Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini de serie

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-09, 13:05   #16
infanterista

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Default Re: Programul Rabla 2009 a demarat. Iată şi lista completă a dealerilor validaţi

O intrebare! Daca duc la programul rabla un WW de prin '85 pot de exemplu sa imi cumpar un peugeot 407? Si inca ceva..intre un peugeot 407 si un ww passat ce sa imi iau? tin mult la consum, sa fie cat mai mic..intretinerea deasemenea si confortul cat mai bun..Va multumesc
infanterista is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 23:04   #17
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: Programul Rabla 2009 a demarat. Iată şi lista completă a dealerilor validaţi

Poti da ORICE "rabla" in conditiile legii si poti lua ORICE masina inclusa in program de la un dealer acreditat pt asa ceva. Deci da, poti da vw din '85 pt un 407, daca 407-le este inclus in program. Dieselurile HDI (Peugeot) sunt mai silentioase si mai economicoase decat TDI-urile (VW). Intretinerea, nu stiu..partea proasta la Peugeot este ca are garda la sol f mica...
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 17:30   #18
infanterista

Stock
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Default Re: Programul Rabla 2009 a demarat. Iată şi lista completă a dealerilor validaţi

multumesc dripci pentru informatii..As ruga pe cineva acuma daca poate sa imi ofere niste detalii tehnice in paralel pentru un WW passat si un PGT 407...plusuri si minusuri de fiecare parte...Va multumesc
infanterista is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 14:24   #19
fe_billy92
Opel Driver

Stage 5
 
fe_billy92's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 458
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[Opel]
[SEAT]
[RENAULT]
[VW]
[FORD]
[MERCEDES]
[DAEWOO]
Default Re: Programul Rabla 2009 a demarat. Iată şi lista completă a dealerilor validaţi

Quote:
Originally Posted by infanterista View Post
multumesc dripci pentru informatii..As ruga pe cineva acuma daca poate sa imi ofere niste detalii tehnice in paralel pentru un WW passat si un PGT 407...plusuri si minusuri de fiecare parte...Va multumesc
Din experienta mea iti zic sa alegi o nemteasca (passat). Cele frantuzesti sunt mai sensibile si cad mai repede anumite piese.(am si eu o frantuzeasca si regret asta). In primul rand.....piesele sunt mai scumpe la peugeot decat la vw.
Scz de offtopic
__________________
Renault Megane 1.5@dci
Opel Calibra 2.0 8v / 2.0 16v
Opel Astra Bertone 2.0 Turbo @
Daewoo Cielo 1.5 16v
Ford Mondeo 2.0 TDDI @
Mercedes C200 Kompressor
Testere de diagnoza pentru toate tipurile de masini, mecanica tinichigerie-vopsitorie: http://iulius-service.ro/
fe_billy92 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 19:16   #20
Ovy FTZ
Delta Racing Crew Member

Stage 4
 
Ovy FTZ's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 216
Member of:
[DACIA]
Default Re: Programul Rabla 2009 a demarat. Iată şi lista completă a dealerilor validaţi

Quote:
Originally Posted by b-41-ras View Post
sa vezi ce e la noi de gropi in bucuresti ca iti e frica daca ai o garda mai joasa sa iesi pe strada borduri puse in ciuda spoilarelor si sa nu mai zic de locurile de parcare tara de cacat condusa de oameni de cacat
O sa aiba si anu asta succes programul rabla, cu gropile astea masinile noi de vativa ani(2-3 ) o sa devina rable )))) Si tot asa! Nemtii stiu ei de ce dau asa de mare prima pt ca la ei nu exista in dictionar cuvantul "CRATER"
__________________
Ovy FTZ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -