Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-08, 15:54   #46
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: Pasul nr. 2 !

Quote:
Originally Posted by spark88 View Post
Pai eu zic sa mergem pe ideea lui Gergo......
Sa organizam ,va ajut si eu
In Friss Ujsag am cunostinte , acolo putem publica evenimentul.
eveniment ?!? care eveniment ???
In alta ordine de idei, nu stiu daca prin publicarea "evenimentului" cu pile la Friss Ujasag se va fonda un club activ ...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 12:21   #47
franz34sm
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 718
Default Re: Pasul nr. 2 !

hai satmarenilor. ce s-a intimplat de nu mai postati ? nici o noutate despre voi ? haideti sa discutam una alta.
franz34sm is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 13:32   #48
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Pasul nr. 2 !

De la ultimpul post din 2008 pana cum s-au mai schimbat putin lucrurile. Daca vrei putina activitate in domeniu poti sa contactezi organizatorii evenimentelor dragracing, rally-sprint sau altele, respectiv pe Gergo de la Ger-Bog, pe David de la ACR sau pe Ovi de la ACAR. Precis vei gasi loc la unul din ei sau la toti unde sa ajuti la organizarea evenimentelor si cu ocazia asta vei avea parte si de sedinte, discutii, chefuri etc. SAU te poti limita la forum. E alegera ta.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 22:54   #49
zvvbmw

Stage 2
 
zvvbmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 29
Default Re: Pasul nr. 2 !

Ma bucur ca s-a gasit cineva care sa deschida aceasta discutie. Szambi eu de anul trecut m-am informat despre etapele formarii unui club...legal! Cu sediu etc. Sunt anumite etape care, desi nu sunt usoare, se pot realiza. Si sincer ma bucur ca se gasesc oameni care doresc promovarea acestei pasiuni pe care o avem la un alt nivel! Si doresc sa felicit in special pe gergo si restul staffului pt evenimentele organizate.
Problema e urmatoarea: din pacate sunt prea multi printre noi care "au o gura prea mare si o atitudine proasta"...sa o luam asa. Apoi cum ziceati adineaori ne trebuie o persoana care sa conduca! Aici iara se vor gasi discutii de prisos si de prost gust...pt k asa suntem...ne salutam si in acelasi timp ne injuram pe la spate.
Dar daca acest subiect va fi tratat cu seriozitate sunt dispus sa ma implic in limita posibilitatilor pe care le am. Daca se va gasi cnv care sa se apuce de asta doresc sa ma implic si sa ajut la formarea clubului sau diferitelor evenimente. Va multumesc
zvvbmw is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 12:56   #50
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Pasul nr. 2 !

Quote:
Originally Posted by zvvbmw View Post
Ma bucur ca s-a gasit cineva care sa deschida aceasta discutie. Szambi eu de anul trecut m-am informat despre etapele formarii unui club...legal! Cu sediu etc. Sunt anumite etape care, desi nu sunt usoare, se pot realiza. Si sincer ma bucur ca se gasesc oameni care doresc promovarea acestei pasiuni pe care o avem la un alt nivel! Si doresc sa felicit in special pe gergo si restul staffului pt evenimentele organizate.
Problema e urmatoarea: din pacate sunt prea multi printre noi care "au o gura prea mare si o atitudine proasta"...sa o luam asa. Apoi cum ziceati adineaori ne trebuie o persoana care sa conduca! Aici iara se vor gasi discutii de prisos si de prost gust...pt k asa suntem...ne salutam si in acelasi timp ne injuram pe la spate.
Dar daca acest subiect va fi tratat cu seriozitate sunt dispus sa ma implic in limita posibilitatilor pe care le am. Daca se va gasi cnv care sa se apuce de asta doresc sa ma implic si sa ajut la formarea clubului sau diferitelor evenimente. Va multumesc
Momentan sunt deja 2 cluburi active in Satu Mare : Rider's si Autosport Club. Rider's organizeaza competitiile de rally-sprint a cate 5 - 7 etape/an iar Autosport Club organizeaza dragracing odata pe an. Cel putin pana acum asa a fost. Recet si ACAR a organizat o etapa de rally-sprint promitand o continuitate al acestor concursuri si la anul. Te poti adresa celor trei reprezentanti daca vrei sa faci parte din echipa de organizare sau poti fonda un nou club automobilistic in functie de scopurile tale. Eu cred ca in oricare dintre variante vei gasi oameni cu care sa colaborezi.
Referitor la "ne salutam si in acelasi timp ne injuram pe la spate" pot sa-ti zic ca mie mi-au trebuit trei ani sa-mi dau seama cine ce hram poarta : cine o face din placere, cine o face pentru bani, cine-i lingau si cine nu, unde-i politica si unde-i pasiune etc. Daca vei fi aproape de foc iti vei da si tu seama dupa un timp dar prima data vezi care-s interesele tale, incotro vrei sa te indrepti si restul vin de la sine.

Last edited by szambi77; 10-12-11 at 13:00.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 13:24   #51
zvvbmw

Stage 2
 
zvvbmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 29
Default Re: Pasul nr. 2 !

Mersi de info.

Ce pot sa spun. In ceea ce priveste partea cu "ne salutam si in acelasi timp ne injuram pe la spate" se cam vede atat pe forum cat si in alte imprejurari.(Se vede tendinta) Nu fac referire la nimeni insa, din pacate, asa este. Da, ai mare dreptate despre cele spuse adineaori referitor la persoanele care au un anumit "interes" precum si alte...hai sa le zicem idei...In loc sa apreciem munca unuia, staruinta, efortul depus in ceva...gasim sa comentam de multe ori. Ma rog...e off topic.

Daca se poate, as dori sa aflu mai multe detalii privind aceste 2 cluburi. Eventual persoana de contact, sediul etc. Multumesc
zvvbmw is offline   Reply With Quote
Old 10-12-11, 23:32   #52
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: Pasul nr. 2 !

Ai PM !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -