Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-11, 15:40   #16
e4e | DOOREX

Stage 2
 
e4e | DOOREX's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 55
Default Re: ajutati`ma!!!! espero din 98 cu motor de 1.8

Quote:
Originally Posted by oanahurduc View Post
am un espero din 98 cu motor de 1.8, din proprie initiativa i`am scos catalizatorul, diferentele se observa dar sunt mici. Nu prea ma pricep asa de bine si de asta apelez la voi, vreau sa stiu ce i`as putea face la masina sa fuga mai repede pt ca am un prieten cara ma cam oftica astept sugestii. multumiri anticipate
Salut, am si eu un espero cu aceeasi motorizare si nu cred ca merita sa o modifici. Nu este o masina de curse totusi... eu am un proiect de reconditionare a masinii si la motor nu am de gand sa umblu(nu are sens, mai bine ii dai o culoare potrivita cu un sunroof frumos, jante mai marisoare si mai ok din punct de vedere estetic si cu interiorul refacut pentru plimbari relaxante) Bafta!
__________________
SPEED is my life!!! CARS are my beautiful ladies!!! TUNING is the greatest ART!!!
e4e | DOOREX is offline   Reply With Quote
Old 11-12-15, 18:10   #17
bebe n

Stock
 
Join Date: Dec 2015
Posts: 1
Default Re: cielo

Bună seara și scuzati-ma ca postez aici īnsă sunt nou și nu sștiu unde să postez.am un cielo și am o mare problemă cu el īmi merge īn 2 bujii am schimbat și bujiile īntreele si tot degeaba la fel.problemă este la bujiile 2 și 3 ce trebuie să fac???
bebe n is offline   Reply With Quote
Old 25-12-15, 06:29   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ajutati`ma!!!! espero din 98 cu motor de 1.8

Depinde ce model ai.
Trebuie sa masori o compresie la toti cilindrii.
Daca este buna, trebuie sa cumperi un set de fise, o bobina noua si un delco nou cu ot ce este in el.
Montajul de delco cu tot ce e in el deoarece permite reglaj trebuie facut de o firma care are scule si poate verificarea pozitionarea corecta din pdv al avansului de aprindere.
Ar mai putea sa fie si doua injectoare duse dar mai putin probabil.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -