Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-08, 23:44   #16
monk

Stage 5
 
monk's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,085
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Fiat]
[VW]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
CLAR SONY ! se stie ca produsele SONY sunt cele mai bune de pe piata! in mass-media se folosesc numai aparate SONY , cele mai bune laptop-uri sunt SONY VAIO, si sa nu uitam, bine-cunoscutul SONY PLAYSTATION !

pe langa toate astea, daca iti iei si CD SONY ( pe care o sa iti pui muzica ) si o sa ai calitate excelenta
nu compara ce face sony pe piata IT cu ce face pe piata Car Audio.

Sony e o firma cu de toate pentru toti. intradevar playerele sony sunt foarte fiabile. eu nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme cu ele, insa calitatea sunetului este mult sub Pioneer. Pioneer e axat pe produse audio. si este o firma de top in domeniu.

din punct de vedere al sunetului redat sony este slab ! nu am vazut nici macar 1 om la concurs pe sunet care sa fie macar aproape de podium si sa aiba sony.

in concluzie CATEGORIC PIONEER ! fara sa stai pe ganduri


in cazul in care nu vrei pioneer neaparat, te-as sfatui sa te uiti si la gama Clarion. desi sunt oribile la aspect, sunetul este placut.
monk is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 03:42   #17
bestsound

Stage 3
 
bestsound's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 83
Default Re: Pioneer sau SONY?

Quote:
Originally Posted by monk View Post
nu compara ce face sony pe piata IT cu ce face pe piata Car Audio.

Sony e o firma cu de toate pentru toti. intradevar playerele sony sunt foarte fiabile. eu nu am auzit pe nimeni sa aiba probleme cu ele, insa calitatea sunetului este mult sub Pioneer. Pioneer e axat pe produse audio. si este o firma de top in domeniu.

din punct de vedere al sunetului redat sony este slab ! nu am vazut nici macar 1 om la concurs pe sunet care sa fie macar aproape de podium si sa aiba sony.

in concluzie CATEGORIC PIONEER ! fara sa stai pe ganduri


in cazul in care nu vrei pioneer neaparat, te-as sfatui sa te uiti si la gama Clarion. desi sunt oribile la aspect, sunetul este placut.

tocmai cum a spus si Monk produsele Sony de acuma sunt sub nivelul celor de la Pioneer,in concluzie............clar Pioneer!!!
bestsound is offline   Reply With Quote
Old 13-01-08, 16:38   #18
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Am ales Pioneer DEH-P40MP, si asta anul trecut.
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 05:16   #19
ceachi

Stage 5
 
ceachi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 721
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Te-ai grabit !
Daca mai stateai putin si vedeai aici ca televizoarele sony actuale nu mai sunt ce au fost, poate alta era alegerea !
ceachi is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 17:11   #20
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Voi comparati Sony cu Pioneer???
Sony nu are nici o treaba cu SQ face doar componente car audio medii calitativ!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 22:34   #21
Bogdan OCC
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Bogdan OCC's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 921
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Old School Cars]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
CLAR SONY ! se stie ca produsele SONY sunt cele mai bune de pe piata! in mass-media se folosesc numai aparate SONY , cele mai bune laptop-uri sunt SONY VAIO, si sa nu uitam, bine-cunoscutul SONY PLAYSTATION !

pe langa toate astea, daca iti iei si CD SONY ( pe care o sa iti pui muzica ) si o sa ai calitate excelenta
Domnule @dolb, ati vorbit serios sau vroiati sa ne faceti sa ne simtim bine cu ajutorul unei trancote?
Eu vorbesc foarte serios, pentru ca nu am reusit sa deduc daca glumeati sau asta este parerea dvs. . In fond, fiecare are dreptul la o parere, si fiecare are gusturile sale (cu ale sale firme preferate)-si eu le am pe ale mele-, influentate de experientele/nostalgiile trecutului.
P.S. Nu m-am adresat in mod peiorativ!
__________________
Instalări sisteme audio#Custom #SoundQuality #SPL #OEM+integration #Japan #Deutschland echipa-Zoom.com
Bogdan OCC is offline   Reply With Quote
Old 15-01-08, 22:41   #22
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pioneer sau SONY?

sony nu este marca mea preferata in cazul in care voiati sa o auziti, insa eu as alege mai degraba un sony la 10 milioane decat un pioneer la aceeasi suma
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 09:56   #23
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Pioneer sau SONY?

acuma depinde ce vrei daca vrei sa mergi cu baietii la concusurile de sunet ia-ti pioneer daca vrei un aparat la care doar sa asculti muzica ia-ti sony eu mi-am luat sony cu usb si sunt foarte multumit de el .. plus ca are si iesire separata de statie... / tub ... si am dat pe el vre-o 4 foi
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 12-03-08, 21:38   #24
ovydyu

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 32
Member of:
[Toyota]
Default Re: Pioneer sau SONY?

cam greu de ales....eu in casa toata aparatura posibila sony absolut tot ce am avut nevoie mi-am luat sony si am fost f multumit in schimb pe masina am ales pioneer pt k suna mult mai bine decat HU sony care il are fratemiu sau sormea si inca vreo 5 prieteni care au dat o gramada de bani pe sony.eu am un pioneer entry level si vreau sa spun k suna mai bine decat alte scule sony modele de top.parerea mea iati pioneer.sony ia doar daca vrei vreun sistem profesional la cateva mii de euro.
ovydyu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 19:41   #25
rila

Stage 2
 
rila's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 56
Default Re: Pioneer sau SONY?

Salutare la toti. iati ce vrei la bani astia si sony si pioneer sunt la fel (nu uitati ca 90% ce anseamna lentila laser la cd player sau dvd sunt sony,90%din procesoare de la cd player sunt sony)mai bine mai pui ceva si ati ei un alpine parerea mea
rila is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -