Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/115703-generatie-dacia-logan-conceputa-proportie-75-a.html)

Cigo 24-03-09 10:22

Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
1 Attachment(s)
Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi



Aşa cum conceptul Dacia, fie el şi Logan, este īntotdeauna asociat cu ţărişoara noastră dragă, ei bine am primit informaţii oficale că noua generaţie de automobile Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de aproximativ 75 % pe meleagurile noastre. Viitorul model care va īnlocui vechiul Logan urmează să fie ales zilele acestea de către producătorii francezi.

„Un minim realizabil este de 50%, īnsă noi ne-am fixat ca target conceperea a aproape 75% īn Romānia pentru viitoarea generaţie a Logan. Ingineria şi designul pe care le coordonăm īn Romānia au avansat puternic”, a spus Philippe Prevel, directorul Centrului de inginerie auto Renault Technologie Roumaine.

"Suntem īn faza finală īn care conducerea are de ales īntre două modele. Pānă la decizie este o chestiune de cāteva zile"
, a afirmat Prevel.

Acesta a mai adăugat că primul model de Logan, cel lansat īn 2004, a fost conceput īn proporţie de 10%-20% īn Romānia, iar Sandero, īn proporţie de aproximativ 40%.

Noua generaţie Logan va apărea pe piaţă īn 2010, cel mai devreme, sau īn 2012, cel mai tārziu şi va păstra cāteva din trăsăturile actualului model (spaţiul, fiabilitatea şi totodată raportul calitate-preţ).

Modelul Logan a apărut pe piaţă īn 2004 şi de atunci 2 modificări de ordin estetic au fost făcute: īn 2006 au fost modificate stopurile din spate şi capacul portbagajului, iar īn 2008 partea frontală şi cea posterioară au fost modificate destul de mult, aşa ajungāndu-se la Loganul pe care īl ştim cu toţii, inaugurat īn martie 2008.

sprinter 24-03-09 10:33

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
Pe hartie arata superb pentru o masina autohtona... oricum sa ne luam gandul de la o masina frumoasa cu un interior deosebit, pentru ca aceasta va fi o masina de duzina de genu logan / sandero. asa ca ... nimic nou sub soare! Nu inteleg politica asta de a lansa teasere cu o masina cu linii excelente si sa scoti pe piata o cutie pe post de produs finit!

Colac peste pupaza e bine ca incet incet ne desenam singuri masinile poate pe viitor o sa devenim independenti!

jipianu 24-03-09 11:02

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
pff... ce frumos arataaa

pushtiu_teribil_22 24-03-09 11:11

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
sa fim seriosi :))

p171 24-03-09 11:14

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
pfff :) cand o sa se fabrice asa ceva :))))))) in 2012 :>

Manson 24-03-09 11:16

Re: Noua genera?ie Dacia Logan va fi conceput? īn propor?ie de 75 % la noi
 
Quote:

Originally Posted by p171 (Post 2178144)
pfff :) cand o sa se fabrice asa ceva :))))))) in 2012 :>

ar fi bine ca mai sunt doar 3 ani:DDDDD

frost_dani 24-03-09 11:20

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
aaa...eu nu cred ca acela v-a fi noul model de logan. daca sunteti atenti un pic ;) (acel desen este vechi de cel putin 1 an ) si va uitati in colt acea masina nu e desenata de un roman. intrati si pe site-ul de pe poza si o sa vedeti ca acea imagine este doar o masina ( DACIA LOGAN ) in viziunea unui artist 2D. pe site-ul lui sunt mai multe modele intitulate logan, :lol: ... poate ca o sa isi deseneze singuri romanii loganul dar cu siguranta nu este cel din poza.

no limits design 24-03-09 11:31

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
cu siguranta ala nu poate fi noul logan dintr-un motiv foarte simplu.....e in doua usi..oricum arata bine conceptul asta.....sunt curios cum va arata de fapt noul logan

YGD-sef 24-03-09 11:35

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
arata foarte bine!

YoZ88 24-03-09 11:52

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
de cand tot zic ca o scot in 2 usi ...nu mai cred nimic

allexutzzu 24-03-09 12:13

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
eu zic sa aveti putintica rabdare...am incredere ca vor scoate in anii imediat urmatori o masina frumoasa, ieftina si performanta! dupa cum ati vazut si voi cam toti marii producatori de automobile sunt afectati de criza, unii sunt chiar in pragul falimentului, iar dacia pare ca ar fi cel mai putin...si asta ar trebui sa ii ambitioneze pe cei de la renault, sa nu dezamageasca si sa scoata o masina la nivelul asteptarilor...

Spark 24-03-09 12:27

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
eu as fi curios sa vad in ce directie o sa o duca designerii romani. considerand ca la inceput francezii au avut un cuvant importatn de spus in acest capitol, iar acum aceasta va revenii in proportie mai mare romanilor.

marian_tgv 24-03-09 14:58

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
arata superb in 2 usi...nu o sa fie nici 10% cam din ce este postat aici...oricum, de laudat trebuiesc laudati si designerii romani, fac treaba buna! Astept cu interes noul model Logan

the_one_and _only 24-03-09 15:45

Re: Noua generaţie Dacia Logan va fi concepută īn proporţie de 75 % la noi
 
Mda...nu va entuziasmati prea tare, dupa cum scrie si in coltul desenului aceasta schita a fost realizata de un tip din Bulgaria pe numele lui Miroslav Dimitrov si a fost desenata ca examen de admitere cand a aplicat pentru un job la centrul de design Dacia din Romania, bulgarul respectiv nu s-a mai angajat niciodata la Dacia iar eu ma indoiesc ca asa va arata noul Logan, pariez pe ceva linii de la Duster. Apropo puteti intra pe blog-ul lui Dimitrov, are ceva desene foarte interesante.

the_one_and _only 24-03-09 15:47

Re: Noua genera?ie Dacia Logan va fi conceput? īn propor?ie de 75 % la noi
 
Quote:

Originally Posted by Manson (Post 2178150)
ar fi bine ca mai sunt doar 3 ani:DDDDD

Pai 2-3 ani reprezinta timpul mediu de realizare si dezvoltare a unei masini noi.;)


All times are GMT +2. The time now is 09:28.

- Copyright 2024 4Tuning