Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-04, 15:24   #76
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Shi mie mi`i se pare cam mult 180km/h pt. o DACIA STANDARD.!
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 03-04-04, 15:44   #77
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Shi mie mi`i se pare cam mult 180km/h pt. o DACIA STANDARD.!
NU va mai agitati atat ca la multe dacii standard acul arata 180kmh,numai ca in realitate mergi cu vre-o 150 sau chiar mai putin...la viteze mai mari de 130 dacia berlina are acul dereglat rau de tot.
indianu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-04, 17:15   #78
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

hai sa va zic un alt top speed ... 80 km/h cu un Lastun ... sau pentru cine nu stie ce e ala ... Dacia 500. hihhihihihihi ... vreau sa va zic ca simteam cu se deschid usile.
ps: alta ciudatenie ... nu era top speed-ul meu ... dar oricum ... m-am dus azi spre Arad pe soseaua aia cu 2 benzi ... mergeam calm ... cred ca aveam cam 100 ,110 si trece pe langa mine un Trabant ... frateee ... un nor de fum dupa el de nu era adevarat ... si ii dadea continuu ... si ma duc numa asa de curios langa el in paralel sa vad cat avea ... la mine arata acu' intre 120/130. Cand m-am uitat la volan era un mosulet cu niste ocheti mai grosi ca parbrizu' ...
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 10:26   #79
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

mergeam mai mult da nu mai avea unde
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	clk_esp_003.jpg
Views:	496
Size:	87.1 KB
ID:	5036  
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 14:03   #80
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Ce masina ????
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 15:26   #81
woff-woff

Stage 2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 59
Default

Fara nici un fel de kterinka yo am luat 170 cu tico treaba ce o pot proba cu orice doritor de senzatzii tari .....


P.S De mentzionat :nu garantez ca merge kilometraju ok shi inca ceva


Yo am pe ea 195/50/14....daca va zic ceva cifrele astea e oka cui nu zice il ashtept la Proba..) hihihi
woff-woff is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 15:40   #82
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

240 aseara pe DN1,veneam de la munte(eram inainte de ploiesti) asta bineinteles inainte sa se intample nefericitul incident...
indianu is offline   Reply With Quote
Old 04-04-04, 19:34   #83
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Ce masina ????
clk
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 05-04-04, 11:41   #84
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Vorbeau oamenii despre dacia break... Merge fratzilor cu 170 mai mult ca sigur !!! Am mers eu cu Viviesp cu 140 si era cu a patra si mai mergea o gramada... Pe bune !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 05-04-04, 13:04   #85
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

200 ieri seara veneam de la ploiesti cu seat lu tata (seat cordoba 1.4 16v 100cp model 2003) mai mergea dupa parerea mea, dar o sa incerc data viitoare cand o s-o am pe mana.
mjs is offline   Reply With Quote
Old 05-04-04, 17:42   #86
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

wow.. dacii care merg cu 180.. tico care trece de 150 si ajunge la 170 pai nu te-a luat vantu? ca-i cam usor.. eu unu n-as avea curaj sa merg cu cineva cu o dacie mai mult de 140-150 .. si chiar 150 e mult .. dar uite ca se poate.. bafta all.. si avetzi grija! EU top speed ca Dacia lu taica-meu 110 km/ora.. dar va spun m-am riscat mult.. tremura din mai toate oasele.. si n-am mai avut curaj sa-i dau mai mult.. de atunci n-am mai mers cu 110 :P maxim 90..

Am mers odata cu varul meu (n-am condus eu) cu un BMW 320 D ('99).. cu 220 pe autostrada Pitesti Bucuresti.. la un moment dat aveam impresia ca sta pe loc.. fatza de Dacia mea care la 80-90 simtzi ca ai viteza.. si ca mai mai .. si te lasa.. oricum ma mirat ce demaraj are BMW-ul care totusi are motorul Diesel.. si poate mai ca unu pe benzina.. mare lucru.. si-nca ceva lua doar 7l/100 km.. un lucru iar foarte bun..
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 05-04-04, 21:12   #87
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

MJS,poate trece Seatu de 200 dar f greu .E ultimul model,nu?E acelasi motor care-l am si eu,dar e putin mai greu Cordoba.Cum ti se pare ca merge?
Tocmai acum am venit de la munte,iar i-am dat shpan pe DN1 Ploiesti-Breaza,m-am distrat de minune cu 2 masini si anume o Calibra si o Laguna noua Dci 120cp.De Calibra am cam ras,mergeam cu cam 170,acceleram si apare din spate ushor,ma dau la o parte ca doar nu sunt tzaran si,spre uimirea mea cu cat acceleram mai mult,cu atat mai greu trecea de mine,desi ii dadea shpan rau.M-am uitat o secunda la sofer,mai era cu inca altcineva care se uita cu ochi mari la mine si radea la sofer.
Cu Laguna n-a mai fost asha de fun,eram pe la 175-180,am accelerat,m-am apropiat destul de greu de el,deci si el ii dadea,i-am dat flashuri pe la 185,s-a dat frumos la o parte,am trecut ushurel pe langa el,dupa care s-a pus iar in spatele meu si a accelerat din nou.Cand am ajuns pe la 200 a inceput sa ramana ushor-ushor in urma.Deh,motor diesel.Dar cel mai mult m-am distrat cu Calibra,avea numar de PH si avea niste spoilere fata-spate cu aerisiri si cam atat.
  Reply With Quote
Old 06-04-04, 09:23   #88
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

135 km/h cu o Dacie break din '88, cred ca mai putea ca eram intr-a 5-a la 5500 rpm dar nu m-am mai incumetat sa tin pedala la podea, ca se zgaltaia toata masina, schimbatorul de viteze nici nu se mai vedea, asa de repede tremura acum am o supernova si am mers pana la 160 km/h pe autostrada, sunt curios cat mai putea daca stie careva sa-mi zica, stiu ca nu sunt km reali dar asa orientativ daca a dat careva peste 160 cu SRN.
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline   Reply With Quote
Old 06-04-04, 20:32   #89
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
MJS,poate trece Seatu de 200 dar f greu .E ultimul model,nu?E acelasi motor care-l am si eu,dar e putin mai greu Cordoba.Cum ti se pare ca merge?
Tocmai acum am venit de la munte,iar i-am dat shpan pe DN1 Ploiesti-Breaza,m-am distrat de minune cu 2 masini si anume o Calibra si o Laguna noua Dci 120cp.De Calibra am cam ras,mergeam cu cam 170,acceleram si apare din spate ushor,ma dau la o parte ca doar nu sunt tzaran si,spre uimirea mea cu cat acceleram mai mult,cu atat mai greu trecea de mine,desi ii dadea shpan rau.M-am uitat o secunda la sofer,mai era cu inca altcineva care se uita cu ochi mari la mine si radea la sofer.
Cu Laguna n-a mai fost asha de fun,eram pe la 175-180,am accelerat,m-am apropiat destul de greu de el,deci si el ii dadea,i-am dat flashuri pe la 185,s-a dat frumos la o parte,am trecut ushurel pe langa el,dupa care s-a pus iar in spatele meu si a accelerat din nou.Cand am ajuns pe la 200 a inceput sa ramana ushor-ushor in urma.Deh,motor diesel.Dar cel mai mult m-am distrat cu Calibra,avea numar de PH si avea niste spoilere fata-spate cu aerisiri si cam atat.
da e ultimul, ai dreptate de la 190 la 200 cred ca a durat ceva, si mi se pare foarte lenta in comparatie cu megane care il am eu. in rest ce sa zic merge bine.
mjs is offline   Reply With Quote
Old 06-04-04, 20:52   #90
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

MJS,mai lenta nu e,in schimb e f f pretentioasa la benzina,daca nu-i pui NEAPARAT euro 3 si numai de la OMV,Petrom si Mol(asa mi-a recomandat dealerul)se taraste ca o supernova.Mai e si problema ca asta e un motor supraturat,pana la 3000rpm nu prea trage cine stie ce.In scimb daca il tii pe la 5-6000 si ai si benzina buna,mananca asfaltul pt motorashul ei.Se simte totusi lipsa catorva Nm pe la cuplu,are cuplu de 1,4 normal,126Nm,pe cand toate motoarele de 1,6 discuta numai de la 145 in sus.Si crede-ma ca 20 Nm in plus se simt,am mers cu un Stilo 1,6 de 103cp,deci dif de 2 cai,dar cu un cuplu de 148 si se simte cum te baga ceva mai bine in scaun.Totusi e mai mult o iluzie,pt ca performantele oficiale sunt aceleasi,ba chiar putzintel mai bune la Ibiza,e mai ushoara mashina.
  Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -