Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-04-04, 15:38   #1036
mihaiu

Stage 3
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 108
Default

bogdane, asa-i ca ai bagat lukoil?
mihaiu is offline  
Old 26-04-04, 15:43   #1037
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Bogdane... Si io am crezut la inceput ca sunt 2 S2000... Nu are mah nimic masina... Dar vezi ce se intampla daca te uiti dupa femei ???

Hondarul is offline  
Old 26-04-04, 18:06   #1038
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

AM facut si eu vre-o trei masini aseara:
Vento,Duba,Passat V6 si m-a prins o nenorocire de vento cand ma uitam dupa indicatoare,si am oprit pana la urma.
Caterinca mare
indianu is offline  
Old 26-04-04, 19:43   #1039
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Hondarule,are sigur ceva.Am mers si azi cu ea si tot ii dai in gat.Am pus benzina de la ***u de Petrom,Euro 3,am dat si o gramada de bani pe ea.Sa mor daca mai stiu de unde sa pun Am pus de la OMV o vreme,cea mai scumpa,rupea asfaltul,se simtea cuplul de la 2000rpm si puterea pana-n 7000rpm,dupa o vreme insa au inceput s-o \"indoaie\" si p-aia.Am pus si V-power si e de tot ***u.Am pus de la Mol,aceeasi poveste ca la OMV.Sa mor de nu ma duc maine sa cumpar 2 sticlute de cel mai bun aditiv,ma oftic rau cum trec de 6000 se fleoshcaie toata
Indianule,ai uitat ca m-am tinut dupa tine in seara aia si nu stiai ce era cu Ibiza aia care-ti statea in spate?
 
Old 26-04-04, 19:43   #1040
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

unde si cand a avut loc evenimentul asta de care se tot vorbest? Cursa asta cu masini bine???
behu is offline  
Old 26-04-04, 19:47   #1041
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Eheheeee... Pai vezi daca nu mai apari prin h ???? Lasa, ca-ti zicem vineri...

Bogdane, pai orice masina cand trece de turatia la care are putere maxima isi scade randamentul... Asa ca mi se pare normal.

Ne mai dam noi... Daca zici ca ai fost la cativa metri de mine...

Cate kg are masina ta ???
Hondarul is offline  
Old 26-04-04, 19:57   #1042
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

Bai eu am fost vineri dar a avut GSI-ul ghinion si a facut pana si sa spart toata caterinca !!!
behu is offline  
Old 26-04-04, 19:59   #1043
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

1090 kg.La mine puterea max e pe la 6150rpm,chestia e ca acum e mai rau,am vrut sa spun de fapt ca daca trec de 5000-5300 se fleoshkaie.E clar ca e din benzina.Mi s-a mai intaplat o data de am pus de la Shell si la drum lung s-a chinuit sa treaca de 180 ,doar cu mine si inca o pers,iar cand puneam de la OMV cand era buna,am si trecut 1 mm cu acul de 200.Ma P|5h pa benzina lor de rahat.Dealerul mi-a si spus ca e f pretentioasa la calit benzinei,mi-a recomandat scris sa pun doar de la OMV,Petrom si MOL.Oricum,nu e o scuza,am plecat si prost,in special la a2a faza,pt ca ii scosesem ESPul,si au patinat rotile dupa care i-a dat in bot.
PS:am stat si am bibilit la masina cu polish acum si nu se mai vede nimik,la tine se vede ceva?Am eu un repair pt lac si zgarieturi superficiale f bun,daca vrei iti aduc.
 
Old 26-04-04, 20:01   #1044
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
Gsi,ai facut vreun Gti pana acum?Eu zic ca le dai rusinici la Gti,n-a prea fost corect ca te-ai dat cu noi
Inainte sa imi fac motorul m-am dat cu un G1 GTi cu axa cu came sport, a plecat super bine (are numai 800Kg fata de cele 1040 ale mele) si l-am prins abia la 170-180kmh. Am scris undeva pe aici... Cu Honda lui Hondarul a fost corect ca el are 122CP si eu 115CP . Si apropo, asa vine GSi 8V, cu cutia asta din fabrica... ala 16V are o cutie mai lunga, e eficienta la viteze mai mari si pentru consum mai mic . Oricum cred ati observat ca am plecarea foarte proasta, am amortizoarele distruse si pe fata am un arc normal si unul sport, si sta masina inclinata intr-o parte si pierde mereu aderenta pe roata din dreapta, asa ca tre sa o iau super usor la plecare.
__________________
Opel Kadett GSi 2.0 87\'

I am kept in place by G-forces, not seatbelts.
GSi is offline  
Old 26-04-04, 20:04   #1045
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

cea mai buna benzina de la noi este aia de la LUKoil, pe bune!!!
se cac pe aia de la shell sau mol, iar pe aia de la agip nici nu mai vorbesc aia baga si apa in ea !!! Am bagat eu de la agip intr-o vectra si s-a dus dracu pompa de injectie !
behu is offline  
Old 26-04-04, 20:08   #1046
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

Intr-adevar.... AGIP SUCKS BIG TIME!!

Am pus si eu o data de 300 000... mergea masina ca un ***... cum am pus mi s-a oprit motorul la plecare... si surpriza... cu benzina aia in masina m-a facut un opel 1.6 pe treapta I-a si deabia pe a doua il ajungeam...

AM combinat-o apoi cu benzina de la mol si si-a mai dat drumul... iar cand s-a consumat tot ce pusesem... era alta masina
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 26-04-04, 20:12   #1047
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Hehehe,Gsi,plecarea ca plecare,dar la cum te-ai dus pe langa noi dup-aia nu mai ai tu doar 115cp,asta sa i-o spui lu' Mutu(de la chelsea) Ziceam ca n-a fost corect sa te dai cu mine si LCA,noi suntem din alta categorie Litraj mic,putere medie.Ai vazut doar ca ti-am urat succes de la inceput,tzi-am purtat noroc Cu toate ca ash fi vrut un repeat,vineri nu vin ca ma duc la munte de 1 mai Asa ca mai vb p-aici.LCA's domination has ended!
 
Old 26-04-04, 20:25   #1048
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

deci cine la facut pe LCA, ca eu nu am prins toata povestea de la inceput???
behu is offline  
Old 26-04-04, 20:35   #1049
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Toata lumea l-a facut pe LCA.eu am zis ca masina aia are niste limite,oricat de bun ar fi soferul.S-a speriat Hondarul degeaba,a prins si el o zi proasta si s-a speriat.
 
Old 26-04-04, 20:40   #1050
behu

Stage 2
 
behu's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 25
Default

nu stiu care lume.... Nu poti sa-mi spui cu ce masini s-a dat?
behu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -