Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-07, 06:36   #781
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
De rasul curcilor....si protagonistii si PRO_TV-ul....

Pe langa faptul ca dati nastere unor discutii in media va mai faceti si de ras.Pai aia este cursa???Cunosc cel putin o fata care atunci cand e in intarziere
i-ar da clasa celui care tragea de covrig in filmul respectiv.De cand trei semafoare trecute pe rosu si doua refugii depasite prin stanga se numeste cursa???
pune-i si tu o camera in spoiler lu aia ... lu tipa aia .. si dup`aia fa un montaj .. si le comparam ,si abia dup`aia vbim .. pana atunci taci. . bine ?
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 00:53   #782
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
De rasul curcilor....si protagonistii si PRO_TV-ul....

Pe langa faptul ca dati nastere unor discutii in media va mai faceti si de ras.Pai aia este cursa???Cunosc cel putin o fata care atunci cand e in intarziere
i-ar da clasa celui care tragea de covrig in filmul respectiv.De cand trei semafoare trecute pe rosu si doua refugii depasite prin stanga se numeste cursa???
ai dreptate frate...o gramada d handikpati sunt la volanul motoarelor astora...
dar te-ai intrebat tu oare dak cumva la volan era o femeie? )))))))))))))
sau dak nu era femeie,ci era un tanar inconstient de la provincie sa zicem kre vroia sa impresioneze la capitala...
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 10:25   #783
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

sunt multe pareri, pro si contra, sincer mie-mi place filmul si ii "cunosc" pe baietii care apar acolo si pe "femeia" care conduce. filmul putea sa fie si mai agresiv, dar vorba lui madskillz, filmu asta e limitat, e cu destul de multa constienta facut si sunt sigur ca soferul nu a bagat in el 2 doze de reb dull (asa-mi place mie sa scriu, nu sunt analfabet) inainte. la urma urmei ce trebuie "aplaudat"? curajul. si un film daca e lansat la cinema....si e naspa, eu unul apreciez pentru ca s-a muncit, s-au investit o gramada de bani, o gramada de oameni implicati. e, asa si aici, daca nu respecti filmul macar respecta munca. plus, ca vorba lui bishop, inainte cu cateva zile, pe film nu realizezi viteza, dar asculta treptele si turatiile.
Piry is offline   Reply With Quote
Old 08-01-07, 13:05   #784
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
sunt multe pareri, pro si contra, sincer mie-mi place filmul si ii "cunosc" pe baietii care apar acolo si pe "femeia" care conduce. filmul putea sa fie si mai agresiv, dar vorba lui madskillz, filmu asta e limitat, e cu destul de multa constienta facut si sunt sigur ca soferul nu a bagat in el 2 doze de reb dull (asa-mi place mie sa scriu, nu sunt analfabet) inainte. la urma urmei ce trebuie "aplaudat"? curajul. si un film daca e lansat la cinema....si e naspa, eu unul apreciez pentru ca s-a muncit, s-au investit o gramada de bani, o gramada de oameni implicati. e, asa si aici, daca nu respecti filmul macar respecta munca. plus, ca vorba lui bishop, inainte cu cateva zile, pe film nu realizezi viteza, dar asculta treptele si turatiile.
prosti suntem noi ca stam sa dam explicatii la toti desteptii ...
toti sunt zei, toti fac mai bine , da unu nu face nimic.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 09:53   #785
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Si apoi va intrebati de ce atunci cand prind unul il rup ... Macar nu va mai puneti "amprenta" peste tot . Cei care stiu cunosc ... pt restul poate fi din Budapesta sau Giurgiu. E mai safe asa pt toata lumea . Abia astept sa vad anumite persoane de la tastatura ajungand la volan . La tastatura le vad foarte dibace ... cu un "ton" de superioritate in ... vorbe .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 09:58   #786
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
prosti suntem noi ca stam sa dam explicatii la toti desteptii ...
toti sunt zei, toti fac mai bine , da unu nu face nimic.
Invata sa te controlezi ... altfel ma simt bagat in aceeasi categorie cu restul daca nu am aceeasi opinie cu tine. Ce nu intelegi tu este ca sunt anumite persoane (ca sa nu zic toti care au permis si ies pe STRADA) care fac mai mult ca tine si ... RISCA mai mult ca tine. Poate cand vei ajunge (desi spre sa nu o faci) sa stai 8 ore undeva anume sa dai cu subsemnatul vei intelege mai bine . Sunt convins ca nu intelegi . Mai baga tu 2-3 filme in care politistii sunt prosti si protagonistii smecheri , alearag , si eventual le mai dau si "the finger" "gaborilor" si ai sa vezi ce pateste primul care e prins. Cred ca se va gandi mult la frigiderul tau !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 11:25   #787
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Invata sa te controlezi ... altfel ma simt bagat in aceeasi categorie cu restul daca nu am aceeasi opinie cu tine. Ce nu intelegi tu este ca sunt anumite persoane (ca sa nu zic toti care au permis si ies pe STRADA) care fac mai mult ca tine si ... RISCA mai mult ca tine. Poate cand vei ajunge (desi spre sa nu o faci) sa stai 8 ore undeva anume sa dai cu subsemnatul vei intelege mai bine . Sunt convins ca nu intelegi . Mai baga tu 2-3 filme in care politistii sunt prosti si protagonistii smecheri , alearag , si eventual le mai dau si "the finger" "gaborilor" si ai sa vezi ce pateste primul care e prins. Cred ca se va gandi mult la frigiderul tau !
ai dreptate luci,santos ar fi kzul sa t mai temperezi,oamenii isi fac datoria fie k ne place sau nu,dak gresim si suntem prinsi platim,nu politistii sunt d vina
CZR is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 11:27   #788
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Invata sa te controlezi ... altfel ma simt bagat in aceeasi categorie cu restul daca nu am aceeasi opinie cu tine. Ce nu intelegi tu este ca sunt anumite persoane (ca sa nu zic toti care au permis si ies pe STRADA) care fac mai mult ca tine si ... RISCA mai mult ca tine. Poate cand vei ajunge (desi spre sa nu o faci) sa stai 8 ore undeva anume sa dai cu subsemnatul vei intelege mai bine . Sunt convins ca nu intelegi . Mai baga tu 2-3 filme in care politistii sunt prosti si protagonistii smecheri , alearag , si eventual le mai dau si "the finger" "gaborilor" si ai sa vezi ce pateste primul care e prins. Cred ca se va gandi mult la frigiderul tau !
Bine,vezi ca pana una alta pe undeva pe aici zace un topic in care vorbeatzi de jdemii de camere video pe masina si pe afara si ... stii bine la ce ma refer...anyway, pe de o parte inteleg ce vrei sa spui pe de alta parte nu inteleg cum poti sa-ti schimb in asa fel parerea despre o chestie intr-un timp relativ scurt , oricum , nici nu caut sa inteleg ... singura problema e faptul ca m-am saturat de toti care desigur ar fi facut-o mai bine , si totusi pana acum n-au facut nimic.totodata.. filmu ala e facut cu o motocicleta... cu o masinutza teleghidata.. e .. facut la montaj .. pus sunet peste.. e .. in toate felurile , nu apare numar nu se aud voci cunoscute nu nimic.sunt curios cum s-ar fi descurcat altii,si sa nu-mi spui ca altii nu ar fi facut-o ...
multi vor,putini reusesc,si . . infinit mai putini o fac binisor.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 17:08   #789
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Eu te cred ca nu intelegi. Nici nu ai avea cum . Tu ai vreo teama cand la curse se striga "garda" ? Nu ai . Nu ai de ce . Daca esti prins tu spui ca esti in plimbare . Ce nu intelegi tu este ca politistii au o datorie. Ca unii nu prea au chef de datorie sau ca pur si simplu mai inchid ochii e una ... dar sa-i mai si fortam prin filmulete care mai apar si la stiri in care ei sunt ridiculizati de catre un Spilberg fara permis ... pai atunci se pot supara si exista repercusiuni. Tu chiar crezi ca in meciul noi vs politia am putea sa castigam noi vreodata ? Nu traim in Tom si Jerry ... unde Jerry isi batea joc de Tom. Trebuie sa intelegi ca este ca si cum ai filma un viol sau o spargere si ai arat UN GABOR cum e fentat de tine . Nu intelegi ca vorbim de minim suspendarea permisului - maxim dosar ? Iar cu Getaway .... nu am renuntat la idee . Insa cand va fi gata filmul tare as vrea sa-mi arati tu un punct de reper in el cum ca ar fi filmat in Bucuresti sau ... de catre un roman . Poti sa faci cate filme vrei ... dar fa in asa fel incat sa nu-ti miroasa gura a usturoi si eventual ... daca tot esti un maestru al montajului ... fa-l sa para filmat in Tokyo ! Tu vei deveni un adevarat mare maestru al montyajelor iar cei de la TV se vor uita la filme cu masini de afara . Si vor spune ... ce bine la noi ca nu avem asemenea nebuni. Sper ca mi-am facut inteleasa ideea .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 18:29   #790
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Din putina engleza pe care o stiu,"getaway",inseamna "sa scapi" "sa fugi" "sa te indepartezi rapid" de "ceva" in miscare sau static,a carei actiune te vizeaza.Voi de cine sau de ce anume fugeati in filmul respectiv???

EvLSant0S montajul este foarte bun si meriti aprecieri pentru asta,actiunea in sine lasa de dorit si faptul ca dai motive politiei sa "taie in carne vie" cand prind pe cate unul la ilegale.


PS.Regret ca nu am avut pe cineva cu mine in masina acum o saptamana sa filmeze un "getaway" care a durat 20 de secunde,un viraj la dreapta si unul la stanga.......in cel din urma masina de politie a intrat intr-un pom.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 18:36   #791
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Din putina engleza pe care o stiu,"getaway",inseamna "sa scapi" "sa fugi" "sa te indepartezi rapid" de "ceva" in miscare sau static,a carei actiune te vizeaza.Voi de cine sau de ce anume fugeati in filmul respectiv???

EvLSant0S montajul este foarte bun si meriti aprecieri pentru asta,actiunea in sine lasa de dorit si faptul ca dai motive politiei sa "taie in carne vie" cand prind pe cate unul la ilegale.


PS.Regret ca nu am avut pe cineva cu mine in masina acum o saptamana sa filmeze un "getaway" care a durat 20 de secunde,un viraj la dreapta si unul la stanga.......in cel din urma masina de politie a intrat intr-un pom.
prietene,vezi-ti d treaba ta...
dak t prinde politia la ilegale...nu skpi...
si sunt sigur k parerea ta conteaza...deci voteaza...
CZR is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 19:02   #792
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

CZR-ule de cand nu te mai duci la curse cu tractorul ai devenit putin cam arogant......Data viitoare cand te mai suna lumea sa te dai cu o Calibra Turbo sper sa nu mai zici ca esti prea obosit.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 19:37   #793
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
CZR-ule de cand nu te mai duci la curse cu tractorul ai devenit putin cam arogant......Data viitoare cand te mai suna lumea sa te dai cu o Calibra Turbo sper sa nu mai zici ca esti prea obosit.
n-o sa zica,stai linistit... e pe 2007

faptul ca tu iei getaway .. la modul denotativ e problema ta...
eu cred ca e pe cat se poate de clar .. ca .. getaway.. are alta conotatie.. cel putin asta am inteles eu din toate getaway`urile ... adica din gis`uri .. nu in toate e politia.. getaway e altceva... nu e strict alergare-politie ..

si pana sa-mi zici ca nu e asa, ia-tzi toate gis`urile apoi vb ..
plus ca.. din nou facetzi prostia in care comparati ce-i acolo cu ce-i aici , acolo aia o calca fara frica.. ei nu trebuie decat cu sutele de cai pe care le au in plus pe masini sa faca misto d niste rable ..
aici trebuie sa ai mai multa grija la gropi sa nu-ti rupa vreun amortizor sa ramai in 3 ... e altceva.. cand facetzi comparatia punetzi si toate amanuntele in plus in calcul .. e Romania ..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 20:12   #794
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Mda una peste alta poate faci cumva s anu se mai prinda lumea ca sunt actori romani in filme si .... IUBIM POLITIA ROMANA , DA ? Ca daca ne vroiau rau asa cum facem noi caterinca de ei ... eram de mult la sah in Cismigiu .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 21:17   #795
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
n-o sa zica,stai linistit... e pe 2007

faptul ca tu iei getaway .. la modul denotativ e problema ta...
eu cred ca e pe cat se poate de clar .. ca .. getaway.. are alta conotatie.. cel putin asta am inteles eu din toate getaway`urile ... adica din gis`uri .. nu in toate e politia.. getaway e altceva... nu e strict alergare-politie ..

si pana sa-mi zici ca nu e asa, ia-tzi toate gis`urile apoi vb ..
plus ca.. din nou facetzi prostia in care comparati ce-i acolo cu ce-i aici , acolo aia o calca fara frica.. ei nu trebuie decat cu sutele de cai pe care le au in plus pe masini sa faca misto d niste rable ..
aici trebuie sa ai mai multa grija la gropi sa nu-ti rupa vreun amortizor sa ramai in 3 ... e altceva.. cand facetzi comparatia punetzi si toate amanuntele in plus in calcul .. e Romania ..





Tu ai o mica problema cu abordarea si intelegerea curselor si a tot ce tine de acest fenomen.....nu se rezuma totul doar la filme si spectacol.
Si daca e Romania cu atat mai mult nu ar trebui sa ne facem de KKO facand lucruri cu aceasi aroma.

PS.Spor la treaba si ai grija de tine dupa ce-ti vei lua permis.
GTA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -