Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-08, 10:23   #31
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Talking Re: Pasul nr. 2 !

Quote:
Originally Posted by Dracushor View Post
Eu zic ca vinerea asta sa ne adunam toti si sa vorbim acolo. Sa facem si noi o adunare mare si vedem acolo ca multi au pareri dar nu si le zic
Astfel de adunari au avut loc cu zecile si fara rezultat... Cine-i coios sa zica aici ce are de zis
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 11:20   #32
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

Eu oricum zic ca sa ne adunam ca oricum nu am fost adunat peste 10 de mult
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 11:25   #33
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: Pasul nr. 2 !

frumos ne-ai adunat...)
veveve is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 14:07   #34
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Pasul nr. 2 !

Dracushor, nu are importantza, doar te intreb din curiozitate : ai masina ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 17:41   #35
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

) cum sa nu... un opel tigra... dc?
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 09:47   #36
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

Da ( ne-am adunat foarte multi, eu singur, cand am intrat in parcare atunci a iesit o masina alba cred ca a fost la intalnire ca nu am vazut bine masina
__________________
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 11:15   #37
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Cool Re: Pasul nr. 2 !

Quote:
Originally Posted by Dracushor View Post
Da ( ne-am adunat foarte multi, eu singur, cand am intrat in parcare atunci a iesit o masina alba cred ca a fost la intalnire ca nu am vazut bine masina
Stai relax ! se vede ca vrei sa faci ceva in domeniu dar deja vezi si tu primele probleme cu care te confrunti in astfel de situatii... Ai rabdare ca vei avea posibilitatea in curand ...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 16:50   #38
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

adika? aici la ce te referi spunand "posibilitati"?
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 20:23   #39
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: Pasul nr. 2 !

rabdare si o sa vezi... se pregteste ceva in culise...
veveve is offline   Reply With Quote
Old 23-08-08, 21:24   #40
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

cine ce pregateste?? noah haideti ziceti ca deja ma-ti facut curiosi :P
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 00:04   #41
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Pasul nr. 2 !

Eu văd lucrurile în felul următor: când m-am inregistrat pe acest forum, am văzut o serie de discuţii interesante la care au participat cca 10-20 de pasionaţi. Aceste discuţii s-au concretizat în viaţa reală în 2 feluri:
-una a fost întâlnirea de weekend, la care gaşca s-a simţit bine. S-au făcut şi acţiuni cu care eu nu sunt de acord, scârţăieli de roţi fără sens, câteva liniuţe fără rost. Dar, a fost un punct de plecare spre a ajunge la un nivel mai organizat.
-s-au organizat 2 evenimente în domeniul tuning, despre care am mai discutat, unde această mişcare locală de tuning a avut posibilitatea de a ieşi în public. A reuşit sau nu, eu zic că această încercare a eşuat, deşi publicul larg a reacţionat pozitiv, clubul pasionaţilor nu a reuşit să profite de asta.

Unde suntem acum: în SM sunt multe maşini şi recent au intrat foarte multe noi (vorbesc de Golfurile cabrio, de Opel Calibra şi altele) care după reducerea taxei aşteaptă să fie înmatriculate, sunt materii bune pentru concursuri, pentru tuning etc. Deci, primul pilon al unei astfel de mişcări, materia primă şi publicul larg există. Stiţi şi voi că în SM sunt multe cercuri de prieteni auto: este unul a băieţilor mari, cu BMW-uri şi Q7 şi CLS, din viaţa de noapte a Sătmarului. Celălalt este gaşca NLR, cu întâlnirile sub pod, nu am informaţii în ce stadiu sunt. Cealalta este o mică grupare pe care consider că este de perspectivă, de exemplu au discutat despre o excursie comună la KOE Drift la Mariapocs, şi au şi realizat, şi s-au simţit şi bine. Şi mai sunt şi alte cercuri de pasionaţi, pe care nu le cunoaştem.

Reţeta mea pe care propun să luaţi în considerare este următoarea:
1. unul să ia iniţiativa, să publice pe forum şi în mass-media locală: "toţi pasionaţii de maşini tuning, fie ei proprietari sau fără maşină, sunt aşteptaţi la ora x în locul y. Nu seara, nu sub podul Decebal. Scopul acestei întâlniri este fondarea unui club ai pasionaţilor de tuning din Satu Mare. Vă aşteptăm, Florinel şi Lacika, telefon 070-123456".

2. La această întâlnire vor veni mulţi, va fi haos şi nu va fi organizat. Toată lumea va ambala motorul, va sta lângă maşina lui şi va admira pe al celuilalt. O persoană trebuie să-şi ia cuvântul, şi să deschide tema cu următoarele intrebări simple:
2.a Unde suntem? În ce stadiu, cine ce are, cine la ce se pricepe
2.b. Ce vrem, unde dorim să ajungem? vrem un club restrâns, sau unul deschis pentru toţi, cu categorii separate, vrem să organizăm showuri legale, vrea cineva să participe la ilegale? După acesta, mai rămâne de discutat:
2.c Ce trebuie să facem să ajungem la punctul 2.b

3. Este club în Satu Mare, reînviem, resuscităm sau facem unul nou? Aveţi nevoie doar de următorii: un lider sau doi lideri, recunoscuţi în domeniul tuning, recunoscuţi în oraş, fără incidente, care să aibă timp şi cel mai important, responsabilitate de a organiza şi de a reprezenta un astfel de club. Mai e nevoie de un secretar-trezorier şi recomand şi o persoană care să se ocupe de relaţii mass-media, design, PR, etc. Recomand să faceţi o divizare pe domenii: Clubul X, divizia "sound" divizia "performance" etcetera

4. După care, se realizează scopurile punctate în aliniatul 2.b. Se face un plan anual: in 2009, dorim să participăm la liniuţele din BaiaMare, Oradea şi Nyiregyhaza, dorim să organizăm unul local. In 1 septembrie 2009, dorim să avem în club 5-6 maşini competitive la liniuţe, dorim să avem 2-3 maşini modificate de show-n-shine etc.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 01:42   #42
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Pasul nr. 2 !

acuma gergo sincer sa iti spun mai pus pe ganduri fiindca am gasit mult adevar in cea ce ai spus....
Dupa parerea mea alt club nu ar trebui facut fiindca exista NLR doar ar trebui putin lucrat la el si cred ca ar "reinvia".
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 26-08-08, 23:32   #43
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Pasul nr. 2 !

Da se poate reinvia ajut si eu cu ce pot
spark88 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 09:25   #44
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Question Re: Pasul nr. 2 !

Quote:
Originally Posted by spark88 View Post
Da se poate reinvia ajut si eu cu ce pot
Cu ce poti ?
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-08, 13:49   #45
spark88
Observator 4tuning

Stage 5
 
spark88's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,743
Member of:
[Observator 4tuning]
[No Limits racing team]
[DACIA]
Default Re: Pasul nr. 2 !

Pai eu zic sa mergem pe ideea lui Gergo......
Sa organizam ,va ajut si eu
In Friss Ujsag am cunostinte , acolo putem publica evenimentul.
spark88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -