Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov > Zona comerciala Brasov - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 08-08-11, 16:37   #1
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Feedback comercial

Feedback comercial/persoane/service-uri/recomandari/reclamatii.

Am observat ca a mai existat un topic de acest gen insa a trecut multa vreme iar informatiile cel mai probabil nu sunt la zi.

Acest topic a fost creat pentru a ne ajuta sa se ne ferim de eventualele inselatorii facute de diversi useri/service-uri/etc

Mai toti dintre noi s-au plans de anumite persoane, au trecut pe la un service, fie el de tinichigerie, mecanica, electrica.
Impartasiti aici experientele voastre pe care le-ati avut. Preturi, servici, primire etc.

Nu postati niste simple cuvinte acuzatoare, ci si niste argumente.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 19:47   #2
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Feedback comercial

Am colaborat cu:
Adi - user Tuner - la diferite lucrari, baiat serios si de cuvant! il recomand
Am fost clientul lui:
Ovidiu - YFZ - soft la un 1.9tdi , sunt multumit, il recomand
byx - odorizante California , sunt multumit , il recomand
Catalyn - montaj 2 alarme acum ceva ani, nici cea mai mica problema, il recomand
tzutzu - lacuire faruri + stopuri - recomand

Nu recomand:
Tapiserul din steagu` , str. Sitarului parca, un mosulica , imi pare rau ca nu am facut poze la piesele ce mi le facuse. Nu recomand
Tapiserul de la Maxi Paint , de asemenea un excroc, imi pare rau dar nici aici nu am poze
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 08:14   #3
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Nu recomand Lus Auto si acum scriu de pe telefon dar cand ajung acasa o sa fac si poze sa ga arat cum lucreaza o firma care cica se respecta.Mai ales ca ne.am inteles la un pret de 30 de mil in ideea ca eu duc masina goala pt vopsit si mi-o montez singur si dupa o luna de stat m-a sunat sa imi zica ca e prea putin 30 de mil si ne.am reinteles la 37.Vopsitul este unul de amatori cu scursuri de lac si o durata pt un integral de 2luni si 2sapt asta dupa ce am dat toti banii.Ce sa mai zic aveti grija cu ei ca sunt foarte foarte neseriosi o sa revin cu poze!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 17:12   #4
Chocol4te

Stage 3
 
Chocol4te's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 122
Member of:
[VW]
Default Re: Feedback comercial

Sustin si eu cele spuse de 450yfz, acum 2 luni am vopsit integral masina si pe langa faptul ca a costat o gramada de bani,interioarele nu au fost facute si acum incet incet mi se exfoliaza vopseaua,ceea ce nu mi se pare normal. S-au vazut cu multi clienti si au inceput sa faca treaba de mantuiala avand in vedere ca am mai vopsit o masina la ei si au facut o treaba foarte buna,am fost multumita de rezultat si tocmai din aceasta cauza am mai dus o masina,dar nah...am luat teapa
__________________
Let's make it simple...welcome to the other side of the reality...
Chocol4te is offline   Reply With Quote
Old 21-08-11, 20:11   #5
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by Chocol4te View Post
Sustin si eu cele spuse de 450yfz, acum 2 luni am vopsit integral masina si pe langa faptul ca a costat o gramada de bani,interioarele nu au fost facute si acum incet incet mi se exfoliaza vopseaua,ceea ce nu mi se pare normal. S-au vazut cu multi clienti si au inceput sa faca treaba de mantuiala avand in vedere ca am mai vopsit o masina la ei si au facut o treaba foarte buna,am fost multumita de rezultat si tocmai din aceasta cauza am mai dus o masina,dar nah...am luat teapa
cat a costat vopsitul integral?
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 21:19   #6
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
cat a costat vopsitul integral?
din cate stiu eu 30 si ceva de min parca asa am auzit pe la lus sa ma corectezi beatrice daca gresesc!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 21:52   #7
Chocol4te

Stage 3
 
Chocol4te's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 122
Member of:
[VW]
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
din cate stiu eu 30 si ceva de min parca asa am auzit pe la lus sa ma corectezi beatrice daca gresesc!
A fost mai mult de 30 de mil,da n-are rost sa intram in detalii,nu asta era ideea,ci lucrarea prost facuta
Chocol4te is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 22:07   #8
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by Chocol4te View Post
A fost mai mult de 30 de mil,da n-are rost sa intram in detalii,nu asta era ideea,ci lucrarea prost facuta
na ti-am zis ca am auzit ceva dar nu mai stiam exact!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 21:19   #9
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: Feedback comercial

Nu recomand Extend motors sacele ...tapar ovidiu si face si treaba de 2 lei....

Dupa ce am avut la el o lucrare de 33 de milioane am constatat ca nu mi-a schimbat kitul de ambreaj cu unul sachs cum trebuia ci doar a batut placa...mi-a schimbat semeringuri supape care au tinut aproximativ 1000km...deci foarte slab si hot pe deasupra dar asta e sa ii fie de bine ...
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 14:07   #10
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Hmmm acuzatii grave!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 18:11   #11
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: Feedback comercial

Da le sustin ...trebuia sa schimbe placa si discul cu unele noi sachs ...care erau circa 12 mil, am luat masina de la el au tinut aproximativ 2000km dupa care a cedat, am dus masina inapoi si a zis ca e pompa de ambreaj dusa, am adus pompa febi bilstein a pus-o pe masina a zis ca e stricata de noua ..bun am adus alta sachs...bun a pus-o nici asta nu era buna cica dar am zis sa verifice ambreajul ca sigur e dus...bineinteles ca asa era..a zis ca nu se poate sa se strice ca a fost fortat prea tare are prea multi cai masina ....si nu a vrut sa le schimbe pe garantie ...acum m-am ales cu un kit second care merge mai bine ca ala pus de el care intr-un final a recunoscut ca doar a batut placa...si am platit degeaba si pompa sachs ca era buna si aia a mea si mi-a tinut masina la el cam o luna ..

Semeringurile mi le-a schimbat cu unele aftermarket care au costat 40 de lei , in loc sa puna originale gm care erau 160 de lei..normal ca au tinut doar 1000km..

Am fost la el tocmai cu gandul sa am garantie pe ce fac la masina ptr ca inainte eram satul sa mi se strice turbinele si sa cumpar altele tot pe banii mei...intr-un final a reusit sa ii dea de cap frectie si erau niste furtune banale...
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 17-09-11, 18:52   #12
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

Quote:
Originally Posted by exo_luci View Post
Da le sustin ...trebuia sa schimbe placa si discul cu unele noi sachs ...care erau circa 12 mil, am luat masina de la el au tinut aproximativ 2000km dupa care a cedat, am dus masina inapoi si a zis ca e pompa de ambreaj dusa, am adus pompa febi bilstein a pus-o pe masina a zis ca e stricata de noua ..bun am adus alta sachs...bun a pus-o nici asta nu era buna cica dar am zis sa verifice ambreajul ca sigur e dus...bineinteles ca asa era..a zis ca nu se poate sa se strice ca a fost fortat prea tare are prea multi cai masina ....si nu a vrut sa le schimbe pe garantie ...acum m-am ales cu un kit second care merge mai bine ca ala pus de el care intr-un final a recunoscut ca doar a batut placa...si am platit degeaba si pompa sachs ca era buna si aia a mea si mi-a tinut masina la el cam o luna ..

Semeringurile mi le-a schimbat cu unele aftermarket care au costat 40 de lei , in loc sa puna originale gm care erau 160 de lei..normal ca au tinut doar 1000km..

Am fost la el tocmai cu gandul sa am garantie pe ce fac la masina ptr ca inainte eram satul sa mi se strice turbinele si sa cumpar altele tot pe banii mei...intr-un final a reusit sa ii dea de cap frectie si erau niste furtune banale...
Sti clar ca faza cu turbinele si cu garantia nu o sa gasesti nicaieri pt ca nimeni nu risca sa garanteze ca turbina va tine n km cand masina primeste "batai" ca hotii de cai oricum ma bucur ca acum tine!
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 14:57   #13
exo_luci

Stage 4
 
exo_luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 222
Member of:
[SKODA]
Default Re: Feedback comercial

E depinde ..primesti garantie daca un anumit service iti aduce el turbina si o monteaza tot el dar atunci cu siguranta e mai scumpa turbina ...in cazul meu era 50 de mil si eu am adus-o din anglia cu 30...dar dupa batai de cap am ajuns sa dau 67 de milioane nu mai luam in calcul montaj o mie de draci o tractare din buzau pe platforma si altele...
exo_luci is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 20:20   #14
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: Feedback comercial

V.am mai zis ca nu recomand LUS AUTO???
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 20:53   #15
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Feedback comercial

Incearca sa detaliezi pentru persoane care nu stiu despre ce e vorba
Paul is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -