Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-09, 16:00   #16
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Cred ca ar fi cazul sa se cam frīneze zvonurile astea ABERANTE.
Desenekle astea sīnt exact asa o aberatia ca virtual tuning-ul cu loganul CABRIO de s-a ajuns pīna īn germania pe baze pozelor idioate sa se zvoneze intrarea īn productie a unui logan decapotabil si īn realitate nici vorba de asa ceva.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 17:54   #17
cosminelus

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 58
Cool Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Din pozele acelea de la inceput arata bine, sper sa ramana asa. Ar fi bine sa avem si noi o masina mai frumoasa
cosminelus is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 18:49   #18
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

mi se pare mie sau curul este "imprumutat" de la BMW?sau mai bine spus toata masina da foarte bine cu un BMW?o fi vorba de vreo alianta Dacia&BMW?
DarKane is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 19:04   #19
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

ar fi si timpul sa mai facem si noi ceva ,nu sa luam totul de a gata....in sfarsit ceva imbucurator....des dak acuma e criza si sunt probleme am sa vad eu cat din 75% se fac la noi.....om trai si om vedea
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 19:05   #20
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

arata incredibil pentru o masina romaneasca ! ! !
Sa De Dumnezeu Ca Sa Dispuna Si De Motorizari Mai Mari:X:X:X:X
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 19:54   #21
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

pozele de pe prima pagina nu au absolut nici o legatura cu noua dacie. deci nu va mai amagiti.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 20:53   #22
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

http://www.conceptsalad.com/dacia-logan-2012/
DarKane is offline   Reply With Quote
Old 24-03-09, 21:04   #23
the_one_and _only

Stage 5
 
the_one_and _only's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 358
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Quote:
Originally Posted by DarKane View Post
Fake
Wait and see
the_one_and _only is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 03:10   #24
magnum730

Stage 2
 
magnum730's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 31
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Nici nu se pune problema ca sa aiba poza de pe prima pagina ceva de a face in mod real cu noul model, parerea mea.

Nu cred ca lasa ei francezii ei asa la voia intamplarii designul unui nou model ce apartine unei marci de pe urma careia au castigat mult atat in clientzi, cat si in malai. Plus ca daca designerii de la noi ar fi vrut sa schimbe ceva in bine, puteau sa o faca de mult, pana sa vina renault. Sau poate oamenii cu adevarat talentati si pregatiti nu a avut nimeni vreodata interes sa i angajeze si sa i lase sa faca ceva la dacia. Cine stie?!

Oare daca se va face dacia din ce in ce mai mult la noi, adica cuantumul de piese, nu se va ajunge ca prima data cand a venit renault la pitesti, ca primele facute sa fie f bune, iar dupa aia sa se produca rablele pe care toti le am condus? O sa fie cautate loganurile facute acum, cu piese de afara, mai mult decat cele de mai tarziu, zic eu.

Ca pt noi, romanii, mai ales acum, e bine sa se produca in romania cat mai mult si nu sa aducem de afara, e clar ca e bine. Acum cat timp se vor respecta standardele de calitate, ramane de vazut. Sa speram ca de data asta nu o sa fie la fel.

Si inca ceva, legat de mandria de a avea dacia 100% romaneasca. Absolut nici o marca europeana, oricate pretentii ar avea, nu si produce toate piesele intr o singura tzara. La un model intra piese facute in intreaga europa, poate chiar si de peste ocean, ca sa nu mai zic de materia prima pt piese.

Oricum ar fi dacia face pasi inainte, sa avem rabdare!
magnum730 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 07:38   #25
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
eu as fi curios sa vad in ce directie o sa o duca designerii romani. considerand ca la inceput francezii au avut un cuvant importatn de spus in acest capitol, iar acum aceasta va revenii in proportie mai mare romanilor.
Astea-s vorbe ... vorbe in vant pentru ca romanasii sa achizitioneze masinile astea.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 08:09   #26
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Astea-s vorbe ... vorbe in vant pentru ca romanasii sa achizitioneze masinile astea.
nu zic ca nu, foarte posibil sa fie doar o strategie de marketing sa atraga clientii din tara, care cu mandria nationala vor zice .. e facuta aici de noi, deci o cumpar.
dar oricum eu astept noul model de dacie, ori de cine ar fi produs el
Spark is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 10:05   #27
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Nu cred ca are rost sa ne luam dupa astfel de poze,oricum daca iese undeva prin 2011 nu mai e asa mult
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 13:18   #28
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

asta e loganu' care o sa apara in 2783?
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 14:20   #29
david_makaidj

Stage 5
 
david_makaidj's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 323
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

arata foarte agresiv....sa speram ca si va fi o masina reusita.....sii staabillaa
david_makaidj is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 22:52   #30
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi

Daca desenez si eu "un model ce va intra in productie 'candva' "il veti lua in considerare ?! ( NORMAL CA NU ! )
turb0 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -