Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-10, 22:03   #1
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default platforma auto, an 2003

Platforma auto Dav-Limburg , cumparata din Germania in 2008 pentru a aduce o masina si mai are un drum la RAR facut pt a o inmatricula , in rest nu am folosit o .Perfecta d.p.d.v tehnic, sarcina maxima 2700 kg , suprafata incarcare 5.5 m ,transporta orice tip de masina , ideala pt masini mari sau care depasesc 2t dube sau jeep uri (masina din poze are 2 t) .

Tinuta de drum impecabila , troliu manual,rampe de urcare lungi(pt masini joase), anvelope in stare f buna , ITP valabil martie 2011 ,inmatriculata persoana fizica , pretul de achizitie in Germania a fost de 1950 euro , o vand sub acest pret pt ca nu o folosesc si nu detin permis necesar conducerii ei (categ C)


Pret 1500 E

tel: 0769 646 382
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01072008552.jpg
Views:	184
Size:	1.01 MB
ID:	1298003   Click image for larger version

Name:	14012009841.jpg
Views:	118
Size:	904.4 KB
ID:	1298004   Click image for larger version

Name:	14012009842.jpg
Views:	134
Size:	847.9 KB
ID:	1298005  

Click image for larger version

Name:	14012009843.jpg
Views:	121
Size:	940.8 KB
ID:	1298006  
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 11:39   #2
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: platforma auto, an 2003

Anunt valabil .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 21:32   #3
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: platforma auto, an 2003

Anunt valabil
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 20:21   #4
DICARLO_1985

Stage 3
 
DICARLO_1985's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 75
Default Re: platforma auto, an 2003

-ma intereseaza niste raspunsuri la problemele mentionate in poze.

-mai ai RCA si pana cand, daca da?

-rotile ce dimensiuni au?

-rampele ce lungime au?

-pe dedesubt, are structura pe undeva rupta, fisurata?

-toate stopurile/pozitiile functioneaza?

-franele lucreaza?

-greutate proprie?

-troliul trage usor, agata?

-ai antifurt la cupla?

multumesc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	78
Size:	626.4 KB
ID:	1312250   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	67
Size:	666.4 KB
ID:	1312251  
DICARLO_1985 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 11:19   #5
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: platforma auto, an 2003

Platforma s a vandut azi , am sa ti raspund totusi la intrebari .

In primu rand nu riscam eu sa vin atata drum din Germania cu o masina de 2 t pe care vroiam sa o aduc intreaga acasa , cu o platforma cu probleme .

1.Piesa cu 5 gauri de care zici este un suport pt rampe si nu are nici o gaura

2.Acea cutie este panoul de sigurante

3.Nu e sudat nimic , in acel loc a stat acea bara transversala cand am luat platforma , Buicku avand ampatament mai mare am mutat o mai sus si a ramas o urma(la fel cum ramane sub o masina dupa ce pleaca din parcare dupa mult timp) .In bara transversala te proptesti cu rotile din fata pt a tine masina fixa in troliu .Daca tot ai fost asa atent , vedeai ca si in partea cealalta e la fel . Nu este nici un surub rupt , acea bara se prinde doar intr un surub , vezi partea cealalta .

4.RCA este expirat de anu trecut pt ca nu o folosesc , oricum nu ai treaba cu RCA meu , el nu e valabil la schimbarea proprietarului .

5. Rotile sunt pe 14

6.Nu este rupta pe nicaeri , repet nu imi urcam eu Buickul pe o platforma rupta .

7.Instalatia electrica functioneaza perfect

8.Franele lucreaza bine , se simt cand intra , platforma este f stabila si are tinuta de drum buna , de aici si sarcina asa mare de 2700 kg .

9. Greutate proprie 600 kg

10. Troliu functioneaza perfect , nu are jocuri , nu agata , miscarea este una f usoara .In 10 minute ai masina sus

11.Nu am antifurt , la mine in zona nu se fura

12 .Daca mai ai si alte probleme posteaza aici , iti recomand un doctor bun .Puteai sa suni sa ma intrebi toate lucrurile astea .Bafta !


Se poate inchide , multumesc !
KAY_ is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2026 4Tuning -