Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-08, 08:26   #166
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

cam asta e problema cu daciile ... puternice
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 02:18   #167
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
.certificat suspendat pt motor neomologat.......cu dovada cu drept de circulatie 15 zile........
Acum tre sa imi pun inapoi motorul de Dacia...sa imi iau actele inapoi.....
acu intreb si eu ca prostu de ce nu faci un efort si sa-l omologhezi, macar daca vrei sa ti masina modificata si sa nu te mai frece la melodie, faci un efort si-l omologhezi. (ps intrebare asa retorica nu astept nici un raspuns)
200SX is offline   Reply With Quote
Old 16-01-08, 20:47   #168
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

iti raspund eu retoric
ps : 4
pss : mii
psss : euro.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 11:50   #169
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

mie mi-au cerut sa omologhez jantele pe masina pe solenza pe 15 cam vre-o 10 milioane dar nu era sigura treaba .. adica daca picam la un tes .. de ex cel defranare ... sau cine stie ce .. nu mai luat omologarea .. e bataie de cap cu omologarea .. la noi in romania cel putin .. in america ca sa circuli cu ceva pe strada iti trebuie centura si faruri ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 15:08   #170
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

RAR-ul este condus de inventatorii comunismului....exceleaza in prostie.....si se mandresc cu asta.
Este exagerat de greu sa omologhezi ceva..cat de mic.....sa nu mai vorbim de directie frane motor cutie..plm......cand t duci si le arati se uita la tine urat....dar credeti-ma...foarte urat ca si cum i-ai fi violat fiica(bagaboanta) si i-ai fi furat butelia.Si ca orice comunist penal...se incepe cu "AA...ce e asta ma?...nu se poate domle.....""....si daca insisti "o sa ma interesez ,dar degeaba....iti zic eu"....si zambeste aratand dintii pusi de pe vremea de dinainte de nea"Nicu.
Bineinteles ca am incercat omologarea..si cu spaga soi fara spaga....nu merge....e puterea prea mare....in plus v-am spus...te lovesti de toti cretinii care efectiv nu v-or sa te ajute.
Singura solutie......motor de dacia la loc....mers la RAR......certat pe acolo.....si uraaaa.........actele inapoi cu itp.......dupa care le inchid in seif.....si asta e.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 26-01-08, 19:20   #171
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Am citit in mare parte toate mesajele din acest topic si m am decis sa postez si eu o mica intamplare amuzanta din punctul meu de vedere ...

In urma cu 1 luna jumate daca nu chiar 2 , ma plimbam prin oras cu masina si mai era un prieten cu mine, merg eu ce merg , si ajuns pe o starda care se lucra, se putea merge numai inainte dar era bocata de uni care schimbau o teava ... la stanga nu aveam voie sa merg pentru ca e interzis la dreapta la fel, un nenea politai imi face semn sa intorc, dau eu in spate ma clanxoneaza unul cu un cielo ca nu am unde sa dau ca deja era coada, ce sa fac ce sa fac o clac plec cu scart direct la dreapta, dupa 10 metri o macara de la IREB monta beculete in pomi dupa centru ( se apropiau sarbatorile ) , am pus eu frana ce am pus si am luat un cablu pe sub masina, si cum sa prins el direct de carligul de la masina ( am o Dacie 1310 ) si am mers asa inca vro 50 de metri cu cablu de beculete dupa mine m am dat eu jos din masina se da si acel tovaras desfacem cablu ala cu becuri de la carlig, adica am incercat nu am putut si am tras de el pana sa rupt , mie mi sa parut amuzanta aceea faza cu beculete

Last edited by Daniel_Toa; 26-01-08 at 19:23.
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 04:22   #172
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

o intamplare caraghioasa...
era cam 12 noaptea si veneam din spre city mall pe trafic greu la un momentdat aveam 80 si mergeam linistit pe cruise si in dreapta apare un x5 opresc la stop si ala sa ne dam...eu eram cu infiniti-ul chiar nu testasem sa vad cum stau cu un x5...zis si facut si plecam noi tare si dam si dam si la 140 asta incepe sa franeze si eu mai merg ajung la 160 si flash-uri din spate un motor...hmmm stau ma gandesc si zic hai ca ma dau pe dreapta dar nu ma las batut si pe la 200 apare motorul in stanga mea...cred ca v-ati dat seama era politist...am zis gata asta e nu mai vad permis in viata mea(am avut permisul anulat in primul an pentru 1 an si 8 luni, iar acum il luasem de 8 luni inapoi) se uita la mine face semn spre vitezometru, imi face semn ca sunt nebun si sa trag pe dreapta...zis si facut
evident acte la mine nu aveam centura oha...si bausem si o bere, si vine tipul la mine ca domne esti nebun, eu iti fac semn sa tragi pe dreapta si tu ii dai in goarna cat o tine, nush ce m-a facut sa zic ca merge si mai mult, dar am facut-o...la care omul mai baiatule esti nebun? eu daaa...si i-am explicat cum cica veneam eu de la iubita mea de acasa cu care tocmai implinisem 3 luni si am gasit-o cu altul pe canapea sarutandu-se, la care asta ma opreste si imi zice mai baiete hai sa iti zic eu ceva, ai avut noroc!! eu am gasit-o pe nevasta-mea dupa 3 ani de casnicie si 2 copii cu un coleg in pat...la mine in pat! nu stiam cum sa ma abtin din ras, cand omul imi zice...stii ce, te inteleg dar trebuie sa ma intelegi si tu pe mine cand iti zic ceva, nu are rost sa iti fac si eu probleme, se mai intampla sa te pierzi cu firea, si asa ai destule probleme din cate am inteles, si eu am probleme am niste rate de platit...salariul e prea mic...si atunci am avut o sclipire de geniu falit si l-am intrebat daca as putea sa il ajut la care el...ai putea?!!??!? as putea dar nu stiu in ce masura ca vedeti eu acum am venit de la coorva aia si tocmai cheltuisem aproape toti banii pe cadou si mai am un milion...la care tipul bine domne iti multumesc din suflet si iti urez o seara placuta...si nu dau bine sa ma sui in masina si ma bufneste un mare ras idiot pe care tipul nu sunt sigur daca l-a auzit ca deja avea casca pe cap, dar cred ca si el radea de mine...se intoarce si imi zice ai grija ca mai e un radar la politehnica si pleaca...
tare individul, foarte tare, daca sa mergi cu 200 in oras, fara centura, fara acte, sa bei o bere si sa te opreasca politia si sa vada astea costa doar 100 ron...cred ca imi fac abonament!
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 19:12   #173
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

asemanator am patit si eu, vin vineri dupa-masa de la bacau, si ii dau la junghiul de solenza, aveam si eu aspiratii de viteza...ma apucase, si depasesc la un moment dat pe dreapta un logan alb cu nr. EIU(am vazut dupa aceea). ma linistesc si o tin in continuare in 100, lejer, nu mai aveam chef, imi aprinsesem o tigara si eram calm, la care vine loganul in drept cu mine si cand ma uit inauntru un militian, tanar tipul, pe la vreo 28 de ani...se uita la mine, eu deja luasem pozitia drepti...incepe tipul sa dea din cap in semn de dezaprobare si imi face semn "nu esti intreg"...iar eu, ca nevinovatul ridic din umeri...dar, daca ar stii militianul ce am facut eu pe mine...
Korne is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 00:14   #174
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Vladdman, prea tare faza ) Prea tare faza ) Daca ma opreste politia bag si eu motivul cu gagiul in pat si nervi si draci ) Poate am noroc si ma'ntelege )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-05-08, 12:41   #175
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

deci nu iti imaginezi cat de caterinca a fost, am avut inspiratie, bulan si foarte mult teatru in mine...merita incercata faza, dar la aia mai in varsta
vladdaman is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:45   #176
laguna1

Stage 5
 
laguna1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 331
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

nu stiu daca a mai spus aceasta povestioara ca nu am mai apucat sa citesc de ceva vreme . dar am si eu una f f f marfa .
din punctul meu de vedere

uite asa intr-o seara oarecare de ...ri cum eram noi la un gratar ca de fiecare data langa boscheti si alte cele , incepem sa punem mai intai paia mici pe gratar apoi paia mai marii pulpe si alte cele ( sa nu poftiti) unu care era mai in drum spre noi ne suna si ..........vine plaia...... dai repede sari care unde apuca .......uni intra in boscheti se dezbraca de tricouri pt ce nustiu da in fine asta au vrut sa stea ei pe pamant sa il simta pe piele ..... alti mai viteji k si mine plecam direct in mijlocul ploii ......ne prinde alu ploaia se lasa cu amenintari etc..... scapam dupa 15-20 de min ..aia prin tufisuri, boscheti........ faza mai dura este ca unu a vrut sa fie mai viteaz si ce face o ia omu pe camp , dupa ce scapam noi si ies si aia din,,,,,, facem socoteala sa vedem sa nu fi luat apa pe careva, lipsesc 4 insi si 2 masini ....... personajul care o luase pe camp ma suna ....SUNT PE UNDEVA PE CAMP , NU STIU PE UNDE SA O IAU !...zic si eu na k o prima intrebare stiind cat de cat locul si campul ce vede in fata , un sat biserica ceva, la care el imi zice ........FRATE MERG PE M ARGINEA UNUI LAC...........sa maor daca stiam pe acolo un lac sau ceva balta mlastina, ii zic sa mearga inainte pana da de un sat ceva k nu suntem in desert sa se rataceasca cateva zile .........in fine asa face .noi sa ii cautam pe ceilanti ......ce vorbesti frate astia luasera vestele din masini ........se despuiasera isi pusesera vestele pe iei si s-au urcat pe un tractor care descarca gunoi( eram langa o groapa de gunoi ) trece ploaia pe langa ei k doar nu se lipeste de gunoieri ...si se duce spre a 2 masina care lipsea si era parcata in spatele gropi de gunoi ....acum astia sa caute soferu .....care isi faceanevoile ....vine soferu il ia la intrebari CE CAUTI D.LE AICI? .........nu mai puteam si am oprit ....... evident ca nu a crezut si a inceput un adevarat circ la luat la......asa,, aszta sa terminat in 2 ore dar ala tot suna dupa camp ....dupa 2 ore noi mergem sa bem o cola sa il asteptam si sa ne linistim si el ma suna k e tot pe camp si ca nu mai are motorina...imi venea sa mor .......

de acum nu prea am talent sa povestesc intelegeti si voi ce puteti si ce vreti
laguna1 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-08, 23:57   #177
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Ai dreptate cu talentu ) oricum...ideea am inteleso si asta e important ) Faza e funny ) Pai venea suvoiu peste voi? ce venea? viitura?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:01   #178
laguna1

Stage 5
 
laguna1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 331
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

poi cum sa zic eu mai colegu nsl-piatra neamt .......acolo erau niste subintelesuri









.........GARDA..........
laguna1 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:48   #179
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Mai colegu ) ideea e ca ai un stil la scris si povestit, sincer...mia fost greu sa debitez (si la fel de sincer ma intrebam...ba sa fie garda...ba sa fie intamplare funny...) )...oricum...is obosit oricum...tot funny e
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 10:45   #180
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: \"Si intamplari mai -haioase- ....... in ale ilegalelor

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
bag si eu motivul cu gagiul in pat si nervi si draci ) )
Sper ca esti fata. Pentru binele tau si al nostru.
mpa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -