Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 25-09-09, 09:53   #1381
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
Recent....pe un camp,175 cu un 316...nush cat si cum mai ducea...dar mia fost frika mai mult...naveam nici placute de frana..si miera si mila sa o duc la maxim.
asta-i la vrajeala nu ?
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 10:10   #1382
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Voi ăştia care nu lăsaţi sutele de cai şi sutele de km/h să zburde pe forum sunteti singurii responsabili defaptul ca pleaca oamenii pe alte forumuri, unde totul e frumos si bine şi nimeni nu îţi spune ca nu-i frumos să dai cifre după cum crezi tu că ai putea impresiona audienţa. Să vă fie ruşine.
OFFTOPIC!
Uneori nu este bine sa pui problema la modul asta. Nu stiu exact ce este mai rau... 1000 de useri care spun povesti la gura sobei, sau 250 care au intr-adevar ceva de spus si de aratat. Rog a nu-mi considera ofensiv postul, ci doar alternativa mea, la punctul de vedere subliniat de tine. Ideea de comunitate unita, de oameni pasionati, se stinge usor, tocmai datorita acestor personaje. Probabil conteaza mai mult "rating-ul" forumului, cantitatea este peste calitate.
Legat de audienta, cred ca ai dreptate. Hai sa vedem ce rating voi avea la thread-ul masinii mele cand urc zilele astea poze cu turbina portata, tubulatura de intercooler modificata, bucsele din poliuretan, axe, arcuri si supape schimbate si niste mici acareturi. Eu cred ca un nene cu jante cromate pe logan si cu folie neagra pe toate geamurile, are un rating mai mare. Din nou, intervine aceasta disputa legata de calitate si cantitate. Undeva este o greseala.
__________________
MauS is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 10:52   #1383
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

195 km/h pe ceas (asta inseamna undeva la 186-188 reali) cu Dacia Logan 1,6 16v plus soft,evacuare si filtru sport.

Viteze exagerate in ce am mai citit pe aici... nu este exlus sa indice ceasul gresit... dar un golf 4 de exemplu cu motor de 1,6 16v este imposibil sa ajunga la 220,230 km/h doar sa il supraalimenteze sau sa-i mareasca capacitatea cilindrica...
Mai am dat eu de oameni care mergeau cu motoare de 1,4 si de 1,6 cu 220,230km/h... si cand i-am invitat sa-mi demostreze de fapt treceam pe langa ei cu 180... cum as vrea sa-l invit si pe acest baiat...
__________________
SEJ is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 11:38   #1384
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by MauS View Post
OFFTOPIC!
Uneori nu este bine sa pui problema la modul asta. Nu stiu exact ce este mai rau... 1000 de useri care spun povesti la gura sobei, sau 250 care au intr-adevar ceva de spus si de aratat. Rog a nu-mi considera ofensiv postul, ci doar alternativa mea, la punctul de vedere subliniat de tine. Ideea de comunitate unita, de oameni pasionati, se stinge usor, tocmai datorita acestor personaje. Probabil conteaza mai mult "rating-ul" forumului, cantitatea este peste calitate.
Legat de audienta, cred ca ai dreptate. Hai sa vedem ce rating voi avea la thread-ul masinii mele cand urc zilele astea poze cu turbina portata, tubulatura de intercooler modificata, bucsele din poliuretan, axe, arcuri si supape schimbate si niste mici acareturi. Eu cred ca un nene cu jante cromate pe logan si cu folie neagra pe toate geamurile, are un rating mai mare. Din nou, intervine aceasta disputa legata de calitate si cantitate. Undeva este o greseala.
Era o ironie, ai citit în grabă postul meu, subliniam ideea lui bluey, nu o contraziceam
Hai să ne calmăm, că spunem toţi 3 acelaşi lucru, doar ambalăm altfel ideile
aleks is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 11:42   #1385
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

210 km/h Seat Leon 2001 1.9 TDi 90 cp ( stage 2 )
Hori is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 13:24   #1386
Yonut21
Banned

Stage 5
 
Yonut21's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 977
Member of:
[Crazy Drivers]
[DACIA]
[FORD]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
@yonut , ai termostatu scos? oricum un top speed rezonabil
Nu e scos... cred ca nu indica bine Mersi..
Yonut21 is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 13:34   #1387
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Era o ironie, ai citit în grabă postul meu, subliniam ideea lui bluey, nu o contraziceam
Hai să ne calmăm, că spunem toţi 3 acelaşi lucru, doar ambalăm altfel ideile
Ironic era si postul meu, insa cu siguranta am citit la repezeala ce ai postat tu
MauS is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 01:35   #1388
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
asta-i la vrajeala nu ?
chiar deloc..atata i-am dat pe un camp plin de denivelari..si am telescopul pe dreapta fata spart,plus ca nu avea, placute de frana de loc..si e vietza care i-am dat cea mai mare in 2 sapt de cand o am.cand ajung pe autostrada..o sa vad atunci cat poate
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 04:39   #1389
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Donn ai vreun link catre vreun fan club ca eu vreau sa fiu fanu tau !!!
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 14:08   #1390
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

dar pt ce toata ironia asta?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 16:57   #1391
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

pentru mistoul care il faci
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 17:06   #1392
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

doamne,acum vorbesc la modul cel mai serios ca nu fac niciun fel de misto...cu ce am facut misto ca am zis ca am mers pe un camp,de maxim 3km,cu 175,si ma aruncau damburile de pe o parte pe alta?nu am zis ca nu mai tragea sau ca era blana...dar atata i-am dat deocamdat,necunoscand inca asa bine masina sa fiu sigur pe ea..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 17:49   #1393
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

175 pe camp cu bmw te vedeam la stirile de la ora 5 pe pro tv rasturnat sau infipt intr-un copac
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 21:01   #1394
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Ba, cati invidiosi pe forumul asta...
Ati vrea si voi un beemv de asta , care fara placutele de frana face hovering deasupra campului.
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 21:20   #1395
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

era o chestie de era un user nou, dar donn, dupa 2000 de posturi sa vii cu asa ceva mi se pare groaznic. Maus are dreptate, calitate vs cantitate ...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -