Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-07, 15:20   #211
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Don M View Post
Eu tot zic sa ii luam pe sus...abia ashtept sa ma intorc din voiaj, ori intru la pushkarie ori ce dreq oi mai patii... imi fac eu masina 100% neregulamentara, imi scot si numerle si incep sa rup orasele.... Ma fac Romanian Ghost Rider... ca asha ceva le trebuie lor...
asa sa faci "SMECHERE" ... exact asta trebuie in tara asta ... un smecher care sa atraga si mai multa ostilitate din partea politiei ...

si pentru baiatul revoltat din Tg Frumos ... ti-a dat politaiul ala amenda sau ce? si ei sunt oameni si nu sunt toti la fel sa stii ...
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 15:21   #212
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Sa il vezi tu ce urmarire a bagat omu peste un sant la 150km/h si 6 beri in timp ce se luase cu unu cu o vectra care se plimba nevinovat... Sunt curios cate puncte penalizare a primit atunci?.... Dar na. Ce sa ii faci. Ce stim noi. Sunt curios daca eram eu in locul lui, cam ce pateam oare? Cred ca imi puneau puncte pana si pe permisul de biciclist
Eu din cauza ca am folie pe geamuri, am luat amenzi de imi mai luam o masina (ca sa nu spun ca am ramas si fara acte odata). Dar pe baietii buni cine ii intreaba de sanatate?
eu is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 15:30   #213
CosmoZ@

Stage 2
 
CosmoZ@'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

discutziile astea duc spre un singur lucru... cruciada impotriva militzienilor! [a celor care fac abuz in serviciu si abuz in general]
Quote:
6 beri in timp ce se luase cu unu cu o vectra care se plimba nevinovat..
CosmoZ@ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 15:35   #214
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Morro View Post
si pentru baiatul revoltat din Tg Frumos ... ti-a dat politaiul ala amenda sau ce? si ei sunt oameni si nu sunt toti la fel sa stii ...
Tocmai. Si ei sunt oameni. Dar se pare ca ei uita treaba asta. Nu mi-a dat amenda.Trebuie sa se mai nasca odata.
Intr-adevar. Nu sunt toti la fel. Dar, dupa mine, sunt foarte putini cei care stiu ce vor de la viata. Majoritatea sunt niste tolomaci cu 12 clase, care au fost la viata lor mecanici auto sau soferi de raba (si crede-ma ca nu vorbesc din burta) care au dus in politie doar pt ca ii tenta salariul, sau pt simplul fapt ca nu erau in stare sa isi gaseasca un loc de munca potrivit aptitudinilor pe care le poseda (drept dovada, vezi cum scriu procesele verbale, sau vezi cat le ia sa scrie un pv- sambata noaptea am luat in primire un pv, pt acesta fiind necesare 30 de min, chiar daca a scris fix doua randuri jumatate).
A II a categorie: baietii buni - specie pe cale de disparitie (sau aparitie... greu de spus). In aceasta categorie sunt cativa prieteni de ai mei. Au terminat facultatea, iar in timp ce mai fac inca o facultate se plimba pe strada. Cu baieti de genul mai ai ce discuta. Decat sa stea prin nush ce sat uitat de lume, prefera sa se plimbe pe strada intr-un oras mare. In cazul in care isi tuneaza o masina (ca sa revin la tema topicului) isi pun doar o folie(neomologata bineinteles), sau un set de jante. In timp ce scriam randurile acestea, mi-am adus aminte cum radeau baietii de la Iasi de colegul lor cu passat-ul tunat... )
Deja am scris prea multe. Ma duc sa imi ascund permisul. E posibil sa raman fara el diseara...
eu is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 15:43   #215
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

vai ma te doare p...la cat pot fi de inghesuiti la minte militieni astia !
draculas is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 16:52   #216
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

mah la ss unde a venit poltia deja se exagera! orice copil ii fura masina la taicaso venea o poliza bine acolo si fugea!
eu ma bucur ca nu s-a spus nimik despre cluburi absolut nici o masina din nici un club nu a fost vazuta prin zona! si acum joia se aduna doar cocalari si habarnisti care nu prea au legatura cu tuningu, ei doar atat "waw hai la ss sa omoram umpic masina sa ne vada lumea " si cand ii chemi la o linie nu ca mi frica
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 16:55   #217
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by DaNuTzU' View Post
mah la ss unde a venit poltia deja se exagera! orice copil ii fura masina la taicaso venea o poliza bine acolo si fugea!
eu ma bucur ca nu s-a spus nimik despre cluburi absolut nici o masina din nici un club nu a fost vazuta prin zona! si acum joia se aduna doar cocalari si habarnisti care nu prea au legatura cu tuningu, ei doar atat "waw hai la ss sa omoram umpic masina sa ne vada lumea " si cand ii chemi la o linie nu ca mi frica
Poi genu astia de "pasionati de tunning" sunt analfabeti din aia , hackeri, care si-au luat si ei masina dintr-un tun si ii vezi cu zgarda la gat de 10 cm .. si ce fitzoshi se dau .. itzi vine sa le dai una in gura ...


Aaa. si cum merg cu 30-40 la ora sa se remarce ei in peisaj ... periculosi rau si habar n`au ce conbustibil sa bage cand ajung in peco )
__________________
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 17:07   #218
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

pai astia nu mai au c face
ei au masinile tunate mai ceva k unii din noi si fac galagie k nu avem voie
makr dak i-ar fi prins in timpul faptului facand vreo cursa sau ceva spectaculos
nu inteleg c treaba au ei dak s intalnesc mai multi soferi undeva sa stea de vorba fara sa faca nimic????
cat despre scolarizare in germania...nu are rost pt k ei nu au decat 2 clase k trenu si nu inteleg k tuningul e tuning
numai la noi nu ai voie cu masini tunate
in tate celelalte tari nu t intreaba nimeni de nimic atata timp cat nu te-au prins in fapt
ei au masini cu folie 100% si instalatii audio de sute de vati si spun k noi nu avem voie sa depasim limita de decibeli admisa.
eu am luat amenda pt asa ceva
da am depus contestatie si m-am pisat p ei
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 17:11   #219
Don M

Stage 3
 
Don M's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 156
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Morro View Post
asa sa faci "SMECHERE" ... exact asta trebuie in tara asta ... un smecher care sa atraga si mai multa ostilitate din partea politiei ...

si pentru baiatul revoltat din Tg Frumos ... ti-a dat politaiul ala amenda sau ce? si ei sunt oameni si nu sunt toti la fel sa stii ...
Bvo mah..imi place de tine....se vede ca ai trait prea mult pe vremea lu` Ceausescu ca ai aceeasi mentalitate ca strabunik`miu.... sau te`ai deranjat prea mult de ce am zis...mi se pare mie sau eshti si u vreun gabor camuflat?? k nu ineleg...forumu` e pt idei opinii etc.; nu am voie sa zic ce ar trebui facut? ca daca am intra toti in ei iti spun eu ca ne`ar mai lasa un pic, s-ar auzi la MApN si alte d-astea, si ar vedea ca nu facem nimic rau....decat ne omoram propriile masini(de parca am face`o p banii lor)

Poi genu astia de "pasionati de tunning" sunt analfabeti din aia , hackeri, care si-au luat si ei masina dintr-un tun si ii vezi cu zgarda la gat de 10 cm .. si ce fitzoshi se dau .. itzi vine sa le dai una in gura ...


"Aaa. si cum merg cu 30-40 la ora sa se remarce ei in peisaj ... periculosi rau si habar n`au ce conbustibil sa bage cand ajung in peco"


Aici iti dau dreptate omule....
__________________
Mai bine natural decat copie xerox la fitze..
Don M is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 17:26   #220
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Don M View Post
Bvo mah..imi place de tine....se vede ca ai trait prea mult pe vremea lu` Ceausescu ca ai aceeasi mentalitate ca strabunik`miu.... sau te`ai deranjat prea mult de ce am zis...mi se pare mie sau eshti si u vreun gabor camuflat?? k nu ineleg...forumu` e pt idei opinii etc.; nu am voie sa zic ce ar trebui facut? ca daca am intra toti in ei iti spun eu ca ne`ar mai lasa un pic, s-ar auzi la MApN si alte d-astea, si ar vedea ca nu facem nimic rau....decat ne omoram propriile masini(de parca am face`o p banii lor)

Poi genu astia de "pasionati de tunning" sunt analfabeti din aia , hackeri, care si-au luat si ei masina dintr-un tun si ii vezi cu zgarda la gat de 10 cm .. si ce fitzoshi se dau .. itzi vine sa le dai una in gura ...


"Aaa. si cum merg cu 30-40 la ora sa se remarce ei in peisaj ... periculosi rau si habar n`au ce conbustibil sa bage cand ajung in peco"


Aici iti dau dreptate omule....

Dai in **** *** ca la mine in Valcea e plin de ei.
Numa in BMW-uri ii vezi si merg k ciumegii cu geamu lasat un pik in jos sa li se vada freza si talanga ... dar a apus vremea lor
Inainte mancau ai draq la cele mai smekere restaurante din VL si la disco numa cu sticlele de J&B ii vedeai .. iar acu mor dreaq d foame ... i`am vazut la cantina ... si fac posta o amarata de tzigare la 3-4 oameni ...

Deh .. ashea le trebuie
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 19:44   #221
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
Dai in **** *** ca la mine in Valcea e plin de ei.
Numa in BMW-uri ii vezi si merg k ciumegii cu geamu lasat un pik in jos sa li se vada freza si talanga ... dar a apus vremea lor
Inainte mancau ai draq la cele mai smekere restaurante din VL si la disco numa cu sticlele de J&B ii vedeai .. iar acu mor dreaq d foame ... i`am vazut la cantina ... si fac posta o amarata de tzigare la 3-4 oameni ...

Deh .. ashea le trebuie

a trecut vremea aia buna .. stai calm ...



zice cineva mai sus de omologari jante si nush ce .. ideea e k ptr a omologa pe solenza am intrebat si eu .. si cauta pe aici sa vezi ce raspuns au dat astia de la rar .. am vb si cu cei de la fabrica , solenza nu se mai fabrica deci o sa omologhezi jante pe 15 pe bune cand o zbura porcu ... asta e ...
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 23:14   #222
Don M

Stage 3
 
Don M's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 156
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Ce vrei frate..sunt numai inadaptati mental la politie..nu dai de unul normal... nu ai sa vezi...baietii destepti s-au bagat la narcotice si alte-alea... nu rutiera...
Don M is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 23:53   #223
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

fratilor POLITIA e MILITIE asa au fost....si asa vor fii in continuare
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 01:12   #224
Takashy_Vtec18

Stage 5
 
Takashy_Vtec18's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 315
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

MAde in Romania......atat si nimic mai mult...sau poate inca un pic.....sa ma P** pa ei politzai....
Takashy_Vtec18 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 03:15   #225
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

vorba multa saracia omului,eu propun ca de 1 aprilie sa se adune in fiecare oras cat mai multe masini si sa faca ceva organizat,o parada prin tot orasul,asa sa atragem putin atentia celor de sus ca nu suntem niste criminali si nu meritam sa fim tratati cu aia mascati ca nu am dat la nimeni in cap


bafta si la mai multi bani pt masini
__________________
I love my car!!
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -