sal tuturor pasionatilor de BMW(si celor de masini de colectie),
se scoate la vanzare un Bmw 1602, inmatriculat, numere noi, in curs de restaurare, de vreo 6 ani de zile, si in lipsa de timp nu reusesc sa il dau gata. Practic masina este restaurata, doar tre asamblata, adica tre montat motorul si interiorul. Tin sa precizez ca motorul original de 1600 l-am lasat in pace si i-am reconditionat un motor de 2000(original de 2002) care va primi chitul de carburatoare solex sau Stromberg(le am pe ambele originale). Masina are amortizoare Bilstein sport(cele galbene inversate) noi noute, precum si multe altele. daca sunt interesati, si ofera un pret cit decit civilizat(cel putin sa-mi scot banii care-i am investit) as fi dispus sa o vand. O vand deoarece pur si simplu nu mai am timp de ea, si pe deasupra trebuie sa eliberez si spatiul o cupat de masina. Cred ca mai sunt pasionati in Romania care sa fie interesati de asa o masina deosebita.
Mai mentionez ca masina arata ca in poza de mai jos in momentul de fata, si odihneste intr-un garaj.
la tel. va pot da mai multe relatii celor interesati: 0769442952