam asa am vazut k e treaba acuma p la noi ..
Impresii dric : aspect .. .. logan .. nai cei cere pt cat costa .. probabil s putea si mai bine ..nu ma refer la estetica ci la unele kestii de genu suduri vizibile p la unele puncte .. . Motorizare ..am pus mana kiar pe ala cu multe supape si ma dezamagit .. fatza d sedanu meu 1.4 .. eu zbor ! posibil sa fi fost din cauza rodajului (am vazut o diferentza mare la symbolu lu tata ..cum era cand la luat si cum e acuma .. .. ) ..as vrea totusi sa pun mana p unu rodat ok k sa vad c poate motorasu ala ..si dak sar putea sa fac dealu negru cu el ar fi ceva..si ink 4 voluntari in mashina .. .. deci pana nui fac testu asta nam c zice decat : dak avetzi familie cu multzi copii astai mashina care e d voi .. si dak vio luati .. atentie cum trageti d volan k mie mi sa parut k are mijlocu distantei dintre roti cam prea in spate fatza d stalpu masinii.. .. nam masurato .. asa mi sa parut.. corectatzima dak greshesc..
.. si c intrebari am eu acuma .. k nu l stiu p toate .. .. cu c cauciuri vin noile loganuri ? bune/scoartza ?.. montana-urile mele au 15mii acuma si iarna asta o trag p dreapta clar .. decat dak nu vreau so sifonez ..

de 2 ori am citit postu asta si n`am inteles nimic
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 12-12-06, 18:21   #130
Dead666Ghost

Stage 3
 
Dead666Ghost's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 142
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

) :> .. c poet sunt! hai k s intzelege ceva o data c t prinzi d boala mea cu punctele ..
Dead666Ghost is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 17:54   #131
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

noa bine...ce vreti shi voi acum??? Pe langa ca e ieftina ...iti facii treaba cu ea(ma rog....)asa nu-i bine, asa nu-i bine daca o facea prea scumpa shi cu multe dotari(da da....vezi sa nu) nici asa nu era bine!!! Eu le zic bravo celor de la dacia( sa nu uitam de unde or plecat) shi bine ca nu s-o ajuns la solenza sau super nova break...sau ma rog...MCV(s-au smecherit,....offff..U.E asta).


Reply : tuturor carora nu le convine shi nu le vor convine aceste mashinii prin simplu fapt ca se numesc DACIA.......shiiiii ca se fabrica in Romania(dar asta-i alta poveste)
bogg is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 21:13   #132
platon911
Opel Driver

Stage 5
 
platon911's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,838
Member of:
[Opel]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

Quote:
Originally Posted by bogg View Post
noa bine...ce vreti shi voi acum??? Pe langa ca e ieftina ...iti facii treaba cu ea(ma rog....)asa nu-i bine, asa nu-i bine daca o facea prea scumpa shi cu multe dotari(da da....vezi sa nu) nici asa nu era bine!!! Eu le zic bravo celor de la dacia( sa nu uitam de unde or plecat) shi bine ca nu s-o ajuns la solenza sau super nova break...sau ma rog...MCV(s-au smecherit,....offff..U.E asta).


Reply : tuturor carora nu le convine shi nu le vor convine aceste mashinii prin simplu fapt ca se numesc DACIA.......shiiiii ca se fabrica in Romania(dar asta-i alta poveste)
dupa parerea mea mai bine ramanea la Solenza sau SuperNova fiindk sunt de 1000 d ori mai bine facute k Loganu'
platon911 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 23:17   #133
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

Motiveaza, te rog. Eu nu pot sa-mi dau seama unde sunt mai bine facute decat loganul, si in al doilea rand, tu nu cred ca esti in cunostinta cu cresterea calitatii de productie de la Dacia. Sa nu uitam, ca am plecat de la nimic !

Revin, astept raspuns.
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 23:57   #134
Donnyro
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Donnyro's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 588
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

De cand a fost lansat Loganul nu am vazut 10 persoane carora sa le placa.se vorbeste despre el k si cum ar fii ultima rabla de pe Terra.ce e pacat este k jumatate din cei ce vorbesc de rau Loganul conduc niste masini pe care nu le mai primeste nici REMAT-ul.
__________________
Donnyro is offline   Reply With Quote
Old 28-12-06, 14:02   #135
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: Dacia Logan MCV (Multi Convivial Vehicle)(break)

Deci treaba sa in felul urmator ...
Firma Dacia a fost cumparata de francezii de la Renault (o alta firma care nu este vazuta cu bine de ochii mei ...) din motive politice si bla bla bla ...(au fost si alte firme mult mai bine cotate pe piata auto precum VW, dar cum am mai zis motivele politice si-au spus cuvantul)
Astia au investit bani asa doar ca sa nu zica ca nu au investit nimik la dacia...
O concluzie ar fi ca daca nu investesti nu ai cum sa iti doresti o masina care sa nu poata fi criticata nici de cel mai exigent om din domeniul auto ...

Akum sa trecem la subectul Dacia Logan MCV..
Ieri cand veneam cu tata de la Bucuresti, era in fata noastra un Logan MCV Albastru ala frumos (e singurul lucru care imi place de la Dacia), iar la o curba usoara de stanga Loganul a derapat putin ... mentionez ca nu avea mai mult de 80KM/H, iar tata ia curba aia cu 100KM/H iar masina ramane stabila pe traiectorie ...(mentionez este vorba despre un Opel Astra)... Din asta trag 2 concluzii ... soferul nu era foarte experimentat sau invatat cu automobilul care il conducea(nu avea lamaia in geam) ori automobilul in cauza este slab la categoria directie si tren de rulare ... tin sa cred ca este cea care incepe cu ori ...

Posesorii de Logan, Logan MCV sau iubitorii Dacia sper sa nu va suparati pe mine ... Dar Dacia nu este o masina asa fiabila...
__________________
Moartea-i sigura, viata nu !
Alkatraz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -