![]() |
platforma auto, an 2003
4 Attachment(s)
Platforma auto Dav-Limburg , cumparata din Germania in 2008 pentru a aduce o masina si mai are un drum la RAR facut pt a o inmatricula , in rest nu am folosit o .Perfecta d.p.d.v tehnic, sarcina maxima 2700 kg , suprafata incarcare 5.5 m ,transporta orice tip de masina , ideala pt masini mari sau care depasesc 2t dube sau jeep uri (masina din poze are 2 t) .
Tinuta de drum impecabila , troliu manual,rampe de urcare lungi(pt masini joase), anvelope in stare f buna , ITP valabil martie 2011 ,inmatriculata persoana fizica , pretul de achizitie in Germania a fost de 1950 euro , o vand sub acest pret pt ca nu o folosesc si nu detin permis necesar conducerii ei (categ C) Pret 1500 E tel: 0769 646 382 |
Re: platforma auto, an 2003
Anunt valabil .
|
Re: platforma auto, an 2003
Anunt valabil
|
Re: platforma auto, an 2003
2 Attachment(s)
-ma intereseaza niste raspunsuri la problemele mentionate in poze.
-mai ai RCA si pana cand, daca da? -rotile ce dimensiuni au? -rampele ce lungime au? -pe dedesubt, are structura pe undeva rupta, fisurata? -toate stopurile/pozitiile functioneaza? -franele lucreaza? -greutate proprie? -troliul trage usor, agata? -ai antifurt la cupla? multumesc. |
Re: platforma auto, an 2003
Platforma s a vandut azi , am sa ti raspund totusi la intrebari .
In primu rand nu riscam eu sa vin atata drum din Germania cu o masina de 2 t pe care vroiam sa o aduc intreaga acasa , cu o platforma cu probleme . 1.Piesa cu 5 gauri de care zici este un suport pt rampe si nu are nici o gaura 2.Acea cutie este panoul de sigurante 3.Nu e sudat nimic , in acel loc a stat acea bara transversala cand am luat platforma , Buicku avand ampatament mai mare am mutat o mai sus si a ramas o urma(la fel cum ramane sub o masina dupa ce pleaca din parcare dupa mult timp) .In bara transversala te proptesti cu rotile din fata pt a tine masina fixa in troliu .Daca tot ai fost asa atent , vedeai ca si in partea cealalta e la fel . Nu este nici un surub rupt , acea bara se prinde doar intr un surub , vezi partea cealalta . 4.RCA este expirat de anu trecut pt ca nu o folosesc , oricum nu ai treaba cu RCA meu , el nu e valabil la schimbarea proprietarului . 5. Rotile sunt pe 14 6.Nu este rupta pe nicaeri , repet nu imi urcam eu Buickul pe o platforma rupta . 7.Instalatia electrica functioneaza perfect 8.Franele lucreaza bine , se simt cand intra , platforma este f stabila si are tinuta de drum buna , de aici si sarcina asa mare de 2700 kg . 9. Greutate proprie 600 kg 10. Troliu functioneaza perfect , nu are jocuri , nu agata , miscarea este una f usoara .In 10 minute ai masina sus 11.Nu am antifurt , la mine in zona nu se fura 12 .Daca mai ai si alte probleme posteaza aici , iti recomand un doctor bun .Puteai sa suni sa ma intrebi toate lucrurile astea .Bafta ! Se poate inchide , multumesc ! |
| All times are GMT +2. The time now is 14:42. |
- Copyright 2026 4Tuning