Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-06, 15:18   #436
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by DAFTEK
In primul rind fara "SEFU" ca nu ma cunosti, in al doilea rind nu a criticat nimeni video lui cu EVO ci doar cel cu mustangu, mie unu im plac cele facute de el, eu doar am confirmat ce a spus un membru mai sus, ceiteste tot....
ala cu mustangul l-am pus eu... era un filmulet facut intre prieteni intr-o incercare de a da cercuri cat mai aproape de cel care filma...

l-am postat aici doar ca sa vada "florin_cars" ca mai e lume "cu bani" care are "muscle cars" si care se mai distreaza cu ele... nu am avut okazia de a filma toate burnout-urile si "escapadele" pe care baietii le fac prin oras...
si inca o data... nu l-am postat ca sa arata "uite ce tare" ... ci doar ca sa dem ceva...

si eu am spus asta acum vreo 2 pag... ca toata lumea s-a obisnuit ca un BMW poate da cercuri dak ii pui blocant pe spate pana iti vine sa ametesti...

Santos... te rog bro' nu o lua in nume de rau... gandeste-te ca orice shut in cur e un pas inainte... pana la urma tu puteai sa faci si filme cu broaste tsestoase ca dak le faceai in felul in care le faceai tu erau "bune" si pe primul loc vine pasiunea ta... faptul ca le share'uiesti cu altii, ma gandesc ca o faci pt laude, dar si critici, din care ai de invatat si care tre' sa te faca doar mai bun

p.s.: aici in romania o turbina pt honda costa gen 8-10 mii de euro, nu ca in state intre 1 si 2 mii de dolari samd... si nici lumea nu castiga cat altii pe acolo... asa ca nu ne invinuiti ca nu pleaca toti in burnout de la stop sau pe doua roti...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 15:19   #437
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by Gabi
Ma scuzi daca te-a deranjat adresarea mea; n-a fost cu intentie!
Nici o problema, apreciez scuza
Quote:
Originally Posted by Gabi
Inteleg ca tu ai criticat filmul cu Mustangu', da' eu iti spun acelasi lucru: asta avem, asta aratam!
Si inteleg perfect, tocmai daia a zis si un membru mai sus ca nu se vad nici o masina americana sau japoneza pe doa roti sau sa faca drifturi pe uscat adevarat, dar in schimb vad masini de sute de mii de euro care nu sint bune de nimic decat de viteza pe DN1 si aspect. Nu pricep lucru asta.... Am dat un exemplu mai sus la ce am de gand sami aduc in tara, singuru lucru care mie frica este in caz ca rup ceva ca mai mult ca sigur vei rupe unde o repar? Nu am incotro decat sa aduc si scule care poate sa te duca mii de $...
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 15:19   #438
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

ala cu db9 pleaca cu o sec mai tarziu decat alex...cel putin asa se vede pe filmulet....oricum ar fi interesant de vazut in cedru legal cum sta treaba....
@daftek... toata lumea cred ca vrea sa vada manji ca ala rosu care e la vanzare ...pe la noi prin Ro...dar vezi u la pasionati posibilatitle financiare sunt cam limitate.....s-a ajuns pana acolo sa primesc provocari si de la un a6 tdi 131 cp hidramat.....oricine are masina de peste 100 de cp provoaca pe oricine....
Inteleg pct tau de vedere dar trebuie sa fim realisti si sa expunem lucrurile de la noi din ro asa cum sunt ele in momentul de fata.
Referitor la cursa era clar ca alex nu avea shanse. Totusi vrb de 450 de cp...Dar aici e vrb de fun...si cred ca a fost mult fun la start.
Din cate au povestit baietii tipii din dacie erau blocati...nu mai stiau in ce parte sa se uite....cred ca in final li s-a lungit gatul dupa masini
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 16:07   #439
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

i ozic sa nu mai visatzi la mashinile care le vedem prin filme si sa va obishnuitzi cu ideea k daciile sunt cele care fac show

respekt
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 16:20   #440
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

lol Lasa ma Psycho ca totusi avem masini tari in tara, si sti si tu asta ca te vad mereu pe topic masini tari vazute la noi... si oricum EVO ala nu avea shanse dar cand te gandesti ce pret are un EVO si ce pret are un DB9? Tot respectu pentru EVO Si mai ales cel care comenteaza, e original baiatu...
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 17:00   #441
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

deci santos, nu am spus ca materialele sunt neaparat penibile..si nu neaparat toate ! si tu, si altii ati inteles gresit. MODUL de prezentare este penibil si felul in care reusiti sa faceti SHOW dintr-un drift pe piatra cubica.

Pentru cineva care nu a mai vazut asa ceva si nu prea are legatura cu cars&stuff, este logic sa vada in lucrurile astea, ceva exceptional, sa considere "un drift" o faza pe care nu ar vrea sa o rateze pentru nimic in lume ! Dar voi ?!???? Asta chiar ma mira ...



"Moaaaaaaamaaa ce roti are....si ce mari sunt !!! Waaaaa...ai vazut cum a plecat ?? si ce fum a iesit din cauciucuri...maaamaaaa" - ziceau niste copii despre un golf 2gti pe care il rupeam acum ceva timp. Era doar o masina de 3mii de euro, cu niste roti de 15 inchi. Atata tot. Dar, ei erau doar niste copii...

Asta e o metafora la adresa voastra.

Inca o data, e doar un sfat prietenesc. Faceti ce vreti cu el.
Numai bine.
__________________
tractor u650 cu tempomat

Last edited by B12ZMD; 12-08-06 at 17:03.
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 17:04   #442
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
limitate.....s-a ajuns pana acolo sa primesc provocari si de la un a6 tdi 131 cp hidramat.....oricine are masina de peste 100 de cp provoaca pe oricine....
care`i faza cu A6 1.9 k n-am inteles!?
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 17:15   #443
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by CT-87-ADY
care`i faza cu A6 1.9 k n-am inteles!?
hahaha , eram sotto c-o sa te ataci , nush dc am banuit ca despre tine e vorba , nu lua foc aiurea


zmd`ule , pe de-o parte ai dreptate... .. .

dar.. atata timp cat asta atrage... ce sa facem ?

intotdeauna or sa fie unii ... mai .. trecuti .. si altii care sunt la inceput ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 12-08-06, 17:24   #444
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Cool Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

LoL.. OK
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 01:56   #445
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by DAFTEK
Tot respectu pentru EVO Si mai ales cel care comenteaza, e original baiatu...
Multumesc frumos !
Apreciez gestul !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 02:24   #446
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

nAh ca esti si membru aici marfa, cand ma fac mare si-m aduc Cobra in tara te iau cu mine "daca vrei" sa ma inspiri la curse...
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 09:18   #447
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by teddy
nu este penibil ca sunt prezentate faze destul de normale si uzuale 'in oras' pentru ca majoritatea de pe forumul asta nici nu are carnet, nu umbla si este usor de impresionat.
nu am ce sa ii reprosez lui evlsantos, filmeaza ce i se ofera, iar lucruri mai interesante chiar nu se intampla foarte des prin oras, el le filmeaza si le monteaza intr-un mod cel putin profesional... congrats, man!
teddy,nu te supara pe mine,dar tu ce masina ai?
kre este cea mai tare faza `d-asta uzuala` pt tine in oras,sa mergi cu 120 pe linie dreapta?
intreb si eu,k orice muritor de rand,k mi se pare k tu esti racer adevarat
p.s. dak nu te superi,topicul zice : "CURSE NOCTURNE, drifturi, IN CAPITALA! "
nu te obliga nimeni sa postezi
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 14:24   #448
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by DaBotta
si filme noi cand apar ?
ce mai astepti ?!
fa unu !
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 13-08-06, 16:10   #449
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes
Multumesc frumos !
Apreciez gestul !

"...ii dai JAR din prima...

deci...rupe-i capu mosule.."

sa comentezi tu de acuma toate filmele...ca esti haios rau de tot ... sa mor dc mint
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 14-08-06, 23:08   #450
andrey_ctyn

Stage 3
 
andrey_ctyn's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Default Re: Curse nocturne, drifturi, in capitala !

Sal'tare all ... am facut si eu un film pt. inceput .. pareri .. si despre montaj si despre masina ) pls .. dak am postat unde nu tre' k vad k scrie din capitala da' eu nush unde sa postez asa ceva .. sa mute un admin postu'
Attached Files
File Type: wmv O Noapte Prin Navodari ep.1.WMV (1.18 MB, 253 views)
andrey_ctyn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -