| Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci. |
13-04-05, 23:50
|
#16
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Care firma credeti ca e mai buna? aspad sau dimsport?
Ce alte modalitati ar mai fi de crestere a cailor putere pt masinile aspirate inafara de chip, filtre sport, evacuare. (fara sa se umble la motor)
Daca la o evacuare sport, toba finala ar fi normala ... ar reduce considerabil din zgomot (nu vreau sa fie zgomotoasa) ... si asta ar duce la pierderea puterii date de evacuarea sport ?
|
|
|
14-04-05, 00:27
|
#17
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of: [MERCEDES] [FORD]
|
terminati mai cu astea . . . . nu exista nici o crestere de putere de la evacuarea \"sport\" si nici din filtrele alea de aer . . . nici macar un amarat de cal mort . . . .
|
|
|
14-04-05, 00:55
|
#18
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Cand spui filtrele alea de aer te referi la cele ce se pun in locul filtrelor stock ... sau si la cele conice, la kituri de admise, cum sunt cele prezentate pe site la aspad, pipecross?
|
|
|
14-04-05, 00:57
|
#19
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of: [MERCEDES] [FORD]
|
la orice filtru de aer . . .kit de admisie sau cum vrei sa le numesti . . .nu au nici cea mai mica influenta . . . doar daca le instalezi in locul unui filtru de aer murdar simti o diferenta mica . . . in rest . . .kk
__________________
punktsidelacapat.ro
|
|
|
14-04-05, 09:51
|
#20
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of: [Moderators] [PARTICIPANT CURSE] [DACIA]
|
Asa este, nici un manz din filtre si evacuari. Romanii sunt foarte naivi si cred gogosile vadute de cei care comercializeaza asa ceva.
Fraier nu e ala care cere bani, fraier este ala care da bani.
|
|
|
14-04-05, 10:08
|
#21
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
------K&N AirCharger® Performance Kits
Designed to increase horsepower by as much as 10%, although the kits are not street legal in some states ------------
Adica si astia de la k&n mint?
|
|
|
14-04-05, 10:23
|
#22
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
De ce imi apare 4tuning in loc de cai putere mai sus ?
|
|
|
14-04-05, 13:28
|
#23
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of: [MERCEDES] [FORD]
|
|
|
|
14-04-05, 13:31
|
#24
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of: [MERCEDES] [FORD]
|
|
|
|
14-04-05, 14:11
|
#25
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
|
Quote:
|
Adica si astia de la k&n mint?
|
DA!
Quote:
|
De ce imi apare 4tuning in loc de cai putere mai sus ?
|
Pt ca Ford V6 care este moderator aici face misto! Chiar a fost caterinca.
|
|
|
14-04-05, 14:13
|
#26
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
hai mah, de ce sunteti rai cu omu'? credeti ca soundu ala frumos nu merita banii lui?  - la mine se aude misto si cu filtru stock, de nova!
si oricum, ati vazut si la bishop ce misto se aude!
io in loc de unu mare care sa-mi dea 10%, adica 8 cai, o sa-mi pun 2 mai mici, care sa-mi dea cate 5 cai fiecare, astfel voi avea un plus de 10 cai!
Cum zicea batranul Grigoras, D-zeu sa-l ierte!
__________________
BMW for ever
Ford for fun
Pejo for citymode
|
|
|
14-04-05, 15:25
|
#27
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [AUDI]
|
Asta e ... nu ne-am nascut toti expertzi, cat traim invatzam si noi cate ceva.
|
|
|
14-04-05, 15:35
|
#28
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
|
Quote:
si oricum, ati vazut si la bishop ce misto se aude!
io in loc de unu mare care sa-mi dea 10%, adica 8 cai, o sa-mi pun 2 mai mici, care sa-mi dea cate 5 cai fiecare, astfel voi avea un plus de 10 cai!
|
Bytzu, la bishop se aude asa belea pt ca a facut o modificare la filtru ala!  A dau o gaura in el si-n acea gaura a bagat un furtun care uneste filtrul de aer cu galeria de evacuare in care a dat iara o gaura. Deci asta e combinatia man!
bishop, sper sa nu te superi pe mine ca ti-am dat de gol secretul. Stiu ca mi-ai zis sa nu mai zic la nimeni dar mie nu mi se pare normal ca la tine sa se aude aproape ca la un turbo si la noi nu. Maine, cum ma trezesc ma duc sa-mi fac si eu cum ai tu. Mai incercasem acum ceva timp si se auzea si la mine cel putin la fel de misto ca la tine. Daca mai este cineva doritor sa aibe acel sound magnific sa ma caute pe pm. Toata treaba costa 1 mil. Montajul il asigur gratuit.
|
|
|
14-04-05, 16:51
|
#29
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 515
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"B 68 VLD\"
Quote:
si oricum, ati vazut si la bishop ce misto se aude!
io in loc de unu mare care sa-mi dea 10%, adica 8 cai, o sa-mi pun 2 mai mici, care sa-mi dea cate 5 cai fiecare, astfel voi avea un plus de 10 cai!
|
Bytzu, la bishop se aude asa belea pt ca a facut o modificare la filtru ala!  A dau o gaura in el si-n acea gaura a bagat un furtun care uneste filtrul de aer cu galeria de evacuare in care a dat iara o gaura. Deci asta e combinatia man!
bishop, sper sa nu te superi pe mine ca ti-am dat de gol secretul. Stiu ca mi-ai zis sa nu mai zic la nimeni dar mie nu mi se pare normal ca la tine sa se aude aproape ca la un turbo si la noi nu. Maine, cum ma trezesc ma duc sa-mi fac si eu cum ai tu. Mai incercasem acum ceva timp si se auzea si la mine cel putin la fel de misto ca la tine. Daca mai este cineva doritor sa aibe acel sound magnific sa ma caute pe pm. Toata treaba costa 1 mil. Montajul il asigur gratuit. 
|
 Pai nu trage gaze arse din evacuare? Adica intra gazele arse in admisie ==> not good?
__________________
|
|
|
14-04-05, 19:39
|
#30
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
|
Re:
recomand dimsport,nu prin comparatie,dar acolo mi-am rezolvat treaba.sint foarte multumit,chiar se simte.
|
|
|
|
|