Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-09, 23:57   #271
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

deh... faza noua si proaspata, se aseaza un seria 5 model nou 2.0 diesel cu un vectra parca .. de prin `94...si incepe numaratoarea : 3 2 1 start... si io picat spoileru fata la vectra))
__________________
Mixt -->
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 21:44   #272
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Nu e de la ilegale... e din viata reala....

Cumnatul meu... detinea carnet de conducere de romania si in acelasi tp avea si de germania (care nu expira niciodata) pt ca a stat o perioada in germania si a avut nevoie de el...acum intors in romania...detine magazinul Racing Nick si si-a pus pe masina un mare stiker.. cam cat toata masina... Logan breck

Venea omu intr-o seara de la servici... si-l opreste un nene militian.. pe motiv ca avea pana pe spate.. si incepe povestea...

Politistul: buna seara... imi puteti arata si mie actele va rog frumos?
P:aceasta este o masina de curse?
Nicu:nu este... nu are cum.. e un amarat de logan..dar va spun cum sta treaba... sunt patronul magazinui si sa-mi fac putina reclama..
P: aha.. da... dar.. jantele astea si cauciucurile.. nu sunt omologate...
N: domne.. sa-ti spun si cum e cu astea.. pana acum 3 zile am avut rotile ei originale montate.. dar erau cu cauciucuri de iarna.. duminica a trebuit sa plec din bucuresti si nu am avut tp sa schimb cauciucurile asa ca am pus ce am gasit prin magazin.. roti folosite.. si le-am pus pe astea
P: aha...dar.. lovitura din aripa de fata? dovada aveti?
N: domne.. iti spun cum sta treaba si cu asta... am avut masina lovita.. am schimbat bara dar nu si aripa... dovada am...e pe birou acasa
P: aha.. carnet de romania nu aveti?
N: domne.. iti zic si la asta povestea... am.. dar e suspendat.. il am suspendat pt bautura.. acum vreo 6 luni mi l-a luat si nu l-am luat inapui...
P: aha..

se duce politistul la masina.. vine inapui...

P: da.. asa este.. e suspendat pt condus in stare de ebrietate... dar dc nu-l ridicati?
N: pai ce sa fac cu 2?
P: bine.. va dau o amenda pt nepurtarea centurii de siguranta.. dar... adresa asta de germania mai e valabila?
N: da...(nu)
P: ok... 2 secunde sa va scriu amenda

Ns cat o sa vi se para voua de comica faza .. dar eu am ras destul de tare pe seama povestirii..


+ bonus... spusele unui prieten...

Un membru NSL .. este oprit de un politist.. pe ce motiv.. ns.. facuse el ceva:P

politistul: vad ca ai pe parbriz scris No speed limit... ce inseamna asta?
soferul: nu stiu...
politistul: pai hai sa-ti spun eu ce inseamna.. inseamna suspedarea carnetului pe 90 de zile...
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 02:26   #273
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

=))))))))))))))))) BELEA FAZA CU PARASOLARU!!! Stiu povestea )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 14:01   #274
NGKON

Stage 2
 
NGKON's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

)), chair ca e tare asta cu parasolarul, is curios care a fost finalul
NGKON is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 19:59   #275
D_a_N_i

Stage 4
 
D_a_N_i's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 233
Member of:
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

haioasa faza cu parasolarul
D_a_N_i is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 18:27   #276
UnuFain

Stage 5
 
UnuFain's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 305
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

alaltaieri seara cred vreo 22 si ceva abea se intunecase ... merg eu frumos spre centrul Turzii cand sa ajung la primul semafor militienii erau primii la semafor pe banda 2 eu ma bag frumos pe banda 1 si ma uit la ei ... ne stiam din vedere de la unele mici evenimente din trecut ... cum ma uitam eu la ei i intreb : ca ce fac? cel de la volan nush ce zice ... dau geamul jos da si el geamul jos si il intreb respectuos : cum atzi spus la care el : Dam o liniuta ? am fost gata ... maxim am luat se face verde ma uit la ei si imi fac semn sa ma duc =)) ... si eu plec cu motorul un pic turat ... si ei vin frumos in spate cu vreo 30/h tineau coloana dupa ei ... cam asta a fost nush cat de funny vi se pare dar daca erati de fata chiar era funny
__________________
Over is the beginning of under!!
UnuFain is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 20:52   #277
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

am facut alaltaieri un politai sa sara si sa inceapa sa tipe pt ca am dat un scart scurt si nevinovat special cand s-a pus verde. politaiu statea pe marginea intersectiei, nu dirija nimic si am zis sa vad ce face. am dat un scart foarte scurt la turatie mica si dupa aia am plecat usor, schimband la 2000ture a2a si spunandu-i "scuze" nevinovat pe geam.
nu e funny, dar mi-a placut cum a sarit ca ars (s-a intors la 180grade instant)

a, si n-o sa uit niciodata imaginea unui politai tipic american (cu burta plina de gogosi, marita pana la refuz, greutatea totala sarind cu mult peste 100kg) strigand "stai" si alergand ca disperatul, mai mai sa cada lat, dupa unii intr-o parcare (in momentul in care ne-au spart o intalnire dintr-o parcare din pitesti).

Last edited by 22VIN; 19-05-09 at 21:07.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 10:29   #278
marius_bmw_gtm

Stage 4
 
marius_bmw_gtm's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 190
Thumbs up Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Trebuie sa recunosc ca am am ras cu lacrimi la multe intamplari povestite aici .


Sunteti bestiali
marius_bmw_gtm is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 17:18   #279
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

bestiala faza cu parasolarul!!! dar care a fost finalul?
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 22:25   #280
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Nu am talentul vostru la povestit, dar o sa va spun o intamplare haioasa, pentru mine cel putin...

Anul trecut, intr-o seara obisnuita de vineri, mergeam la intalnirea NSL...
De la Eroii Revolutiei o iau spre Progresului(Trafic greu)...
Intre curbele alea la Viilor incercam sa fac slalom sa ajung mai in fata. Acelasi lucru il facea si unu cu un golf 2.
Trecem de semaforul e la Viilor, intram pe Progresului, si eram primii... eu cu fordul (1.3c) , golfu` 1.6 cred... ce putea sa iasa intre 2 cazane lesinate... m-am tinut cu el cam la o aripa... Si tot ii dadea. Am tinut-o asa vreo 3 semafoare. In timpu` asta cineva (din dreapta, din golf) mai scotea din cand in cand mana pe trapa(adica imi facea cu mana)... nu intelegeam.
La un moment dat prindem semaforul de la Ghencea, unde eu urma sa fac stanga si ma pun pe banda 2, adica in paralel. Soferul golfului se uita la mine.... zambaret asa, tot nu intelegeam... La care el se da jos din masina si vine la mine... si zice: "acum ma stii??" Era instructorul meu(auto)...
Concluzia: aschia nu sare departe de trunchi
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 10-06-09, 19:17   #281
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Nu am talentul vostru la povestit, dar o sa va spun o intamplare haioasa, pentru mine cel putin...

Anul trecut, intr-o seara obisnuita de vineri, mergeam la intalnirea NSL...
De la Eroii Revolutiei o iau spre Progresului(Trafic greu)...
Intre curbele alea la Viilor incercam sa fac slalom sa ajung mai in fata. Acelasi lucru il facea si unu cu un golf 2.
Trecem de semaforul e la Viilor, intram pe Progresului, si eram primii... eu cu fordul (1.3c) , golfu` 1.6 cred... ce putea sa iasa intre 2 cazane lesinate... m-am tinut cu el cam la o aripa... Si tot ii dadea. Am tinut-o asa vreo 3 semafoare. In timpu` asta cineva (din dreapta, din golf) mai scotea din cand in cand mana pe trapa(adica imi facea cu mana)... nu intelegeam.
La un moment dat prindem semaforul de la Ghencea, unde eu urma sa fac stanga si ma pun pe banda 2, adica in paralel. Soferul golfului se uita la mine.... zambaret asa, tot nu intelegeam... La care el se da jos din masina si vine la mine... si zice: "acum ma stii??" Era instructorul meu(auto)...
Concluzia: aschia nu sare departe de trunchi
am mai auzit povestea asta la cineva
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 01:33   #282
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by alexGTI View Post
am mai auzit povestea asta la cineva
Posibil de la mine?
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 10:41   #283
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post banala de politist..

m-am certat intr-o seara cu un politist (amic) pe nu'sh ce motive, la beutura, i-am zis cand m-am enervat... ba bag$%^%$ in masina voastra, orice cocalar cu motor de 1,6 litri dispare de langa voi... la care tipu se ridica si pleaca suparat: "da ce's vinovat eu ca's politist?"
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-09, 11:13   #284
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: banala de politist..

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
m-am certat intr-o seara cu un politist (amic) pe nu'sh ce motive, la beutura, i-am zis cand m-am enervat... ba bag$%^%$ in masina voastra, orice cocalar cu motor de 1,6 litri dispare de langa voi... la care tipu se ridica si pleaca suparat: "da ce's vinovat eu ca's politist?"
aham...si v-ati dat de pe loc sau din mers?
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 23:53   #285
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Eram intr`o noapte cu niste prieteni ne invarteam cu masinile pe o poiana, langa un sat...in timp ce ne faceam noi de cap pe acolo vin doi...deia cum le zice..sateni..."ba! avem noi aici o masina tare rau frate! rupe tot! stati sa vina baiatu sa va arate" vine respectivul...nu ii iese nimic din ce vrea sa faca se supara si o scoate la strada...ne`am dus la el si l`am intrebat daca vrea sa se dea...omu a acceptat..app era vorba de o honda civa, pacat de masina.....se pune la start cu un prieten, si eu sa le dau startu...incep sa`i pregatesc..3,2,1 turau oameni la motoare si cand ajung la "start" tipu cu honda era sa`i faca praf pe aia din spate ca o uitase in marsalier )
wolverine is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -