Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-09, 20:56   #16
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
corectie, mito cu stopuri de q5
Defapt sunt stopuri asemanatoare cu cele de Brera, dar nu ma asteptam sa stii tu asta, stai linistit
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:36   #17
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Defapt sunt stopuri asemanatoare cu cele de Brera, dar nu ma asteptam sa stii tu asta, stai linistit


On topic: mie imi place, doar spatele nu prea ma incanta... per total e ok masina!
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 00:16   #18
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Are un aspect destul de sportiv , spatele ma face sa ma gandesc putin la giulietta cea veche , ma rog ultramodernizata , interiorul cu anumite elemente care bat spre retro , iar cunoscatorii critici sa nu se mai uite daca o considera feminina sau ca seamana cu vreun alt model , orice Alfa Romeo iese in evidenta din gramezi de masini ce ne colinda drumurile patriei
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 11:44   #19
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Masina e reusita, dar designul pare foarte feminin
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 12:03   #20
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Quote:
Originally Posted by JohnnyX View Post
Masina e reusita, dar designul pare foarte feminin
mazda e feminina. masina asta e lafel de feminina lafel ca si kia ta sa zicem..... daca au linii rotunjite nu inseamna ca e feminina. mai conteaza si "atitudinea sa zicem asa"
atunci f50 e cea mai feminina masina?
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 12:16   #21
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Acum sincer, tu ai vedea un barbat conducand masina asta? Tu ai sta la volanul ei? Eu sincer nu....
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 19:01   #22
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

eu inca ma minunez cand vad barbati conducand kia ceed.

Nu stiu, Alfa asta l-as conduce de curiozitate, si depinzand de primele impresii as putea sa spun daca e sau nu feminina.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 20:50   #23
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
eu inca ma minunez cand vad barbati conducand kia ceed.
Inseamna ca te minunezi cam des...

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj
Nu stiu, Alfa asta l-as conduce de curiozitate, si depinzand de primele impresii as putea sa spun daca e sau nu feminina.
Cand am spus ca e feminina, m`am referit strict la aspectul masinii, la designul ei. Ca poate e mai agresiva decat o masina "supermasculina" e partea a doua.
__________________
Cee`d
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 00:13   #24
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

uitete la lina caroseriei, la spate cat de ridicate se intrunesc liniile, la ce nivel inalt. uitete la spatele acela bombat si agresiv.... am mai spus daca are linii rotunjite la faruri si stopuri nu inseamna ca e feminina... asa aston ce e? feminitatea intruchipata la masini?
PS: singurul lucru care nu`mi place sunt farurile
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 00:41   #25
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

o frumusete de masina ,volkswagen opel frantuzoaicele mereu vor arata ca niste porci iar Porsche Bmw Mercedes japonezele si cele italiene ca si Eva din rai
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-09, 03:26   #26
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

Prototipurile acestui model stiu ca aveau suspensie independenta spate, oare se va pastra sau adopta "clasica" punte in H? Oricum pe fata incepand de la 159 au renuntat la patrulaterul inalt si au adoptat McPherson...
Mi se pare demn de luat in seama motorul Multiair care, pe admisie parca, nu mai are axa cu came ci comanda hidraulica a supapelor! Ei zic ca e inspiratie din F1 insa acolo e pneumatica, sa vedem cum va sta cu fiabilitatea...
john17 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 14:41   #27
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: OFICIAL: Alfa Romeo Giulietta, inlocuitorul lui 147

EuroNCAP: Alfa Giulietta este cea mai sigură compactă din istorie!

Organismul independent EuroNCAP a prezentat astăzi rezultatele celei mai noi sesiuni de teste de siguranţă conform noilor criterii.
Ca de obicei, specialiştii de la EuroNCAP au măsurat protecţia adulţilor, protecţia copiilor, protecţia pietonilor, nivelul de echipamente de siguranţă care previn accidentele şi protecţia la impactul din spate. Alfa Romeo Giulietta a devenit cea mai sigură compactă testată vreodată de organismul european.
lfa Romeo Giulietta, cel mai nou model model al constructorului din Milano, a obţinut cinci stele EuroNCAP pe ansamblu. Protecţia pasagerilor adulţi a fost cotată la 97%, iar protecţia copiilor a fost cotată la 85%. Pietonii sunt ceva mai "puţin" protejaţi, Giulietta având un coeficient de 63% protecţie a pietonilor – zonele cu probleme fiind la nivelul parbrizului, in timp ce extremităţile capotei motor având protecţie marginală pentru pietoni. Nivelul de sisteme de asistenţă de siguranţă a fost cotat la 86%, pentru sistemul ESP în standard şi pentru sistemul de avertizare a nepurtării centurii de sigurantă pentru toţi ocupanţii. Giulietta este cea mai sigură compactă testată de EuroNCAP conform noilor criterii. Cei de la Fiat se laudă că vor obţine cinci stele chiar şi în 2012, când criteriile de siguranţă EuroNCAP se vor înăspri.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -