Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-06, 15:54   #376
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by Andr3i
Cu cine te-ai dat tu ma?
din pacate domnule andrei erau ghilimele ...dar vai nu le-ai vazut acolo era un citat
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 15-05-06, 22:51   #377
petrarca

Stage 3
 
petrarca's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 126
Member of:
[MERCEDES]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

bai aici vad ca e plin de copii mincinosi...sa va fie rusine nici masini nu aveti dar va place sa va bagati in seama...si ontopic:viteza maxima 235 km/h cu un Audi A6 2800 benzina quatro...si nu prea te vad eu pe tine cu glofu la 255 km/h oricat de preparat ar fii el
__________________
Mercedes W202 C180 Sport.
petrarca is offline   Reply With Quote
Old 16-05-06, 13:02   #378
ON_u

Stock
 
ON_u's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 7
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

ford mondeo 2.5 180hp, anu` trecut
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pozavit.jpg
Views:	242
Size:	52.9 KB
ID:	102816  
ON_u is offline   Reply With Quote
Old 23-05-06, 01:52   #379
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

azi ,pardon ieri 50kmph in treapta a 1 a cu motoru rs 125 cu 34 de cai a si greutate avea cica 143 la plin benzina nu prea era + 60 yo inca n am carnet si nu urc mai sus de a3a ca nu prea iesa si era pe undeva pe la 9000 de ture si mentionez ca itra pe rosu la 11000
poza am pus o ca sa vedeti bordu o sa filmez da nu prea stiu cum sa pun telefonu sa filmez nu prea am de unde sa prind vad poate o iesi ceva
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF3704.JPG
Views:	181
Size:	865.5 KB
ID:	104872  

Last edited by Alexutzzz; 23-05-06 at 01:54.
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 23-05-06, 14:16   #380
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by valib
in legatura cu viteza maxima...
cica un pejo` 407...o mers cu 50km/h mai repede decat viteza scrisa de fabricant.
ceva hyundai....cu vreo 70km/h mai mult decat viteza scrisa de fabricant.
masinile nu au nici o modificare....
mie mi se pare aberanta treaba...sa aiba o eroare asa mare kilometrajul?(de fapt...la masinile NOI...exista eroare la kilometraj?)
voi ce ziceti?
Eu cu Astra 1.6i simplu si 75 cp am mers cu 20 km mai mult decat viteza data de fabricant ... adica in loc de 170 am mers cu 200 pe ceas ...
Eroarea stiu ca exista ... dar nu poate fi de 30km/h ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 24-05-06, 13:29   #381
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Talking re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes
Eu cu Astra 1.6i simplu si 75 cp am mers cu 20 km mai mult decat viteza data de fabricant ... adica in loc de 170 am mers cu 200 pe ceas ...
Eroarea stiu ca exista ... dar nu poate fi de 30km/h ...
la pejo 206 1,4Hdi scrie in cartea tehnica...vit. max. 159
conform indicatoarelor de bord....160km/h + un pic trecut de 160...sa zicem 161...atata poate masina...talpa de talpa...

o sa incerc sa iau legatura cu proprietarii celor 2masini, sa ma conving...
valib is offline   Reply With Quote
Old 30-05-06, 21:50   #382
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Am mers cu un M3 din 2002 cu un prieten....de la roman la bacau..si se vede ca e M...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Cata.JPG
Views:	271
Size:	59.1 KB
ID:	107953   Click image for larger version

Name:	bmw..JPG
Views:	213
Size:	13.6 KB
ID:	107954   Click image for larger version

Name:	m3.JPG
Views:	223
Size:	2.31 MB
ID:	107955  

SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-06, 23:15   #383
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

tico , autostrada cerului intunecat , 160 km/h , 2 persoane in masina plus bagaj

ps. eu am jenti pe 13 ceea ce inseamna cam 165 :P
topser is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 12:56   #384
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Eu nu am fotografie,cel mai tare ,Conducand eu(banuiesc ca asta e rostul threadului) am mers cu ~270km/h (pe bord)-un A8, si pe GPS cu 250km/h cu fiat coupe si cu S4 (fiind in dreapta imi este frica sa vad mai mult de 200,daca nu cunosc FOARTE bine soferul; deasemenea daca am alte persoane in masina nu trec de 220km/h,indiferent de masina). Mi-a promis un prieten o tura cu bentley gt biturbo, sa vad cum e la 300,dar inca n-a fost timp,iar in alta parte decat Buc-Pitesti sau soarelui eu nu incerc asa ceva(cu toate ca niciuna din ele nu a fost calculata [inclinatie/latime/aderentza/semnalizari] pentru viteze de genul asta.

shogun-a8, nu cunosc foarte bine bucata de drum despre care spui, dar tare(?!) pilot soferul m3-ului daca la 298km/h(pe bord...oricum sub 270km/h nu cred ca avea) el mai facea si poze...io stiu ce sa mai zic...si mie-mi place viteza,dar nu ma pasioneaza sinuciderea ...deocamdata si nici nu am de gand sa omor vreo familie ce sta la masa sau circula pe celalalt sens)
In cei ~40km ce traverseaza si o localitate de dimensiuni medii(+una mai mica), fiind numai cate O Banda pe sens in multe dintre portiuni si cu multe viraje...sa-i dai 300...macar puteai sa nu specifici unde anume,sa nu urmeze exemplul tau si alti copii,sper ca nu vrei sa provoci si alte decese in afara celor deja inregistrate acolo>din fericire voi ati avut noroc...
Poate voi nu ati avut parte de accident la viteze peste 120km/h sau de iepuri/betivi pe bicicleta ,la peste 200km/h....timpul in care el s-a uitat la telefon sau macar cel in care a trebuit sa apese butonul,a insemnat disociere a atentiei de minim 0.3sec...posibil si 1sec.
Mult Noroc si sa stii si tu si amicul ca taticii vostri indiferent cat de influenti si bogati ar fi, NU va mai pot ajuta in cazul unui accident la peste 200km/h INDIFERENT cat de norocosi ati fi....din pacate
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 08-06-06 at 12:59.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 08-06-06, 14:06   #385
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Da,am mers dar pe bucuresti-pitesti,portiunea de vreo 30km care-i in linie dreapta,exista panouri(balustade) de separatie intre sensuri si nu traversezi nici o localitate,nici biciclisti sau carute nu au de unde sa vina. E o diferentza,oarecum. Aproppos de licentza si participare in CNR- sa stii ca asta nu demonstreaza decat fonduri+timp disponibile,nicidecum capacitatea de a calcula riscuri fara a depasi bariera fragila ce separa inconstientza de riscul asumat rational, in goana dupa adrenalina. Raman socat de cate ori vad oameni precum amicul tau,ce uitandu-se la cei pasionati de bungee-jumping ,Ii catalogheaza drept "nebuni"......)...acolo riscul de deces este 0.01% pe cand in escapade ca cea aratata de tine...creste un pic...pana pe la 50%.
Sa stii ca in scoala de pilotaj (niciuna din cele doua pe care le cunosc eu) nu este conditionata absolvirea de nici un examen psihologic serios,asa cum cred ca ar fi absolut necesar si asa cum se face prin alte parti
Succes
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 20:06   #386
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by lascarica
Eu nu am fotografie,cel mai tare ,Conducand eu(banuiesc ca asta e rostul threadului) am mers cu ~270km/h (pe bord)-un A8, si pe GPS cu 250km/h cu fiat coupe si cu S4 (fiind in dreapta imi este frica sa vad mai mult de 200,daca nu cunosc FOARTE bine soferul; deasemenea daca am alte persoane in masina nu trec de 220km/h,indiferent de masina). Mi-a promis un prieten o tura cu bentley gt biturbo, sa vad cum e la 300,dar inca n-a fost timp,iar in alta parte decat Buc-Pitesti sau soarelui eu nu incerc asa ceva(cu toate ca niciuna din ele nu a fost calculata [inclinatie/latime/aderentza/semnalizari] pentru viteze de genul asta.

shogun-a8, nu cunosc foarte bine bucata de drum despre care spui, dar tare(?!) pilot soferul m3-ului daca la 298km/h(pe bord...oricum sub 270km/h nu cred ca avea) el mai facea si poze...io stiu ce sa mai zic...si mie-mi place viteza,dar nu ma pasioneaza sinuciderea ...deocamdata si nici nu am de gand sa omor vreo familie ce sta la masa sau circula pe celalalt sens)
In cei ~40km ce traverseaza si o localitate de dimensiuni medii(+una mai mica), fiind numai cate O Banda pe sens in multe dintre portiuni si cu multe viraje...sa-i dai 300...macar puteai sa nu specifici unde anume,sa nu urmeze exemplul tau si alti copii,sper ca nu vrei sa provoci si alte decese in afara celor deja inregistrate acolo>din fericire voi ati avut noroc...
Poate voi nu ati avut parte de accident la viteze peste 120km/h sau de iepuri/betivi pe bicicleta ,la peste 200km/h....timpul in care el s-a uitat la telefon sau macar cel in care a trebuit sa apese butonul,a insemnat disociere a atentiei de minim 0.3sec...posibil si 1sec.
Mult Noroc si sa stii si tu si amicul ca taticii vostri indiferent cat de influenti si bogati ar fi, NU va mai pot ajuta in cazul unui accident la peste 200km/h INDIFERENT cat de norocosi ati fi....din pacate

Drumul e f bun ... si nu e cu o banda pe sens ... e cu 2 ... si ... depinde de masina zic eu ... si eu am reusit sa dau repede de la localitatea de imediat dupa bacau pana la un restaurant (club dragon - poate stie shogun A8 ) 240 ... si sunt portiuni mai mari si mai drepte ... asa ca un M3 nu cred ca ar fi avut mari probleme ... oricum ... riscant ce-i drept ...
Da ... tare
SFW is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 10:46   #387
Iulixxx

Stage 4
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 260
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Am mers si eu cu 260km/h tot pe Buc-Pitesyi cu masina pers Audi V8...da nu imi pot imagina cum as putea face poza la bord la viteza aia....Si una peste alta am numai prieteni kkciosi si nu vor sa se suie cu mine la viteza aia.

Last edited by Iulixxx; 11-06-06 at 10:51.
Iulixxx is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 18:16   #388
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by 300zxtt
am batut drumul ala de sute de ori si cred ca viteza maxima ce am atins-o pe portiunea aceea de drum nu depaseste 200-220km/h si conduceam SL500 ce cred ca totusi e o masina nu rapida ca un m3 dar foarte rapida.pe portiunea aceea e aglomeratie si sunt satele acelea,Secuienii de vale,de deal parca, ce trebuie sa incetinesti mult.de la 220 la aproape 300 e diferenta mare.

apoi iulixxx,indiferent daca masina e ridicata pe capre sau ruleaza turatia motorului la acea viteza e aceasi,doar nu patineaza ambreiajul.
Pai mai rapid sl500 si ca un A4 3.0 ... da ... eu am prins 240 ... asta daca ma crezi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag099.jpg
Views:	212
Size:	371.5 KB
ID:	113265  
SFW is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 19:22   #389
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

eu aveam cunostinte in ion creanga si mergeam des de acolo in bacau.si de cate ori o calcam tare trebuia sa franez ca-mi iesea ceva in fata sau imi aduc aminte ca odata o calcasem tare si dupa ce iesi din Horia este vreo scoala ceva pe acolo ca in marea majoritate a timpului am vazut elevi pe strada si era sa iau 2-3 fete pa capota ce traversasera strada in fuga de am zis ca n-o s-o mai calc niciodata pe portiunea aia
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 11-06-06, 19:28   #390
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Top speed afisat de bord (posibile erori +5,+40km/h) in masina personala !

Quote:
Originally Posted by 300zxtt
eu aveam cunostinte in ion creanga si mergeam des de acolo in bacau.si de cate ori o calcam tare trebuia sa franez ca-mi iesea ceva in fata sau imi aduc aminte ca odata o calcasem tare si dupa ce iesi din Horia este vreo scoala ceva pe acolo ca in marea majoritate a timpului am vazut elevi pe strada si era sa iau 2-3 fete pa capota ce traversasera strada in fuga de am zis ca n-o s-o mai calc niciodata pe portiunea aia
Da, eu numai atunci am reusit sa prind 240 ... in rest ... eram nevoit sa franez din diverse cauze ...

Da ... 200 .... 220 ... prind frecvent pe drumul bacau roman ... asa ca ... cien stie ... poate a prins o zi mai libera ... poate a avut noroc/
SFW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -