Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-09, 14:19   #16
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Dic la ei ce pret au pus ) si nu are nici roata de rezerva.. mda oricum nu e "nu stiu ce" mai sunt 8754365834 de masini pe gaz.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 14:33   #17
FantaZm

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 80
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Roata de rezerva nu se mai "poarta" de ceva vreme sa spun asa. Se introduce o solutie in cauciuc care astupa gaurile existente .
FantaZm is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 16:44   #18
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Ce are de a face stirea in care apare o masina GPL atat de anosta cu tuningul ?
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 22:43   #19
Mate90

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 144
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

MASINI NOI - NOUTATI AUTO
ce tuning vezi tu pe sectiunea asta?
Mate90 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 02:06   #20
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Sa bage cel mai bine ca optiune pe toate modelele pe benzina inclusiv GTI-ul! Bravo lor, sper sa scoata si GTI pe GPL, mi-ar placea foarte mult unul, atat ca utilitate cat si pt. faptul ca multi critica GPL-ul cu "strica motorul", "bomba in spate", aberatii, eu unul iubesc GPL-ul.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 08:40   #21
MSPK

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 101
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

parac un constructor a mai facut asta odata
nu mai stiu care
a si avea masina o data si jumatate mai ieftina cum ii ziceea aia de rupe la vanzari in europa
prin germania franta {dac .....asa parca incepea }
au facut o mare descoperire vwu sunt tata industriei auto bravo lor........not


a era DACIA WOW IA SA NE APUCAM SA EXPORTAM SI LOGANE GPL SI SA LE ZICEM BIFUEL NOI MACAR AVEM RULOMBA CE CURSA LUNGA SU UN SPARC DE 2O DE CM 3


A MAI AVEM SI EXPERIENTA CA PUNEMDE 15 ANI GPL PE DACIE SI CIELO

Last edited by MSPK; 17-06-09 at 08:44.
MSPK is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 13:41   #22
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Quote:
Originally Posted by ADY28 View Post
bravo pentru ce?))
ca au montat o instalatie de gpl si are un pret de 22.460 de euro?
=)))
tu crezi ca instalatia aia de gpl e ca aia de o puneti voi pe berlinele voastre, la 300 euro? Instalatia aia e foarte foarte scumpa.

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
si daca faci pana...?
Oricum la golf aveai de ales daca vrei roata de rezerva sau solutie + compresor.

Quote:
Originally Posted by Thomas Everywhere View Post
mare lucru ce facu Vw pusara si ei gaz pe Golf, si mai costa si o gramada de bani, sincer nu as da atatia bani pe un golf poate sa zica ca are si pe dreaq pe el, nu m-ar trage inima sa dau pe un golf 20 si ceva de mii de euro prea mult, deja Vw inteapa preturile cum vor muschii lor, dar si naivi care da banii aia. Poti lua o masina buna la pretul ala, iar Golf pe mine ma plictiseste e o masina genul lui Logan o vezi pe toate stradutele Romaniei si echipat cu TDI.
nici eu nu as da! mai bine imi iau un 525 dizal la banii aia cu 150.000 km dan jermania mancatzash.

Quote:
Originally Posted by Mate90 View Post
eu cred ca era chiar ironic

si apoi,ce e asa o reusita,nu sunt primii,si nu e o inovatie asa mare,sunt atatea dacii pe aici,asa ca ... no big deal.si e si scump ca dracu,mai bine pui benzina de diferenta,si ai si roata de rezerva
da' cine a zis ca trebuie sa fie inovatie? si daewoo au recurs la asa ceva! Dar am uitat ca voi suntei reisari adevarat si nu puteti sa flatulati daca masina este alta decat benzinara.

Quote:
Originally Posted by StreetStyle22 View Post
Ce e bravo ?
Pana si motoarele de pe dacia au aceleasi emisii ca golfu asta.
pai da.. de-aia se pune GPL

Quote:
Originally Posted by FantaZm View Post
Roata de rezerva nu se mai "poarta" de ceva vreme sa spun asa. Se introduce o solutie in cauciuc care astupa gaurile existente .
exact ! dar ce faci cand ai o gaura mai mare decat ar trebui, exemplu : dai in bordura ? Ca solutia aia e frectie .

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Ce are de a face stirea in care apare o masina GPL atat de anosta cu tuningul ?
am uitat majestatea dumitale ca tu esti un tiunner adevarat iar pe acest forum nu se poate discuta despre faptul ca a venit vara si au crescut ciresele.
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:11   #23
adidelavalcea_crazy

Stage 4
 
adidelavalcea_crazy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 191
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

la motor de 1.6 sa consume 10 l pe gpl mi se pare cam mult...si pretul e cam mare pt ce ofera un golf plus
adidelavalcea_crazy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 15:14   #24
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

dar stii macar cat costa 1l de GPL ? E o regula de baza ca o masina pe GPL consuma cu 2l/100 mai mult ca o benzinara: exemplu: logan in oras: 10L benzin .. 12 L gpl. Dar bezina este 3.5 ron/litru, iar GPL este 1.65 ron/litru. Care se merita mai mult?
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 21:45   #25
aleXpeed

Stage 5
 
aleXpeed's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 314
Member of:
[DACIA]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Si la 1.4 sa consume 13% in oras ce mai spui Adi? Si nu merg niciodata la consum, la 1.59 ron/litru le rad in nas celor care sunt anti-GPL si se mai si vaita de pretul crescut al benzinei de merg cu masinile odata la 2 zile. Felicitari celor de la VW, cum spuneam ar trebui sa existe la orice masina noua (nu numai VW) cu motorizare pe benzina optiunea de a se adauga si alimentare pe GPL ca tot vor europenii nostri ca pana in 2014 (parca?) sa scada drastic nivelul emisiilor autovehiculelor din Europa.
aleXpeed is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 09:41   #26
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Quote:
Originally Posted by aleXpeed View Post
la 1.59 ron/litru le rad in nas celor care sunt anti-GPL si se mai si vaita de pretul crescut al benzinei de merg cu masinile odata la 2 zile.
prefer sa platesc mai mult carburantul decat sa ma car cu butelia in portbagaj. am detestat intoteauna butelia de gpl. de ce sa-mi iau o gramada din spatiul din portbagaj pentru putina economie (daca pui costul instalatiei, investitia se amortizeaza si apoi trece pe "+" foarte greu daca nu faci mai mult de 20.000km pe an. sa nu mai zic de putere mai scazuta si masina putin mai grea.
modul in care e montat gpl-ul pe acest golf este un mod foarte bun. oricum de roata de rezerva rar ai nevoie, si daca se intampla sa ai o poti inlocui usor cu acea solutie ce astupa gaurile. dar eu nu mi-as lua. daca tot as fi disperat dupa economie, as lua un diesel aspirat (same shit la putere gpl vs diesel aspirat) si as merge cuminte, in asa fel incat sa nu consum mai nimic. chiar saptamanile astea m-am plimbat mult cu un stilo 1.9jtd 85cp (nu aspirat, dar nici nu se poate spune despre el ca e turbo) si am ramas uimit de cat puteam sa merg cu un sfert de rezervor. si nu mers cuminte.
deci solutii exista. nu gpl-ul este singura.

Last edited by 22VIN; 19-06-09 at 09:46.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 11:08   #27
Mate90

Stage 3
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 144
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
tu crezi ca instalatia aia de gpl e ca aia de o puneti voi da' cine a zis ca trebuie sa fie inovatie? si daewoo au recurs la asa ceva! Dar am uitat ca voi suntei reisari adevarat si nu puteti sa flatulati daca masina este alta decat benzinara.
eu faceam referire si la pret,si in al2lea rand nu sunt reisar cum crezi tu,ba chiar am o masina cu un motor de 1litru,pt. consum.acum poti sa crezi ce vrei,dar cu atitudinea asta sa stii ca oricum m-ai dat gata
Mate90 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-09, 11:55   #28
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

nu m-am referit strict la tine..m-am referit la VOI..astia care nu suportati diesel sau gpl, nu suportati economia sau sanatatea ! visati numai la benzina si aveti numai benzina in cap insa multi inca veti conduce diesel ( din pacate pt voi ) .

Mie mi-ar placea o masina pe GPL..ce daca imi scade puterea ? ce daca ma car cu butoiul dupa mine? fac o economie foarte mare care sa imi permita mai tarziu sa imi iau si o a doua masina de REISING ! Multi dintre voi ar trebui intai sa invete sa conduca ! ( tine minte .. nu ma refer strict la tine )
dolb is offline   Reply With Quote
Old 22-06-09, 16:21   #29
renault magnum

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 17
Default Re: VW a lansat Golf Plus GPL

i prea mica butelia,mai faci si o pana si teai scos
renault magnum is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -