Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 05-08-09, 11:32   #286
RyaN-
VW Driver

Stage 5
 
RyaN-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 484
Member of:
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
Eram intr`o noapte cu niste prieteni ne invarteam cu masinile pe o poiana, langa un sat...in timp ce ne faceam noi de cap pe acolo vin doi...deia cum le zice..sateni..."ba! avem noi aici o masina tare rau frate! rupe tot! stati sa vina baiatu sa va arate" vine respectivul...nu ii iese nimic din ce vrea sa faca se supara si o scoate la strada...ne`am dus la el si l`am intrebat daca vrea sa se dea...omu a acceptat..app era vorba de o honda civa, pacat de masina.....se pune la start cu un prieten, si eu sa le dau startu...incep sa`i pregatesc..3,2,1 turau oameni la motoare si cand ajung la "start" tipu cu honda era sa`i faca praf pe aia din spate ca o uitase in marsalier )
=)) buna asta. Imi imaginez reactia celor din spate
RyaN- is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 13:28   #287
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Eu am păţit-o pe asta cu marşarierul la prima mea legală, long time ago, deci îl cred pe om, s-o fi pierdut
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 14:00   #288
Alex_D12

Stage 5
 
Alex_D12's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

neplacut.... de aceea nu trebuie sa sati in spatele masinilor de la start
Alex_D12 is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 14:39   #289
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

imi imaginez ce senzatie are si soferul cand se asteapta sa plece tare in fatza si deodata il da cu capu de volan ))
leonard is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 14:43   #290
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

eh, schimbi repede vit 1, nu stai să ajungi prea tare în spate, dar pierzi mult si te faci de cacao maxim
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 15:21   #291
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by wolverine View Post
Eram intr`o noapte cu niste prieteni ne invarteam cu masinile pe o poiana, langa un sat...in timp ce ne faceam noi de cap pe acolo vin doi...deia cum le zice..sateni..."ba! avem noi aici o masina tare rau frate! rupe tot! stati sa vina baiatu sa va arate" vine respectivul...nu ii iese nimic din ce vrea sa faca se supara si o scoate la strada...ne`am dus la el si l`am intrebat daca vrea sa se dea...omu a acceptat..app era vorba de o honda civa, pacat de masina.....se pune la start cu un prieten, si eu sa le dau startu...incep sa`i pregatesc..3,2,1 turau oameni la motoare si cand ajung la "start" tipu cu honda era sa`i faca praf pe aia din spate ca o uitase in marsalier )
omu a vrut sa va dea avans.. si voi? railor... in loc sa apreciati gestul... radeti de el nu e frumos.. nu nu nu ...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 14:36   #292
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Eu am păţit-o pe asta cu marşarierul la prima mea legală, long time ago, deci îl cred pe om, s-o fi pierdut
Daca a pus BMW-u marsarierul langa a1a se mai intampla si dastea
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 10-08-09, 14:38   #293
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Tremuram precum câinele la injectie când am văzut o mare de oameni care stăteau cu ochii pe noi
menţionez că ăluia care se dădea cu mine i s-a făcut milă de prostia mea, s-a oprit, s-a aşezat din nou la start şi a luat bătaie
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-08-09, 22:56   #294
RyaN-
VW Driver

Stage 5
 
RyaN-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 484
Member of:
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Tremuram precum câinele la injectie când am văzut o mare de oameni care stăteau cu ochii pe noi
menţionez că ăluia care se dădea cu mine i s-a făcut milă de prostia mea, s-a oprit, s-a aşezat din nou la start şi a luat bătaie
modestule
RyaN- is offline   Reply With Quote
Old 23-08-09, 21:03   #295
skyZZo

Stage 5
 
skyZZo's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,043
Member of:
[4Rally]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

frate cata caterinca
deci topicul asta puncteaza foarte mult in lista "Cele mai amuzante lucruri din lume"
unele faze sunt mai sus de mortale
o sa imi vina si mie randu
__________________
skyZZo is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 16:50   #296
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

LA multi ani! si la multe liniute si alte peripeti !!!
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 12:56   #297
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Hai sa povestesc si eu una, petrecuta la SB acum un an...
Deci, mare intalnire mare, grillfest in parcare la carrfour. Vin circa 100 de masini (pe putin) , umplem o parcare, (cred ca exista filmulet pe youtube dat de antena1 curse ilegale sibiu). Unii se dadeau la liniuta, unii faceau fum, cautand sa parcheze dar fiind indecisi deci invartind repede de volan,etc. La un moment dat se aude : GARDA BAH! si din 100 de masini + am ramas vreo 20. Se da nenea extraterestru jos din masina, vine la unu dintre "linistitii" de pe margine si ii cere actele. Asta (fraier dupa parerea mea, avand masina parcata) ii da actele (permis, buletin, actele masinii) si politistu` se urca in masina si pleaca cu ele.
Noi toti, ce facem? Hai dupa actele omului. Dam telefoane, 100 de masini in fata la politie (care in Sibiu e in spatele unui bloc, langa strada principala), blocand parcare, access tot.
Sta ala 20 de min innauntru, noi afara deja devenim "nerabdatori" si ridicam putin vocea. Dintr-o data, apar oamenii cu ciorap pe cap, incepand sa urle la noi ca VALEA DE AICI, CE-I AICI? HAI VALEA TOATA LUMEA!! (s-or fi simtit amenintati oamenii). Problema majora era ca erau 2 intrari si ambele blocate cu masini... ale POLITIEI!.
Cum sa pleci cand n ai pe unde?
Intre timp, cei cu probleme (mai o folie, mai o evacuare, mai un alt motor, mai numere de la dacie pe VW, etc) isi faceau planuri, pe unde sa fuga ce sa faca. Ideea geniala a fost data de o fata, care nu era nici soferita:
Lasati masinile aici (erau cat de cat bine parcate) si plecati pe jos, reveniti maine dupa ele....
Apoi dupa ce am plecat, ma suna unu si zice: frate, ma urmareste masina de politie
Eu: Unde esti??
El: Merg spre casa si asta e tot dupa mine
Eu:Pai tu unde stai ma? Mergi incet si regulamentar!
El: pai io merg incet, si de stat stau langa politie
EU: Ba esti nebun? Ala nu are nici o treaba cu tine ma disperatule!....
Asa ca exista si panicati....
Povestiri ar mai fi, dar mi se termina programu` la lucru si nu mai am timp sa scriu...
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:47   #298
marius_bmw_gtm

Stage 4
 
marius_bmw_gtm's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 190
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Foarte tare intamplarea))
Pana la urma ati recuperat actele ?
marius_bmw_gtm is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 18:29   #299
b28kft

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 115
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Acu' 2 ani, pe Splaiul Unirii (cheiul Dambovitei in Bucuresti) chinuiam un Kawasaki al unui amic, impreuna cu alti disperati, eram vreo 7-8. Aproape de soseaua Mihai Bravu, apare Garcea.
"Vaaaaai, facem liniute? O sa va iau permisele si ce amenda va dau eu..." etc.
Unu' din bikeri, tare-n gura: "Defineste termenul de liniuta, asa cum scrie in lege." Garcea: "Ma pish pe legea ta". Bikeru: "ia si pisa-te si pe asta" si-i intinde o legitimatie.
Garcea se face ALB si ingaima: "va rog sa ma iertati domnule inspector principal"
In timp ce ne cacam pe noi de ras, asta le scotocea toate actele: procesele everbale incheiate, ordinul de misiune si ce mai aveau aia acolo.
End.
b28kft is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 21:44   #300
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Intamplari mai "haioase"... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by b28kft View Post
Acu' 2 ani, pe Splaiul Unirii (cheiul Dambovitei in Bucuresti) chinuiam un Kawasaki al unui amic, impreuna cu alti disperati, eram vreo 7-8. Aproape de soseaua Mihai Bravu, apare Garcea.
"Vaaaaai, facem liniute? O sa va iau permisele si ce amenda va dau eu..." etc.
Unu' din bikeri, tare-n gura: "Defineste termenul de liniuta, asa cum scrie in lege." Garcea: "Ma pish pe legea ta". Bikeru: "ia si pisa-te si pe asta" si-i intinde o legitimatie.
Garcea se face ALB si ingaima: "va rog sa ma iertati domnule inspector principal"
In timp ce ne cacam pe noi de ras, asta le scotocea toate actele: procesele everbale incheiate, ordinul de misiune si ce mai aveau aia acolo.
End.
asta a fost tare de tot !!
sKyNeT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -