Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-11, 21:14   #121
e30_lmv

Stage 3
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 163
Default Re: Taxa auto

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
"Probabilitatea" asta cine vrei sa ti-o garanteze si pe ce suport ? despre ce acte vorbim aici sau vorbim doar la modul general ?!?

Ai auzit ? de la CINE ? Am spus mai sus ceea ce am spus tocmai pentru ca cei mai multi vorbesc din ce "au auzit" = boala generala si incurabila a romaniei. La noi toata lumea se pricepe la fotbal, mecanica, medicina, tuning, politica si la recuperarea taxei de prima inmatriculare... Intreaba si tu un avocat specializat pe asta, nu vecinu' de la 3 care dupa o sticla de vin iti povesteste el cum sta treaba. Daca esti bolnav mergi la medic, daca se strica masina mergi la mecanic, daca ai pana mergi la vulcanizare iar daca vrei sa stii ceva despre legi si situatii juridice apeleaza frate la un avocat si nu mai induceti oamenii in eroare din auzite !
intentia mea nu a fost de a induce lumea in eroare.... eu vorbisem cu cnv care tot asa a pierdut procesu aici la satu mare si a facut recurs la oradea, de acolo nu mai stiu c facut...... si stiind k u esti oarecum in sistem, credeam k sti......

oricum, ms de raspuns......
__________________
e30_lmv
e30_lmv is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 08:29   #122
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Taxa auto

Quote:
Originally Posted by e30_lmv View Post
intentia mea nu a fost de a induce lumea in eroare.... eu vorbisem cu cnv care tot asa a pierdut procesu aici la satu mare si a facut recurs la oradea, de acolo nu mai stiu c facut...... si stiind k u esti oarecum in sistem, credeam k sti......

oricum, ms de raspuns......
Bosu, sunt anumite proceduri care trebuie respectate : trebuie depuse anumite acte, trebuie respectate anumite termene, cererea de chemare in judecata trebuie formulata intr-un anumit fel etc... Normal ca nu ai de unde sa stii exact ce a patit omul respectiv, adica de ce a pierdut la satu mare. probabil daca a pierdut la satu mare va pierde si in recurs. Poate nu a respectat anumite proceduri. De aceea spun ca nu te poti lua dupa un anumit caz aparte. Eu vorbeam la modul general in sensul ca perceperea acestei taxe este nelegal (am conturat mai sus motivele). Sunt mii de persoane la nivel de tara care si-au recuperat banii si alte mii care si-au inmatriculat masina pe baza pe sentinta. Poate sunt unii care nu au reusit dar asta se poate intampla sau din cauza ca apeleaza la un avocat care nu stie sa puna pe hartie problema sau nici nu apeleaza la avocat si "se descurca" singur din auzite....

Ideea e ca noi romanii ne-am obisnuit sa o luam in freza ca asa ne-a spus cineva din administratie ca e normal fara sa ripostam in vre-un fel iar solutia nu este niciodata iesitul in strada, daca ma intelegeti...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -