Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAY Revenge Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-06-06, 22:22   #271
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

masinile care nu sunt competitive sa ramina acasa!
pepy is offline  
Old 07-06-06, 22:57   #272
intel23

Stage 5
 
intel23's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 699
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by pepy
masinile care nu sunt competitive sa ramina acasa!
Atunci va fi taxa participare minim 2milioane lei , si se vor da maxim 20 masini intre ele , cei drept de mai multe ori
intel23 is offline  
Old 07-06-06, 23:35   #273
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by pepy
masinile care nu sunt competitive sa ramina acasa!

Pepy, nu e frumos sa zici asta ! Sunt multi oameni pasionati care nu au masini competitive dar vin si ei sa-si satisfaca pofta de adrenalina ...si la oradea au fost cateva masini modeste dar se vedea pe fata propietarilor ca erau fericiti ca participau !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 07-06-06, 23:57   #274
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

nu am vrut sa jignesc pe nimeni!! dar se numesc curse, iar din ce vad eu in discutiile voastre nu vreti ca aceste curse sa mearga spre performantza . Ma acuza cite unul ca trisez fara sa aiba idee despre ce vorbeste, altii vor sa schimbe regulile pt ca ar fi mai bine pt ei, altii sunt nemultumiti ca nu exista locul 2....puii mei.. se stia cum or sa fie grupele inainte de cursa, cui nu ii convine sa nu vina!!!! daca a venit inseamna ca a acceptat regulile !!!
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline  
Old 08-06-06, 00:25   #275
M.T.M.

Stage 3
 
M.T.M.'s Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 119
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by pepy
.... daca a venit inseamna ca a acceptat regulile !!!
CORECT. asa ca vb ta nu mai au rost nici un fel de comentarii pe faza asta.
M.T.M. is offline  
Old 08-06-06, 00:55   #276
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by pepy
masinile care nu sunt competitive sa ramina acasa!
Nu e chiar asa...nu toti avem masini ca a ta sau la fel de puternice...si oricum
cine nu are masina puternica pierde asa ca tu nu ai de ce sa-ti faci griji...si mai e vb si de pasiune, adrenalina si bucuria de a participa la curse!!!!
__________________
gangsta is offline  
Old 08-06-06, 08:10   #277
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by zetemte
Da, pentru masina cu TURBO si RWD, un concurent cu 4x4 si TURBO este mai normal decit pentru FWD si N/A ... Pentru mine si pentru majoraritatea Europei asta este LOGIC!
Uitati-va la King of Europe! In alte tarii! Daca ii aratam regulamentul nostru o sa rada ...

Zic chiestia asta in general ... nu are legatura cu ce vorbiti voi, adica akimoto, tu etc ... Eu zic asta ca paranteza ... si zic de 3 ani, de cind am fost la prima cursa in Romania ...
Zetemte ... eu inteleg ca tu esti ... import. Dar poate nu toti de afara gandesc bine. Poate sunt minti stralucite si in Romania . Eu nu m-am plans niciodata de grupe ... si mai cunosc multi altii .. Daca ace ai spus nu avea legatura cu masinile de la Oradea sau cu una anume atunci erai off-topic. Daca faceai trimitere la ce cred eu .... oare de ce nu s-a sesizat nimeni de Nissan 200sx al lui Mircea ? E f aproape de Pepy .. Nu va inteleg ... Si nu ma asteptam de la Zetemte ... Tocmai asta e frumusetea la curse. Poti face din masina ce vrei in limita banilor si a cunostintelor. Daca unul a fost mai inspirat la alegerea masinii si a avut si banii sa o faca rea ... hai sa-i dam in cap !
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 08-06-06, 08:48   #278
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Acelasi lucru este cu Nissan 200SX ... si mai sunt alti ca Ceky 4x4 care sa da cu masini cu FWD si N/A ... sau Subaru care sa da un un Nissan 350Z aspirat etc ... Poate sunt offtopic, dar tot timp sper ca o data sa va schimba acest lucru in Romania.
Poate eu ma gandesc gresit ... dar nu stiu, mi se pare ca am argumente, si sunt destul de logice. Si la grupele, care exista acum ... nu vad nicio argument, decit ca "s-au stabilit asa de mult si este ok" ...

Ok am zis parerea, cred nu are rost sa discutam ... oricum nu avem NICIO influence asupra de asta. O zi buna!
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline  
Old 08-06-06, 08:54   #279
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Talking Re: 4TuningDAY REVENGE

Ciky tu al cui esti ? Cum iti permiti sa acuzi pe cineva ca a trisat ? Eu nu am venit pt ca nu e gata masina . Chiar te interesa ? Cate participari ai la legale ?[/QUOTE]
bai...omu' io n-am acuzat ci mi-am exprimat parerea,da?da chiar ma interesa sa te vad live!sa ai multa bafta shi sa o termini!nu am inca nici o participare,e treaba mea al cui is,ok?
__________________
Beat me if you can!!!!!!!!!
Ciky is offline  
Old 08-06-06, 16:54   #280
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Da ... as fi tare curios sa vad o zi de curse care se desfasoara in felul urmator ... grupe speciale pt turbo fwd , grupe speciale pt turbo rwd , grupe speciale pt turbo 4wd , grupe speciale pentru aspirate ... si toate in functie de ceva cp/kg , caii din talon , eventual o grupa speciala pt cei cu nitro ... Sau ... putem sa folosim sistemul care pana acum s-a dovedit a fi viabil . Este mult mai simplu . Daca as schimba ceva la el ? Da! Nu as mai urca in grupe superiore masinile care au + turbo sau nistro , compresor fata de fabrica . De ce ? Simplu ! Daca eu am putut poti si tu si daca vrei sanse la podium asta trebuie sa faci - SA MODIFICI MOTORUL ! Cel putin 60 % din masinile de la curse sunt aproape stock. Jenant .
Lucian is offline  
Old 08-06-06, 20:37   #281
akimoto

Stage 5
 
akimoto's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,515
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Quote:
Originally Posted by pepy
.. se stia cum or sa fie grupele inainte de cursa, cui nu ii convine sa nu vina!!!! daca a venit inseamna ca a acceptat regulile !!!
regula e: NOS = x2
data viitoare respecta regula
nu zic asta pentru ca as avea vo' sansa, in setarea actuala, dar regula e pentru toti
akimoto is offline  
Old 08-06-06, 20:37   #282
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

poate cativa vin cu masina lor perosnala ... cu care umbla servici sau cu care doar se plimba prin oras si din astea ...
vin pentru ca au si e pofta de curse .. de adrenalina ...
ii vina omului ca nu ii modificata masina ? poate nu are posibilitate and so on ...
da` vrea si el sa se simta bine ...
nu fiti chiar asa rai ...
Spark is offline  
Old 08-06-06, 20:48   #283
Speedy5
Road Runners Member

Stage 5
 
Speedy5's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 698
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

atata prostie de mult timp n-am mai vazut ...
Speedy5 is offline  
Old 08-06-06, 23:05   #284
Billy the Kid

Stage 3
 
Billy the Kid's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 129
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

Care stie cand va mai fi un concurs de tuning la Oradea asemanator 4TuningDay ?????
Billy the Kid is offline  
Old 09-06-06, 00:46   #285
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: 4TuningDAY REVENGE

NOS = x2 e cea mai mare aberatie. Asta din filme sau de unde o stii ? Sunt porturi de 50 , 100 ... etc cai . Deci x2 e o variabila aberanta .
Lucian is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -