Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare > Zona comerciala Satu Mare - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-07, 12:34   #1
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
adik tari in ce sens?? poate tari k tepari!!!!
juana_man ti-e teama de concurenta? De ce trebe sa improsti cu noroi in necunostinta de cauza? baiatu care ziceai ca aproape o plans o fost ieri pe la noi apeland iar la serviciile noastre.Oare de ce? Daca te tzi asa de mare si tare,te invit la un concurs de db, JL vs. banalul MNC.Daca castigi iti donez mnc-ul,daca castigam ramanem noi cu jl-ul. Ce zici? Accepti provocarea?
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 14:01   #2
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

eh...hai k nu merge asa...in primu rand k nu conteaza doar numele...se stie...conteaza cum e configurata muzica...pozitia sub-urilor...tip...si alte chestii...multi factori...cred k tu sti mai bine chestia asta...
__________________
Zambeste...maine poate fi mai rau...
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 14:18   #3
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
eh...hai k nu merge asa...in primu rand k nu conteaza doar numele...se stie...conteaza cum e configurata muzica...pozitia sub-urilor...tip...si alte chestii...multi factori...cred k tu sti mai bine chestia asta...
bine spus... el va spus de o configuratie jl de 6 mil. lei un 300rms .. facem si noi o configuratie mnc de aceasi bani.. si il astept sa vina la masuratori,,.. ... clientul la care am bagat de 25 mil muzica a tinut mai mult la spatiul portbagajului ... clientul nostru stapanu` nostru
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 15:06   #4
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

pai...dak ai firma...ar trebui sa o prezinti...pe threadu asta...k pt asta e facut...da niste detalii...locatie...cu ce se ocupa...si alea alea...k sa stie lumea cu cine are de a face...in rest numah bine
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 03-03-07, 15:34   #5
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
pai...dak ai firma...ar trebui sa o prezinti...pe threadu asta...k pt asta e facut...da niste detalii...locatie...cu ce se ocupa...si alea alea...k sa stie lumea cu cine are de a face...in rest numah bine
k&a tuning shop,str Lucian Blaga Nr 32,satu mare (langa barul "caruta cu flori")
Suntem o firma in curs de dezvoltare,deocamdata nu ne rupem in figuri,nu vrem sa facem deocamdata mare tam-tam,pt ca suntem abia la inceput de drum.Avem un mic magazin la adresa data mai sus. In curand va fi gata si atelierul nostru unde vom incepe sa facem "customs".Am intrat pe forum nu ca sa ne facem reclama ci pt ca am auzit ca am fost improscati cu noroi de unii useri care habar nu au ce greu e cu tuningul in romania Ca performante obtinute in 4 luni de activitate ne putem lauda cu locul 2 la concursul de db de la"west side tuning event" 24.09.06 categoria extreme bass. Daca aveti intrebari sau nelamuriri sau daca va putem fi de folos cu ceva,cu placere o sa va stam la dispozitie pe forum sau la magazinul nostru! sa fiti iubiti!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCN0143.JPG
Views:	128
Size:	167.8 KB
ID:	225348   Click image for larger version

Name:	DSCN0150.JPG
Views:	96
Size:	171.4 KB
ID:	225349  
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 14:46   #6
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

ati promis ca o sa va apucati si de kituri pt masina,spoilere,praguri si alea alea....pe cand??sti ca am fost pe la voi,spoilere pt bmw-ursulet si mi-ati aratat cam nimik....
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 17:56   #7
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

raul...unde au astia magazin?...vrei sa te apuci de exterior?
bmw_fear is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 21:47   #8
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

[QUOTE=raul_rebelul2005;780559]ati promis ca o sa va apucati si de kituri pt masina,spoilere,praguri si alea alea....pe cand??sti ca am fost pe la voi,spoilere pt bmw-ursulet si mi-ati aratat cam nimik....[/QUOTE


deocamdata nu este gata atelierul abia peste vreo 2 luni va fi gata,... nu am unde sa torn spoilere.. dar pot sati aduc la 400euro pachetul M copie foarte reusite de la rieger(asta inseamna bara fata, bara spate si praguri) ....
se aduc maxim in 5 zile de la comanda..deocamdata astea sunt posibilitatile...montat+vopsit 160euro
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 08:07   #9
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by k&aTng View Post
juana_man ti-e teama de concurenta? De ce trebe sa improsti cu noroi in necunostinta de cauza? baiatu care ziceai ca aproape o plans o fost ieri pe la noi apeland iar la serviciile noastre.Oare de ce? Daca te tzi asa de mare si tare,te invit la un concurs de db, JL vs. banalul MNC.Daca castigi iti donez mnc-ul,daca castigam ramanem noi cu jl-ul. Ce zici? Accepti provocarea?
sal baieti.concurenta ??? JL-u e dus deja d mult...si am investit in motorizare.asa k...bafta in continuare
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 23:17   #10
holdo

Stage 5
 
holdo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 480
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

K&aTng......bun venit la noi, si spor la treaba in continuare sa aveti noroc si poate incetu cu incetu faceti ceva ca si orasu asta sa scoata masini "custom".
In legatura cu MNC nu de rau vreau sa zic ca chiar nu am nici o intentie rea. Parerea mea e ca nu o poti compara cu JL care e o categorie superioara dar is si mai scumpe. Pana acuma ce auzeam MNC- sincer nu tare sunau bine, poate imi aratati voi ceva fain . Sa nu ziceti ca habar n-am de muzica in casa folosesc un sub JBL de 250 RMS.
__________________

No LIMITS RACING TEAM Satu Mare
holdo is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 11:48   #11
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by holdo View Post
K&aTng......bun venit la noi, si spor la treaba in continuare sa aveti noroc si poate incetu cu incetu faceti ceva ca si orasu asta sa scoata masini "custom".
In legatura cu MNC nu de rau vreau sa zic ca chiar nu am nici o intentie rea. Parerea mea e ca nu o poti compara cu JL care e o categorie superioara dar is si mai scumpe. Pana acuma ce auzeam MNC- sincer nu tare sunau bine, poate imi aratati voi ceva fain . Sa nu ziceti ca habar n-am de muzica in casa folosesc un sub JBL de 250 RMS.
Ms mult,, da sunt de acord cu tine ca jl e o marca buna dar nici mnc nu e de lepadat... uitate in revista 4tuning sunt facute niste teste si comparati intre diverse marci raportat calitate pret,...pe linga toate astea noi am reusit cu mnc sa scoatem locul doi la concurs de db care a fost in septembrie la oradea organizat de west side tuning event,.. la cetegoria extreme bass ,mentionez ca e o categorie grea de tot
..locul unu a fost luat de Rockford Fosgate locul doi de noi cu mnc si locul 3 ground zero... in concluzie jl este o firma tare dar nu cred ca un jl de 150w rms face un mnc de 600w rms sa fim realisti .... numai de bine sa auzim
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 14:07   #12
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by holdo View Post
Am fost si eu la Oradea si am vazut masina, numa nu v-am cunoscut. Asta e clar ca nu are cum sa sune un Jl micut de 150W cat un MNC de 600W ii clar, dar daca am compara la agelitate 150W - 150 W at ar fi in urma putin. Dar cum am mai zis ar diferi mult banii investiti. Raport calitate pret MNC e bun pt din bani marunti poti sa faci ceva fainut. Bafta in contiuare!!!
ms ms cum spui si tu problema e intotdeauna banii ca daa toti am fii bogati normal ca nu ne-am uita la mnc dupa cum stiti nu poti fi cu pwla-n pisda si cu sufletul in rai in acelasi timp Ne pregatim pt a intra in primavara cu multe alte marci consacrate. sa vedem cum ies negocierile cu baietii
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 19:45   #13
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by Cheetos View Post
Faza cu jl si mnc adica provocarea,pe ce amp legati voi mnc ala?????si pe ce amp ii jl???
hmmm deja e cam obositor duelul asta intre mnc si jl .....mai explic odata pe scurt era vb ca juana man a zis ca el cu jl lui de 6 mil... a dat gata un mnc de 6 mil... greu de crezut..in primul rand jl era de 150 sau 250w rms daca nu mah insel pe cand mnc era undeva de 600 de w rms din nou pe scurt la 6 mil poti avea un mnc de 600w rms pe cand la alte marci consacrate poti avea max 250 w rms aprox... in concluzie daca ai dau 600w la mnc pe chind la jl doar 250w rezulta ca mnc raportat calitate pret e bun...iar am mai zis odata la concurs unde am luat locul 2 am batut ground zero care e marca de marca .. asa ca nu cred ca e chiar asa naspa mnc asta
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 08:08   #14
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by k&aTng View Post
hmmm deja e cam obositor duelul asta intre mnc si jl .....mai explic odata pe scurt era vb ca juana man a zis ca el cu jl lui de 6 mil... a dat gata un mnc de 6 mil... greu de crezut..in primul rand jl era de 150 sau 250w rms daca nu mah insel pe cand mnc era undeva de 600 de w rms din nou pe scurt la 6 mil poti avea un mnc de 600w rms pe cand la alte marci consacrate poti avea max 250 w rms aprox... in concluzie daca ai dau 600w la mnc pe chind la jl doar 250w rezulta ca mnc raportat calitate pret e bun...iar am mai zis odata la concurs unde am luat locul 2 am batut ground zero care e marca de marca .. asa ca nu cred ca e chiar asa naspa mnc asta
JL-u costa 6 mil cu cutie cu tot !sti c? hai sa facem o proba
eu vin cu JL-u amplificat de un magnat(vechi) de 2x150w si voi veniti cu ceva asemanator pret/putere
c ziceti????
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 10:39   #15
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: firme de tuning & stuff din sm

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
JL-u costa 6 mil cu cutie cu tot !sti c? hai sa facem o proba
eu vin cu JL-u amplificat de un magnat(vechi) de 2x150w si voi veniti cu ceva asemanator pret/putere
c ziceti????
Tu nu ai inteles ideea cu MNC !!! Venim cu ceva asemanator la pretz La putere bineinteles ca papa Jl-ul
k&aTng is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -