Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-09, 21:08   #136
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

"Atat de plictisitori" ca au ajuns sa dea tonul la ceremoniile de decernare a premiilor de design...Plictisitoare e mintea ta care nu face diferenta dintre 2 masini total diferite, cu un comportament diferit, fiecare linie care curge pe A5 Sportback nu se poate macar apropia de cea de la A4 B8, sunt diferite ca si conceptie si ca aspect general cu prea putine asemanari, dar deh daca ochii te lasa n-ai ce le face.
A5 Sportback e un coupe, adica pe romaneste e mai spectaculos, creeaza o aura de sportivitate pura, de excentrism, rame fara geamuri, plafon frumos curbat, linii fluide si bine proportionate....aceasta masina este facuta special pentru cei care apreciaza design-ul in cel mai pur mod posibil, pentru cei care nu vor sa para familisti ci tineri indragostiti de viata, pentru cei care aspectul bate practicalitatea, pentru cei care vor sa demonstreze ca poti fi altfel si unic in cel mai pur mod.
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 21:21   #137
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

ma fiecare cu parerea lui da??? nu m-a intereseaza parerea ta despre audi, uite mie mi se neinteresanta acesta masina, care nu inspira nimic, nu are nici un farmec, e doar o masina sa fie pentru toti figurantii de doi lei. Te uiti la interior, A4+A5+A6 pleaca cu aceeasi forma aproape acelasi interior doar prin cateva forme ce se diferentiaza, probabil esti vreun fan audi si te simti controversat cand cineva isi spune parerea negativ despre Audi. Ia-ti Audi si daca nu sti sa citesti, pastreaza ptr tine, ca nu ti-am cerut parerea ta daca sunt plictisitoare ptr mine sau pentru altcineva, ptr mine aia nu-i super masina, e o gramada de bani si ce ofera, confort de Vw.
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 22:15   #138
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Confort de VW ? Ia spune-ne si noua ce VW foloseste platforma asta

In plus asta ca forma nu are legatura cu A4. Este forma de A5 cu functionalitate de sedan cu 4 usi.

"Doar ca e in 4 usi si atata tot". Pai asta e si ideea de A5 sportback . Pune 2 poze una langa alta ca forma sa vezi cat seamana cu A4. Da ai dreptate fiecare cu parerea lui dar alte tale sunt cel putin ciudate, lipsite de logica si departe de realitate (Confort de VW). Dar ti-ai pus problema ca poate VW are confort de Audi la bani mai putini ? Dar Saab ce confort are ? De Opel ? Sau pe la cine a mai aterizat ? O fi vreun CCXR wannabe .

Avand in vedere ca este o alta varianta de A5 cam cat vroiati sa difere intre ele ? Sau postati de dragu de a posta ? Cum alte masini au varianta sedan si estate, coupe / cabrio asa e si asta in varianta coupe si sportback (forma de coupe cu 4 usi). Evident ca in mare parte seamana cu "originalul". Incercati sa aruncati o privire pe ce postati asta ca sa mai aiba si ceva sens nu sa fie doar niste cuvinte aruncate la intamplare.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 30-07-09 at 22:18.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 30-07-09, 22:51   #139
AleXuTzY^
Audi Driver

Stage 2
 
AleXuTzY^'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 30
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
ma fiecare cu parerea lui da??? nu m-a intereseaza parerea ta despre audi, uite mie mi se neinteresanta acesta masina, care nu inspira nimic, nu are nici un farmec, e doar o masina sa fie pentru toti figurantii de doi lei. Te uiti la interior, A4+A5+A6 pleaca cu aceeasi forma aproape acelasi interior doar prin cateva forme ce se diferentiaza, probabil esti vreun fan audi si te simti controversat cand cineva isi spune parerea negativ despre Audi. Ia-ti Audi si daca nu sti sa citesti, pastreaza ptr tine, ca nu ti-am cerut parerea ta daca sunt plictisitoare ptr mine sau pentru altcineva, ptr mine aia nu-i super masina, e o gramada de bani si ce ofera, confort de Vw.
mai ai putin si vei spune ca A4,A5 si A6 sunt identice )
AleXuTzY^ is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 00:14   #140
SpiriduS

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 156
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

destul de incapator portbagajul mai ales dupa plierea banchetei fara cuvinte
SpiriduS is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 02:02   #141
gorila600

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 64
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

hmm...nik interesant
gorila600 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 12:04   #142
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

absolut inutil...a5 coupe ok foarte frumoasa masina, a5 cabrio la fel...dar a5 sportback parca e prea a4
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 16:40   #143
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Quote:
Originally Posted by AleXuTzY^ View Post
mai ai putin si vei spune ca A4,A5 si A6 sunt identice )
are saab doar, masina facuta din adunaturi de piese de la alti constructori si acuma se crede atotcunoscator
johhny is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 16:52   #144
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
are saab doar, masina facuta din adunaturi de piese de la alti constructori si acuma se crede atotcunoscator
pai si daca ai audi SH esti cunoscator? saab macar e marca cu identitate...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 18:40   #145
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
pai si daca ai audi SH esti cunoscator?
macar eu nu aberez aiurea ca el, ma limitez doar la ce stiu..


Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
saab macar e marca cu identitate...
hai sa fim seriosi, sa ramanem cu picioarele pe pamant..
johhny is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 19:15   #146
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

@Johhny: Asa se intampla cand apar fanii "Audi" eu nu m-am laudat cu Saab-ul meu, nu stiu de ce aberezi chestiile astea, daca aduceam Saab in discutie mai ziceam, dar tu esti cel care abereaza si posteaza numai prostii. Am vorbit strict la Audi daca nu vezi bine sa citesti, scrie undeva Saab ? in afara de semanatura, unde mai scrie? Am impresia ca nu vezi bine. Pune Audi A4 cu Audi A5 si sa vezi cu ce se aseamana si dupa mai vorbim, uitate la interior si dupa mai vorbim. Saab nu e o masina din adunaturi, daca nu sti baiatule pastreaza macar ptr tine. Chiar daca e o masina asa cum spui tu, ei bine eu sunt multumit de el si asa cum e macar nu se aseamana cu audi al tau. Daca tot zici asa ca e din amestecaturi, Audi din ce dreaq e facut din piese de Vw si motoare de Vw. Vino cu alte argumente mai serioase, in plus nu stiu ce te deranjeaza pe tine ce am scris eu, da eu asa o vad, o masina fara rost te uiti la el, nu inspira nimic iar daca incepi sa spui ca e cea mai tare marca deja deviezi prea mult. Nu sunt fan al nici unei marci, nici macar al Saab-ului, eu l-am cumparat ca mi-a placut si atat, nu ca vezi doamne saab are traditia avioanelor si numai stiu ce.... l-am luat ca mi-a placut ca masina, daca e sa stau sa ma uit in gura fiecaruia, n-as ajunge nicaeri si imi plac si masinile germane, cum e Bmw, Mercedes-Benz care sunt ceva la ora actuala. Te rog frumos sa numai postezi aiurea cu Saab atata timp cat nu l-am adus in discutie decat acuma, chiar am vorbit strict la Audi si tu mi-o bagi pe aia cu Saab. Iar de acum incolo cand vor mai exista subiecte cu Audi am sa evit, nu ma intereseaza marca asta, nu o suport si n-am la ce sa postez.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:25   #147
johhny
Renault Driver


Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 686
Member of:
[4Tuning International]
[RENAULT]
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Zici ca aberez eu, arata-mi unde cand vad mai sus ca tu ai scris cat un roman unde iti arati frustrarea fata de aceasta masina si aceasta marca in general, iar acuma spui ca nu te intereseaza si nu o suporti, poate asta e motivul pentru care comentarile tale sunt mai mult obiective, unde mai aduci si jigniri posesorilor de audi, ti se pare normal sa faci asta ? sau tot eu aberez si acuma ?
johhny is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:30   #148
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Scuza-ma eram putin nervos la ora aia, dar ce m-a deranjat faptul ca ai adus in discutie saab de parca l-as fi comparat cu audi si de aceea ar fi trebuit sa ajungem la aceasta discutie aprinsa, eu zic ca n-are rostul sa ne certam pentru niste fiare, ca e doar un fier si cam atat. Si nici nu voi mai posta la subiectul "Audi". Numai bine!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 20:10   #149
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Tot acelasi Audi ....classic!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 22-08-09, 18:28   #150
Torque_Fun

Stage 1
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 17
Default Re: Audi A5 Sportback - Primele detalii oficiale

Mie imi place...
Torque_Fun is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -