Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-07, 14:09   #91
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by NightDevil View Post
il stiu si eu pe ala cu bicicleta are pinione scurte trage grav pe pinionu 3
asta nu`i nimic. sa`i vezi p`aia cu trotinetele..
unu din ei si`a pus motor cu elice domne`..
nu tragea cum vroia el.. i`a montat nos.
a fost multumit o perioada dar.. s-a plictisit ca tot omu :P, si am auzit zvonuri ca ii va monta un motor cu reactie..
acum nu mai vrea sa se dea nimeni cu el
poate se incumeta ala cu bicicleta grava cand iese de la garaj?
acum, mare dilema: sa`i zic sa se potoleasca.. pt ca e de`ajuns o clipa de neatentie s-o mierleasca sau sa`i recomand un kit de conversie care sa`i transforme trotineta atomica in avion (cockpit, aripi retractabile din fibra de carbon etc).
on topic: curse ilegale.. zi`mi si mie faraoane unde vezi tu asa ceva, sa fiu si eu prezent(WOW ILEGALE ), nu d`alta dar eu vad numai dacii daramate plecand cu scartz (eventual dulapuri) si la volan pusti cu mamaliga`n geam.. rahova, baneasa, dorobantzi, crangasi, berceni, pantelimon.. peste tot s`a raspandit sindromul NFS.
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 14:41   #92
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: curse ilegale

cursiera sau? ...
Ja_Rule is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 18:04   #93
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: curse ilegale

vad ca majoritatea a intzeles punctul meu de vedere, se vorbeste despre "curse ilegale" cind de fapt e vorba de "caterinca ilegala" de aproximatv 1 an a inceput fenomenul asta .... tot ce se intimpla pe strada iesit din comnu e pus pe seama curselor ilegale , fratilor faptu ca vreau sa ajung la o terasa inaintea prietenului meu sau ca vreu sa ii arat bosorogului de la semafor ca am viteza de reactie mai buna ca el la verde nu se numeste "cursa ilegala" chestiile astea sunt chesti NORMALE , le face toata lumea!!! inclusiv aia care nu sunt de acord cu asta (probabil o fac fara sa isi dea seamna). iar fenomenul asta a plecat de la televiziuni care dadeau pe post tot felul de aberatii numindu-le "curse ilegale" pt ca aduce rating, amintitii-va anul trecut in vara cind orice accident prezentat la televizor era pus pe seama "curselor ilegale". cred ca cel mai bine ar fi sa ne scoatem din vocabular "cursa ilegala " si sa o numim altfel pt. ca pina la urma e normal sa atragi atentzia politieii cind spui ca mergi la o "ilegala" dar defapt nu incalci nici o lege, in cel mai rau caz incalci limita de viteza pt care pedeapsa este amenda si puncte de penalizare !!!
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 10:39   #94
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: curse ilegale

Sincer ... nu am sa inteleg niciodata de ce momentul in care 2 prieteni (sau mai putin prieteni) se duc pe un drum pustiu , nu deranjeaza pe nimeni si vor sa afle care are masina mai rapida intra sub incidenta legii .... dar faptul ca pe la 2 noaptea se trezeste un cretin sa le arate prietenilor ce evacuare "smechera" are pe masina lui de 90 cai nu pateste nimic. Trecem peste faptul ca multi au evacuare tip ... gaura racing facuta cu un cui . Se bat campii la greu in ceea ce priveste cursele ilegale. Cum spunea si Pepy ... daca plecam din punctul X spre Y si vreau eu sa ajung primul sa am loc de parcare ... si Pepy vrea acelasi lucru e cursa ? Daca de la plecarea de la semafor ... in fata se ingusteaza drumul si eu vreau sa nu stau sa ma lase un binevoitor ... e cursa ? Pai stimabililor domni de la circulatie .... care sigur cititi ce se scrie aici ... alergatul cu masina este un sport in mod normal . La noi nu poate fi un sport pt ca nu avem teren de sport . Nu v-a trecut prin cap niciodata ca ar fi mai simplu sa scapati de cei care participa la "ilegale" oferind un cadru legal ? Credeti ca existand varianta legala mai risca cineva ? Oricate EVO 9 ar incerca sa se "infiltreze" , oricati oameni "undercover" aveti ... nu puteti stopa fenomenul decat oferind varianta LEGALA .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 16-08-07, 15:06   #95
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: curse ilegale

s-a pus punctul pe "i".
faceti frate circuite.. unde vine omu` cu masina lui si o rupe cat vrea , chiar si ceva teorie inainte.
sa se faca piste de drag in toata regula unde fiecare isi testeaza calutzii, si circuite gen rally.
toate intr`un "mare complex mare".. undeva in afara bucurestiului, si treptat peste tot in tara.
sa se impuna norme de siguranta si tot tacamul, si cei care sunt interesati sigur vor veni
cand toate astea vor fi gata, ridicati nivelul amenzilor.. si pedepselor.. astfel descurajand pe cei care se cred zei pe drumurile publice..
uitati`va`n alta parte.. mai spre vest incolo.. ungaria,germania si nu numai .. peste tot.. marea britanie.. week-end = track day.

pai nu.. la noi in romania trebuie sa sara unu cu banu, sa bage cateva (multe) milioane (E) in afacerea asta.. apoi ceilalti sa emita pretentii.
hai statule! :P ca vine iar FIA GT si rad in dracii aia mari. va vad iar cu maidanezu alergand dupa masini de milioane..
fa investitii daca ai pretentia sa stea lumea.. "potolita", si nu mai interpreta cuvantul "curse" dupa bunul plac. cum a spus cineva mai sus..
ah, inca o sugestie, poate ai cumva si amabilitatea sa aduci strazile la standard european.. nu d`alta dar s-ar elimina nevoia de a "croseta" printre masini.(tot cu "statu" vbeam :P ).
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 01:25   #96
Faraonu_boss

Stock
 
Faraonu_boss's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
poate e logan din ala cu stickere pe el ) ce are la numar aoe ? aoj?
chiar nu pot sa-mi dau nr..stii u din ce motive si io sunt mik.. am logan dar sa vezi baetzi "de bani gata" de pe dorobanti cum se dau.... inebunesti kand vezi cum trec pe langa tine ....daia au si pus Gusteri astia radar mobil mai mereu pe Perla asa k aveti grija acolo e urcat pe trotuar pe partea dreapta cum va duceti spre perla.. dinspre dorobanti
Faraonu_boss is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 14:58   #97
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: curse ilegale

mei, pe aici miroase a pasari de curte!
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 09:56   #98
DeJax

Stage 3
 
DeJax's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 130
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[DACIA]
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Faraonu_boss View Post
chiar nu pot sa-mi dau nr..stii u din ce motive si io sunt mik.. am logan dar sa vezi baetzi "de bani gata" de pe dorobanti cum se dau.... inebunesti kand vezi cum trec pe langa tine ....daia au si pus Gusteri astia radar mobil mai mereu pe Perla asa k aveti grija acolo e urcat pe trotuar pe partea dreapta cum va duceti spre perla.. dinspre dorobanti
da...fix in acelasi loc este in fiecare seara....defapt este non stop acolo...24 din 24
DeJax is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 10:10   #99
stefanb

Stage 4
 
stefanb's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 246
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by DeJax View Post
da...fix in acelasi loc este in fiecare seara....defapt este non stop acolo...24 din 24
ori l`au uitat acolo...
ori tataie de la etaju 10 n`a avut loc de parcare..
e foliat.. ? uita`te inauntru.. e radar/camera sau e.. vrajeala ?
daca ma gandesc mai bine.. mai bine ma duc pan`acolo sa ma conving :P
stefanb is offline   Reply With Quote
Old 29-08-07, 12:51   #100
DeJax

Stage 3
 
DeJax's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 130
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[DACIA]
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by stefanb View Post
ori l`au uitat acolo...
ori tataie de la etaju 10 n`a avut loc de parcare..
e foliat.. ? uita`te inauntru.. e radar/camera sau e.. vrajeala ?
daca ma gandesc mai bine.. mai bine ma duc pan`acolo sa ma conving :P
dute dute....sigur il gasesti acolo....n'are cum sa nu fie acolo....garantez eu k e acolo...

offf....

P.S. vezi k e pe dreapta da ? sa nu uiti
__________________
Dacia Logan by Renault (Ambition) 1.6 MPI
DeJax is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 21:33   #101
qkatz

Stock
 
qkatz's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 8
Default Re: curse ilegale

Pe la noi (in Ciuc) nu se prea organizeaza curse nici legale nici ilegale, ultima despre care am aflat la timp era Raliul Harghitei . Mai inainte ACR-ul organiza niste curse de demaraj, dar n-a tinut prea mult.
Acum orasul arata ca un santier, e bun numai pentru offroaderi ......
qkatz is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 07:33   #102
NT33EXE

Stage 5
 
NT33EXE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 960
Default Re: curse ilegale

o spui de parca ti-ar parea rau...
NT33EXE is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 02:31   #103
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: curse ilegale

off...mey oameni buni....nu mai visati!!! la noi nu exista curse "dinastea" ilegale...doar afara....serios acum...toti baga mii de euro in motoare doar pentru consum mai mic...in nici un caz sa-l creasca....ce dezghetzati!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 08:09   #104
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: curse ilegale

Quote:
Originally Posted by ANM View Post
off...mey oameni buni....nu mai visati!!! la noi nu exista curse "dinastea" ilegale...doar afara....serios acum...toti baga mii de euro in motoare doar pentru consum mai mic...in nici un caz sa-l creasca....ce dezghetzati!
felicitari ca ai dezgropat un thread vechi de 5 luni
MauS is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 23:19   #105
Highman

Stage 5
 
Highman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 386
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: curse ilegale

cine stie exact ce sa intamplat (care a fost) la ciorogarla acum o saptamana sa imi dea un pm pls
Highman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -