Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-08, 15:02   #841
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: Virtual Tuning... anyone ???

Nu vreau sa ma bag ca musca-n lapte dar lucrarile voastre cam seamana una cu cealalta si cu lucrarea de saptamana trecuta si cu cea de anul trecut si probabil si cu cea de anul viitor.... in sensul ca daca tot e sa faci tuning virtual care nu costa bani nu va limitati la suspensii sport, jante si culori, geamuri fumurii, eventual in plus mai apar si niste spoylere culese de pe net ci faceti ceva inedit, iesit din comun ca doar in asta consta personalizarea masinii = tuningul ! Ceea ce am vazut aici in ultima vreme pot vedea la toate show-urile live si nu vorbesc de masinile care tind spre "best car of the show", deci, nimic care sa-mi fure privirea. Tuningul virtual ar trebui sa ofere pasionatilor niste idei inovatoare care sa varieze de la o masina la alta si de la o marca la alta... La show-uri sunt prezentate masini cu mult mai modificate decat ce vad eu pe aici si modificarile alea au costat bani grei spre deosebire de tuningul virtual care ofera imaginatiei un spatiu nelimitat cu buget zero. Faza cu masina din Collin Mc. R. deja le intrece pe toate . Cine nu are imaginatie, decat sa se joace de-a tuningul, mai bine sa nu posteze (parerea mea)... Tuningul optic (de show) presupune in primul rand "embleme de fabrica - OUT" si modificarea masinii pana in pragul in care e greu de ghicit marca si modelul acesteia insa fara a sari calul spre kitch ! Pana acum nu am vazut decat exterioare insa interioare modificate nici unul. Daca e greu sau imposibil de facut virtual un interior modificat (chiar nu stiu ?!?) atunci puneti voi niste poze cu interioare de masini care v-au atras privirile. In ceea ce priveste exteriorul, ca sugestie, spoylerele si pragurile trebuie sa fie in concordanta cu liniile masinii oferite de fabricant (haion, aripi, faruri etc.) insa forma acestora se poate adapta in functie de imaginatia fiecaruia fara a apela la cunostintele din revistele de specialitate cu Rieger sau alte firme cunoscute in domeniu care la randul lor au proiecte proprii...
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 09:58   #842
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

dece nu faci tu virtual tuning ......? crezi ca se face asa usor? si apropo fiecare cu gusturile lui.....iar unele masini chiar nu merita sa fie plina cu toate porcariile.

esti vreu barosan in vtuning? ...in locu tau as tace din gura.
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:12   #843
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: Virtual Tuning... anyone ???

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
dece nu faci tu virtual tuning ......? crezi ca se face asa usor? si apropo fiecare cu gusturile lui.....iar unele masini chiar nu merita sa fie plina cu toate porcariile.

esti vreu barosan in vtuning? ...in locu tau as tace din gura.
Sunt sigur ca nu se face asa usor dar daca e sa o faci de ce sa nu o faci ca lumea ?!? Eu nu am timp de virtual tuning ca am probleme mai importante de rezolvat, REALE ! Barosan in vtuning nu sunt dar am in spate niste realizari mai mari decat sa-mi fac un nick-name cu un nume de joc plin cu masini. In legatura cu "tinutul gurii" ar fi bine sa te gandesti de 2 ori inainte sa postezi asa ceva dar vazand age-ul si nick-ul tau nu voi intra in polemica cu tine. Am spus ce am spus pentru ca este un forum public si toata lumea isi poate exprima parerea dar acum vad ca mi-am exprimat parerea in loc gresit. Scuze de deranj si bafta in continuare !!! Tine-o tot asa !!!
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:18   #844
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

daca ai face virtual tuning ai vedea cat e de greu sa o faci .....iar cum e aici pe topicul asta ca majoritatea sunt mai la inceput e foarte greu pentru ei .....si ca sa faci ceva ce vrei tu za zici ..iti trebuie ceva vechime ...trebuie sa ai ceva timp in vt . ..si nu vad care este problema ta cu nick name`ul meu ..si daca vrei sa vezi realizari mai mari iti arat si dalea ..... uite dami add pe mess ... street_racer_cta

ps:numele nu a fost luat dupa joc... folosesc userul asta si pe alte forumuri dinainte sa iasa jocul
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:36   #845
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
esti vreu barosan in vtuning? ...in locu tau as tace din gura.
Asta nu inţeleg. Cereţi păreri despre lucrări şi dacă cineva nu vă laudă, nu vă scrie "baftă", "marfă" "supertare" atunci toată lumea este revoltat. Sunt unele lucrări care sunt frumoase şi sunt cāteva care sunt nepotrivite, de exemplu Peugeot-ul cu fundalul CMR.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:39   #846
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Most Wanted nu ii tin partea nimanui ca intr-un fel amandoi aveti dreptate , dar acest forum este public si daca vrea vine nea` ghita isi face user si poate vorbi si el aici ce gozuri vrea, deci ca concluzie TOATA LUMEA ARE O PARERE DE ZIS, ca oricum daca eu vreau fac VT dupa stilul meu sau dupa dorinta mea, nu cred ca ma poate influenta nimeni, desigur sfaturi , pareri ascult de la oricine si bune si rele ca niciodata nu stii ce gasesti in ele, de exemplu szambi a dat doar un sfat el nu a cerut neaparat sa se faca acest lucru...
__________________
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:54   #847
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

sfatul care la dat el e un sfat in scarba ......daca ar sti ce inseamna vt nu ar fi zis asta .
@gergo....eu nu sunt revoltat pt ca nu mia apreciat el mie lucrarea ....dar face unele afirmatii pe care daca nu face virtual nu ar trebuii sa le faca .....

oke....intre timp...un update la mazda rx-8 ->Mazda RX-8<-
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 10:55   #848
veveve

Stage 5
 
veveve's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 730
Member of:
[Moderators]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Quote:
Originally Posted by Most_Wanted View Post
daca ai face virtual tuning ai vedea cat e de greu sa o faci .....iar cum e aici pe topicul asta ca majoritatea sunt mai la inceput e foarte greu pentru ei .....si ca sa faci ceva ce vrei tu za zici ..iti trebuie ceva vechime ...trebuie sa ai ceva timp in vt . ..si nu vad care este problema ta cu nick name`ul meu ..si daca vrei sa vezi realizari mai mari iti arat si dalea ..... uite dami add pe mess ... street_racer_cta

ps:numele nu a fost luat dupa joc... folosesc userul asta si pe alte forumuri dinainte sa iasa jocul
sau lasa...auzi din cate vad cica esti din constanta...ne cunosti tu personal sa stii tu fiecare ce realizari are in spate?atunci inseamna ca tu ar trebui sa o lasi un picutz mai moale...
__________________
OO==[][]==OO BMW drivers get laid more than anyone else
veveve is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 13:00   #849
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

arata-mi unde m-am luat eu de realizarile lui...sau de realizarile cuiva din satu mare ...chiar vreau sa imi arati....
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 16:27   #850
Razvan_SM

Stage 3
 
Razvan_SM's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 87
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Most_Wanted, nu zice nimeni ca, odata pusa masina pe site, toti trebuie sa exprime numai pareri pozitive. Poate ca pe unii ii doare cand lucreaza 5 sapt la o masina si apoi apare unu` care te face praf, pe mine nu ma intereseaza DELOC, fiecare e liber sa posteze ce vrea, ca eu nu il oblig in nici un fel sa ma laude.

Lucrarea mea nu este copiata, nici macar inspirata din Collin McRae , poza respectiva este cu un drum forestier din Anglia, nu e luata din nici un joc video, iar "pilotul" e nimeni altul decat Adam Lihor. Cat despre vtuning, acesta reprezinta strict ideile autorului, cum i-ar placea lui masina, asta nu inseamna ca trebuie sa ne placa la toti acelasi lucru. Sigur, in esenta tuningul inseamna sa faci ceva nemaivazut, cum zicea Szambi " modificarea masinii pana in pragul in care e greu de ghicit marca si modelul acesteia" . Bine, dar daca mie nu imi place ? Eu fac o masina asa cum mi-ar placea mie, cu toate ca asta nu inseamna ca virgula ce imi place mie e bun De aceea exista o vorba: Gusturile nu se discuta.
Razvan_SM is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 17:46   #851
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Razvan ai perfecta dreptate... asa cum am zis si eu toata lumea e liber sa posteze pe acest forum fiind unul public.
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 12:38   #852
Under VT

Stage 4
 
Under VT's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 270
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

Kia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	KIA Stock.jpg
Views:	82
Size:	678.7 KB
ID:	599808   Click image for larger version

Name:	KIA Vt.jpg
Views:	116
Size:	1.32 MB
ID:	599809  
Under VT is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 12:40   #853
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

im i place cum a iesit... dar deja parca imi aduce aminte de un sharan ))


nu stiu de ce dar mi-a sarit in minte imaginea unui sharan :P
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 26-07-08, 14:07   #854
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Wink Re: Virtual Tuning... anyone ???

Cine se supara se supara dar de cand au fost purtate discutiile respective a aparut un RX 8 si un KiA ce prezinta idei mai indraznete, mai agresive si totodata inovatoare
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-08, 22:15   #855
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Virtual Tuning... anyone ???

aa......deci cat de cat iti place......

asta sa nu se inteleaga ca am zis-o cu rautate.
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -