Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-09, 22:55   #31
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Cobra2007 View Post
prietene, nu camera aia de luat vederi, te face pe tine soferu lu peste prajit... ci practica si experienta... poti sa iei permisu si peste cateva zile sa intre un bou un tine sau sa intri tu in ceva... si la draq , la ce ti-a folosit tie ca ai fost filmat cand ai dat de permis ? ... dc sa fie din ce in ce mai greu, ce, dai permis sa te duci pe luna ? ideea e sa numai fie politistii asa corupti, spaga se poate da si pe langa masina...
eu nu inteleg o chestie in toata treaba asta. In ultima vreme se tot innaspresc conditiile pentru obtinerea permisului de conducere. Nimeni nu a zis ca nu e bine. Majoritatea spun ca e bine pentru ca sa reducem numarul accidentelor. Dar imi pun eu intrebarea : Oare cei care si-au luat permisele ,cum si le-au luat, si nici macar nu stiu sa-si scrie numele corect nu sunt sanctionati in niciun fel? Este absurd sa tot arunci in noroi in incepatori. Este adevarat ca au mai putina experienta si conduc prundent (evident aici apar si exceptiile, in special la cei cu situatie materiala buna si cu moţ in frunte) dar oare ei fac cele mai multe accidente? Daca va uitati putin prin statistici o sa descoperiti chiar voi raspunsul! Eu sunt de parere ca soferii ar trebui examinati teoretic odata la 5-6 ani ca multi se cred mari soferi dar de fapt sunt pe aratura.Eu , personal, stiu persoane care au permise de o gramada de ani si daca ii pun acum sa faca un chestionar nu stiu daca fac 15 puncte. Ce ziceti ?Interesant, nu?

si inca o chestie .....ar trebui umblat pe la legislatia noastra cea de toate zilele si ar trebui umblat in special la conditiile de anulare a unui permis. Cand politistii gasesc cate un destept care nu stie nici macar indicatoarele...nu au ce sa-i faca dom'le! Pai cum vine asta? Si mai amintesti ca figureaza in cartea de munca "sofer profesionist" sau ceva similar!

Last edited by Dany.bilan628; 17-05-09 at 22:58.
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 23:04   #32
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Dany..da incepatorii fac mai multe accidente insa 90% din accidente sunt usoare ( gen.. zgariat o bara sau maxim spart o bara) .. cei de care zici tu " ANALfabetii " fac accidente grave..foarte grave
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 23:09   #33
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
.. cei de care zici tu " ANALfabetii " fac accidente grave..foarte grave
ai idee cate astfel de specimene avem ?cate sunt descoperite si cate urmeaza sa fie descoperite? cred ca poti sa deduci singur...
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 23:14   #34
phun

Stage 1
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 24
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Ramane de vazut daca verifica cineva inregistrarile... )
phun is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -