Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-12, 22:50   #2431
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

am calcat pe bec.... nu am ce comenta ca a si fost de treaba omu'.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-12, 09:26   #2432
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: discutii Satu Mare

Maine va avea loc la Poligonul ACR prima etapa de rally sprint !!!
bmw_fear is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 21:00   #2433
cca_golf

Stage 5
 
cca_golf's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 528
Default Re: discutii Satu Mare

Nu se aude nimic de Chevrolet DragRacing 2012 ?
cca_golf is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 23:07   #2434
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Se pare că anul ăsta nu va fi deoarece mai vine un moştenitor între tuningaţi.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-12, 11:13   #2435
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Uite aici ce inseamna unitate intre pasionati :

https://www.4tuning.ro/curse-legale/i...wsletter_64145

Oare cati dintre noi nu au patit (sa nu zic la fel) lucruri de genul asta ? Si ? Asteptam cumva vre-un filmulet si laude de la cineva ? Raspuns : NU. Un astfel de "patit" se asteapta ca "tovarasii" lui sa-i dea o mana de ajutor si sa se sprijine reciproc in cadrul competitiilor si in tot ceea ce ne leaga de acest sport. Din pacate am constatat chiar si cu ochii mei ca in judetul nostru multa lume vrea sa devina zmeu peste noapte (atragand mai degraba dispretul), incepand de la unii "soferi" novice pana la comentatorii de pe marginea traseului. Daca se strica masina, in ochii unora e de ras, nu motiv de ajutor asa cum ar fi normal. Daca esti pe pista vin anumiti motociclisti (!?) si zidari care comenteaza cu superioritate stilul fiecarui concurent de a conduce (bine-nteles ca acesti oameni nu au concurat vreodata si nici nu cred ca o vor face). Si tot ceea ce am scris are si un scop ! Ca sa va fac sa intelegeti mai bine, pana nu demult nimeni nu a auzit de mult discutatii Tengu si Hai. Sunt doi drifteri cu care Romania se poate lauda dar acesti 2 drifteri au avut sustinere din partea colegilor de breasla la fel cum are si cel din filmarea de mai sus, filmare in urma careia vom auzi din ce in ce mai des despre acest tip "BOH". Pe cand in alte regiuni pasionatii de automobilism se sprijina reciproc, noi tragem inapoi acest sport cu brio urmarind un singur scop, scopul de a deveni zmeu peste noapte sau peste mai multe nopti daca nu se poate intr-una. La capitolul asta doresc sa afirm ca mi se par banale asa-zisele "intalniri intre pasionati" in urma carora nu se ajunge la nimic constructiv ci se intalnesc doar in ideea de a aduce si in satul nostru mai mare (cum ne vad altii) atmosfera din Fast And Furious, diferenta fiind masinile stock si oamenii de cacao care cred ca un burn-out (si ala nereusit) in centru face din ei mari soferi. Se poate observa din ranjetul acestora (care mai degraba se aseamana cu niste specii ciudate din regnul animal) ce satisfacuti sunt cand se uita lumea la ei nestiind ca marea majoritate a privirilor sunt atrase cu dispret.
Un pasionat participa la evenimente si cu asta punct. Daca nu are bani deloc participa ca spectator sau ajuta in organizare, daca are bani putini participa cu Trabant iar daca are bani mai multi participa cu o masina mai buna dar PARTICIPA. Boala generala in zona de asa-zisii "pasionati" se aseamana cu activitatea depusa in mod natural de testicole : participa dar nu intra ! La capitoul asta as vrea sa dau cateva exemple de atitudine referitoare la orice eveniment automobilistic sau masina modificata : "ma bag si eu cu ce pot", "tine-o tot asa", "bafta in continuare", "as veni dar m-am anuntat deja la o partida de pescuit, poate data viitoare...", "i-am facut o poza", "vreau si eu 2 afise sa le lipesc pe unde apuc", "ajut si eu prin anuntarea evenimentului in clasa", "si eu ce castig?" etc...
Eu personal am inceput sa particip la competitii organizate si in afara tarii pentru a nu mai intalni depresia locala ce o provoaca oamenii care urmaresc de fapt sa provoace impresii. Singura solutie pe plan local pe care o vad este ca adevaratii pasionati (care in judetul nostru pot fi numarati pe degete) sa formeze o echipa si sa inchida ochii la toate negativismele ce-i inconjoara. Eu de-o vreme asa procedez...

P.S. respect pentru organizatorii locali care si in aceste conditii se tin tare pe pozitii si dand dovada de pasionati adevarati continua sa organizeze !

Last edited by szambi77; 15-05-12 at 11:16.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-12, 20:38   #2436
OldtimerPrinzinger

Stage 3
 
OldtimerPrinzinger's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 123
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Uite aici ce inseamna unitate intre pasionati :

https://www.4tuning.ro/curse-legale/i...wsletter_64145

Oare cati dintre noi nu au patit (sa nu zic la fel) lucruri de genul asta ? Si ? Asteptam cumva vre-un filmulet si laude de la cineva ? Raspuns : NU. Un astfel de "patit" se asteapta ca "tovarasii" lui sa-i dea o mana de ajutor si sa se sprijine reciproc in cadrul competitiilor si in tot ceea ce ne leaga de acest sport. Din pacate am constatat chiar si cu ochii mei ca in judetul nostru multa lume vrea sa devina zmeu peste noapte (atragand mai degraba dispretul), incepand de la unii "soferi" novice pana la comentatorii de pe marginea traseului. Daca se strica masina, in ochii unora e de ras, nu motiv de ajutor asa cum ar fi normal. Daca esti pe pista vin anumiti motociclisti (!?) si zidari care comenteaza cu superioritate stilul fiecarui concurent de a conduce (bine-nteles ca acesti oameni nu au concurat vreodata si nici nu cred ca o vor face). Si tot ceea ce am scris are si un scop ! Ca sa va fac sa intelegeti mai bine, pana nu demult nimeni nu a auzit de mult discutatii Tengu si Hai. Sunt doi drifteri cu care Romania se poate lauda dar acesti 2 drifteri au avut sustinere din partea colegilor de breasla la fel cum are si cel din filmarea de mai sus, filmare in urma careia vom auzi din ce in ce mai des despre acest tip "BOH". Pe cand in alte regiuni pasionatii de automobilism se sprijina reciproc, noi tragem inapoi acest sport cu brio urmarind un singur scop, scopul de a deveni zmeu peste noapte sau peste mai multe nopti daca nu se poate intr-una. La capitolul asta doresc sa afirm ca mi se par banale asa-zisele "intalniri intre pasionati" in urma carora nu se ajunge la nimic constructiv ci se intalnesc doar in ideea de a aduce si in satul nostru mai mare (cum ne vad altii) atmosfera din Fast And Furious, diferenta fiind masinile stock si oamenii de cacao care cred ca un burn-out (si ala nereusit) in centru face din ei mari soferi. Se poate observa din ranjetul acestora (care mai degraba se aseamana cu niste specii ciudate din regnul animal) ce satisfacuti sunt cand se uita lumea la ei nestiind ca marea majoritate a privirilor sunt atrase cu dispret.
Un pasionat participa la evenimente si cu asta punct. Daca nu are bani deloc participa ca spectator sau ajuta in organizare, daca are bani putini participa cu Trabant iar daca are bani mai multi participa cu o masina mai buna dar PARTICIPA. Boala generala in zona de asa-zisii "pasionati" se aseamana cu activitatea depusa in mod natural de testicole : participa dar nu intra ! La capitoul asta as vrea sa dau cateva exemple de atitudine referitoare la orice eveniment automobilistic sau masina modificata : "ma bag si eu cu ce pot", "tine-o tot asa", "bafta in continuare", "as veni dar m-am anuntat deja la o partida de pescuit, poate data viitoare...", "i-am facut o poza", "vreau si eu 2 afise sa le lipesc pe unde apuc", "ajut si eu prin anuntarea evenimentului in clasa", "si eu ce castig?" etc...
Eu personal am inceput sa particip la competitii organizate si in afara tarii pentru a nu mai intalni depresia locala ce o provoaca oamenii care urmaresc de fapt sa provoace impresii. Singura solutie pe plan local pe care o vad este ca adevaratii pasionati (care in judetul nostru pot fi numarati pe degete) sa formeze o echipa si sa inchida ochii la toate negativismele ce-i inconjoara. Eu de-o vreme asa procedez...

P.S. respect pentru organizatorii locali care si in aceste conditii se tin tare pe pozitii si dand dovada de pasionati adevarati continua sa organizeze !
Szambi ai dreptate in toate punctele descrise.

Last edited by OldtimerPrinzinger; 20-05-12 at 20:45.
OldtimerPrinzinger is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 08:39   #2437
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Sa va faceti o idee in ceea ce priveste rally-sprintul din Kiskunlachaza (Hu). M-am dat cu un BMW 320is.

https://www.youtube.com/watch?v=AQOWaK172Ig
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 14:26   #2438
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Sa va faceti o idee in ceea ce priveste rally-sprintul din Kiskunlachaza (Hu). M-am dat cu un BMW 320is.

https://www.youtube.com/watch?v=AQOWaK172Ig
destul de mare pista,pe ce distanta s-a desfasurat competitia?
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-12, 09:03   #2439
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
destul de mare pista,pe ce distanta s-a desfasurat competitia?
Aprox. 8 km. au fost cele doua ture. Te-ai putut da de 2 ori pentru recunoastere si de 3 ori in concurs din care cei mai buni 2 timpi s-au adunat. In fiecare luna se organizeaza (frt.hu). Eu tot zic la toata lumea sa vina ca merita daca esti pasionat. Daca mergem mai multi nici costurile nu sunt asa mari. Ca sa fiu mai exact, 15.000 ft. taxa de participare iar treiler am gasit cu 350 euro dus-intors pentru 2 masini. Desigur, costul total e mai mare decat daca participi la Satu Mare sau Baia Mare (rally sprint sau liniute) dar daca faci o comparatie cu cat te-ar costa o etapa de vtm iesi cu mult mai ieftin si crede-ma ca merita fiecare banut la cat e de fain.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 22:40   #2440
floryn bmw

Stage 3
 
floryn bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 128
Default Re: discutii Satu Mare

http://www.acr.ro/campionatul-judete...unie-2012.html
floryn bmw is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 22:41   #2441
floryn bmw

Stage 3
 
floryn bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 128
Default Re: discutii Satu Mare

frumos samby akolo ce fain suna ursu
floryn bmw is offline   Reply With Quote
Old 16-06-12, 18:41   #2442
ratcatalin16

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 324
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by floryn bmw View Post
sa-mi fie rusine,candva am lucrat si eu la atelier,in spate la aurora...pacat ca sa ales prafu!rusine pentru faptu ca n-am vreme...
ratcatalin16 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 08:28   #2443
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

Quote:
Originally Posted by floryn bmw View Post
frumos samby akolo ce fain suna ursu
M3-ul primul model de 2.0 in 4 pistoane, in jur de 200 cai.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 22:48   #2444
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: discutii Satu Mare

w w w . fuelboys . ro
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-12, 20:31   #2445
RED DEVIL

Stock
 
RED DEVIL's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 1
Default Re: discutii Satu Mare

Buna mai stie cineva ce se intimpla cu taxa auto ???Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii REALE!!!!!!!!
RED DEVIL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -