Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-09, 22:41   #16
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Sonny View Post
Sustin ideea. Oricine masina se conduce diferit. Iar pentru unul care habar nu are sa conduca masina de scoala cu care a facut 15+ sedinte, va fi categoric lovit de o problema grava trecand pe o alta masina.
eu nu o sustin deloc...pt ca viitorul sofer ce o sa faca..o sa conduca pe masina de scoala si dupa ce a luat permisu?NU!!! azi poate conduce o masina...maine alta..trb sa stie sa mearga si pe DACIE si pe BMW...!!adica mi se pare foarte buna ideea astora..sa bage camere..si 2-3 masini diferite..si gata...scapi si te unii "tablagii" comunisti...care nu au ei chef la ora aia sa te treaca..
__________________
I love SKODA
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/113417-09-skoda-superb-2-0tdi-dsg.html-new skoda superb

SKODA SUPERB 2.0tdi-170cai
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 23:26   #17
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Ford_V6 View Post
Nu cred ca secretul imbunatatirii traficului este sa se inaspreasca modul de a obtine permisul ... parerea mea este ca ar trebui ANULATE si SUSPENDATE foarte multe permise emise deja ... si pe chestii cu adevarat grave nu kakanarii gen neacordare de prioritate la pietoni sau ca ai depasit coloana la semafor ... ar trebui luate masuri impotriva adevaratilor criminali ai soselelor care fac intoarceri in loc pe DN1 , intra in depasire pe A1 sau A2 fara sa se asigure ca vi si tu ca omu pe banda 2 poate cu peste 200, baietii care nu se dau nici dupa juma de ora de flashuri si claxoane si cand in sfarsit se dau merg pe o banda jumate ....

In principiu ar trebui sanctionat foarte drastic orice imbecil care pune in pericol siguranta si fluiditatea traficului .... plus ca as ANULA permisul oricarui incepator care este prins cu radaru ca o arde si el "ca baietii" cu peste 100 prin centru sau mai periferic
nu vreau sa intru in polemica...dar cred ca ar trebuii sa mergi un pic pe afara sa vezi civilizatie la volan...din ungaria incepand nu auzi claxon sau vezi flash pe autostrada chiar daca se opreste un gallardo de la 300 km/h la 100 km/h ca depaseste un matiz pe altul mai incet ca el,toti incetinesc numai cand dai semnal de depasire si cei din spate reduc viteza si te lasa sa depasesti...la intrari ale drumurilor secundare pe autostrazi toti de prima banda a autostrazii intra pe banda 2 ca sa nu se opreasca cei ce intra pe autostrada....toti platesc aceasi taxe toti au dreptul sa folosesca cum vor strada nu au regi ai soselelor care sa considere ca neacordarea de prioritate la pietoni nu e un lucru grav sau ca trebuie sa acceptam ca noi suntem prosti si stam in coloana cand altii o fenteaza depasind-o ilegal...insa ai dreptate cu incepatorii vitezomani (cele mai multe accidente soldate cu victime implica viteza si lipsa de experienta la volan)si cei ce fac intoarceri pe dn1
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 09:42   #18
ady4sql

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 46
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
eu nu o sustin deloc...pt ca viitorul sofer ce o sa faca..o sa conduca pe masina de scoala si dupa ce a luat permisu?NU!!! azi poate conduce o masina...maine alta..trb sa stie sa mearga si pe DACIE si pe BMW...!!adica mi se pare foarte buna ideea astora..sa bage camere..si 2-3 masini diferite..si gata...scapi si te unii "tablagii" comunisti...care nu au ei chef la ora aia sa te treaca..
intr-adevar, orice sofer trebuie sa stie sa conduca la fel de bine orice masina....cu toate ca iti trebuie macar 10 minute ca sa te obisnuiesti cu masina in care te urci pentru prima data.....referitor la militienii care nu au ei chef sa te treaca, daca intr-adevar meriti sa absolvi proba practica, orice examinator, oricat de plictisit, fara chef, irascibil, rau-voitor, etc. ar fi TE TRECE.pentru ca e clar ca daca ai ajuns la examen ar trebui sa fi in stare sa il si absolvi.
ady4sql is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 11:30   #19
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
nu au regi ai soselelor care sa considere ca neacordarea de prioritate la pietoni nu e un lucru grav
Ai incercat sa traversezi strada pe la trecerea de pietoni in Italia vreodata ? E un fel de sport extrem

Referitor la cum se circula in europa de vest ... nu are sens sa aducem in discutie asta deoarece aia in tampenia lor au si pe unde sa circule ...

Crezi ca e normal sa fie treceri de pietoni in mijlocul DN1 ... si eu at trebui sa mai dau si prioritate la ele ??? sa fim seriosi ...
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 11:31   #20
lucian1985

Stage 5
 
lucian1985's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 338
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

HOHO....cand l-am luat eu in 2004 era alta viata....dar mi se pare normal sa fie cat mai corect posibil
lucian1985 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 12:01   #21
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
eu nu o sustin deloc...pt ca viitorul sofer ce o sa faca..o sa conduca pe masina de scoala si dupa ce a luat permisu?NU!!! azi poate conduce o masina...maine alta..trb sa stie sa mearga si pe DACIE si pe BMW...!!adica mi se pare foarte buna ideea astora..sa bage camere..si 2-3 masini diferite..si gata...scapi si te unii "tablagii" comunisti...care nu au ei chef la ora aia sa te treaca..
Chiar crezi ca toti s-au nascut meseriasi? Daca ala s-a invatat cu dieselu si tu il proptesti intr-un benzinar, ala nu mai pleaca de pe loc. Ca tu sau eu stim sa conducem diesel,gpl,hidrogen, bmw, dacie, trabant nu inseamna ca toti stiu; nu generaliza.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 13:22   #22
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

daca nu stii n-ai ce cauta la volan...scuze ca-ti zic dar...frate...orice masina poate pleca din ambreiaj...fie ea diesel sau benzina...iti trebuie 100 de metri sa inveti masina...daca nu o faci inseamna ca esti o pi_da inapta...
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 16:03   #23
conty one

Stage 5
 
conty one's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,059
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

ma dc esti sofer bun nu ar trebuii sa iti fie frica... si poti merge la fel de bn pe orice masina fie ca e dacia 1300 fie ca e logan skoda ,matiz sau mai stiu eu ce!!.atunci nu vad care e problema...vorba lui supra jr. dc nu stii at ce mai cauti la volan!!!!
__________________


VW PASSAT CC R-LINE https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...t-cc-line.html
conty one is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:18   #24
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Si daca pun camere ce? La examen aia merg cu maxim 40...sunt si ei super atenti 15 min cat dureaza si gata! Dar dupa? Ia masina lu' taticu, suie in ea inca 4 insi si o taie la drum.....intra pe interzis ...intoarce in mijlocul drumului....iar daca mai are si spirit de racer...la primu semafor vrea si el normal...prima linie!! Sa fim seriosi.........pot sa inaspreasca ei cat vor in sistem gandit prost de la inceput! La scoala de soferi nu te invata nimic.......ala iti tine mana pe volan non stop....ambreiaj ,tot...pt ca pe om il intereaza banii si sa tina de masina(lucru normal de altfel)! Daca te vede ca mai sti...isi face omu linistit treaba...se duce in piata ..ia copii de la sc, chestii dastea ..utile pentru formarea ta in ale condusului! Iara de spaga ....se va da in continuare bine mersi!
Si chestia cea mai mare......educatia nu se obtine la scoala de soferi sau examenul auto!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:21   #25
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

militia tot militie ramane. totusi e buna ideea , prea multi retarzi au permise de conducere , iara treaba cu spaga ...... acolo e de munca , suntem romani , o sa se gaseasca o solutie si pt camere
__________________
diesel pover
life is like dice, bitches and money .. keeps turning around

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
crdi is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 18:50   #26
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Alex_pitesti View Post
eu nu o sustin deloc...pt ca viitorul sofer ce o sa faca..o sa conduca pe masina de scoala si dupa ce a luat permisu?NU!!! azi poate conduce o masina...maine alta..trb sa stie sa mearga si pe DACIE si pe BMW...!!adica mi se pare foarte buna ideea astora..sa bage camere..si 2-3 masini diferite..si gata...scapi si de unii "tablagii" comunisti...care nu au ei chef la ora aia sa te treaca..
tu chiar crezi ce spui? sau vorbesti ca n-ai ce face? cum adica nu te trece ca n-are el chef la ora aia? pai cum vine asta? aaa..am mancat 10 mici si sunt 30 de grade afara .. mi-e lene sa scriu ADMIS..lasa ca scriu RESPINS. CE DRACU>??! NU E ACELASI LUCRU?!?
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 01:57   #27
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

parerea mea e ca nu e ok pt cel care s-a urcat la volan ca sa dea traseul stiind ca este monitorizat ... nu vreau sa fiu inteles gresit dar sa sti ca sunt "toti cu ochii pe tine" ... unii s-ar pierde ... parerea mea, in rest nu stiu, sa vedem cum o fi si la mine prin septembrie, oricum am zis ca il iau, deci ii dau draq cu camerele lor cu tot

p.s : si cum spunea cnv de aici, oricat de mult ar inaspri astia examenele, tot se va gasi unu care sa-ti spuna pana la masina "e nasol acu, bate fierul cat e cald". Acu, fiecare cu parerea lui.
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 10:59   #28
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Quote:
Originally Posted by Cobra2007 View Post
parerea mea e ca nu e ok pt cel care s-a urcat la volan ca sa dea traseul stiind ca este monitorizat ... nu vreau sa fiu inteles gresit dar sa sti ca sunt "toti cu ochii pe tine" ... unii s-ar pierde ... parerea mea, in rest nu stiu, sa vedem cum o fi si la mine prin septembrie, oricum am zis ca il iau, deci ii dau draq cu camerele lor cu tot

p.s : si cum spunea cnv de aici, oricat de mult ar inaspri astia examenele, tot se va gasi unu care sa-ti spuna pana la masina "e nasol acu, bate fierul cat e cald". Acu, fiecare cu parerea lui.
Asa e...ai dreptate insa trebuie invatati sa nu se piarda. Eu pun pariu ca 70% din tineretul care da de permis..dupa ce il ia si conduc cu parintii sau unul din parinte in dreapta, se pierd pt ca nu vor sa greseasca, iar cand conduc singuri sunt mai calmi. Ideea e sa inveti sa nu te pierzi
dolb is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 22:58   #29
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

Foarte buna initiativa.. acum sa se puna si in practica!
Eu dau de permis toamna asta si il astept de cand m`a facut mama.. Sunt de aceeasi parere cu voi.. prea multi idioti pe sosele si ar fi cazul sa mai dispara.. Sa fie cat mai greu, nu imi pasa.. macar asa stiu ca l`am luat pe bune si ca sunt pregatit sa ies cu masina.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 23:35   #30
Cobra2007

Stage 5
 
Cobra2007's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 621
Default Re: Examele teoretice şi practice pentru permisul auto – doar în prezenţa camerelor v

prietene, nu camera aia de luat vederi, te face pe tine soferu lu peste prajit... ci practica si experienta... poti sa iei permisu si peste cateva zile sa intre un bou un tine sau sa intri tu in ceva... si la draq , la ce ti-a folosit tie ca ai fost filmat cand ai dat de permis ? ... dc sa fie din ce in ce mai greu, ce, dai permis sa te duci pe luna ? ideea e sa numai fie politistii asa corupti, spaga se poate da si pe langa masina...
Cobra2007 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -