Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-07, 18:00   #1
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Default Pioneer sau SONY?

Vreau sa imi iau un CD Player MP3 si va rog sa ma ajutati in privinta firmei. Pana acum alegerea mea ar fi Pioneer. Voi ce ziceti? Am observat ca cei de la SONY au foarte multe modele.
Buget 400-500 lei avand in calcul preturile din magazine dar ma gandesc si la SH.

Last edited by ReLLaXX; 09-03-07 at 14:56.
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 19:04   #2
skateru

Stage 2
 
skateru's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 70
Default Re: Pioneer sau SONY?

clar ca pioneer nici nu trebuie sa stai pe ganduri
skateru is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 19:35   #3
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Pioneer sau SONY?

pioneer klar ..momentan am ramas cu 2 in masina.. si se aude...inainte avand un sony.. dar nu se auzea.. asa..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 22:04   #4
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Pioneer sau SONY?

pioneer.....ai adresat o intrebare retorica
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 01:53   #5
bulu

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 370
Default Re: Pioneer sau SONY?

Pioneer Deh 30 (cel din dreapta) pt ca are multe setari de HPF , LPF , iesire sub ...
bulu is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 15:52   #6
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Pioneer sau SONY?

pioneer!!!!!!!!!!
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 18:50   #7
Andrei Suzuki

Stage 5
 
Andrei Suzuki's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 837
Member of:
[Moderators]
[Street Gambler]
[Suzuki]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Am avut si Sony si Pioneer,ambele low-entry. Si zic Pioneer
Andrei Suzuki is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 19:57   #8
MADU

Stage 1
 
MADU's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 18
Default Re: Pioneer sau SONY?

Pioneer ! ! ! !
MADU is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 18:52   #9
nutzuXXL

Stage 5
 
nutzuXXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,097
Member of:
[VW]
[SEAT]
Default Re: Pioneer sau SONY?

pioneer . fara discutii
nutzuXXL is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 20:11   #10
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Pioneer sau SONY?

SONY ! mai ales daca e XPlod...
GYM is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 20:45   #11
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pioneer sau SONY?

CLAR SONY ! se stie ca produsele SONY sunt cele mai bune de pe piata! in mass-media se folosesc numai aparate SONY , cele mai bune laptop-uri sunt SONY VAIO, si sa nu uitam, bine-cunoscutul SONY PLAYSTATION !

pe langa toate astea, daca iti iei si CD SONY ( pe care o sa iti pui muzica ) si o sa ai calitate excelenta
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 10:41   #12
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Pioneer sau SONY?

Pot sa spun ca sony face produse slabe-mediocre in mai toate domeniile. Am un televizor sony vechi de vreo 15 ani care si acuma merge cu succes(inainte intradevar faceau niste produse de calitate), si tata ce sa gandit, hai sa iau tot sony, si a luat o plasma HD cu 100 de abtibliduri pe ea si se vede oribil, culori spalacite etc. Am o prietena care are o camera sony la care daca nu ai trepied nu iti ies pozele ca lumea (exagerez putin dar cam pe acolo e ideea). Si in masina la tata avem acest cd player sony de toata frumusetea care oricat m-am chinuit sa-l reglez sa sune bine nu am reusit si de altfel nu il recomand. Mergi pe Pioneer.
Loop is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 14:37   #13
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Pioneer sau SONY?

Quote:
Originally Posted by Loop View Post
Pot sa spun ca sony face produse slabe-mediocre in mai toate domeniile. Am un televizor sony vechi de vreo 15 ani care si acuma merge cu succes(inainte intradevar faceau niste produse de calitate), si tata ce sa gandit, hai sa iau tot sony, si a luat o plasma HD cu 100 de abtibliduri pe ea si se vede oribil, culori spalacite etc. Am o prietena care are o camera sony la care daca nu ai trepied nu iti ies pozele ca lumea (exagerez putin dar cam pe acolo e ideea). Si in masina la tata avem acest cd player sony de toata frumusetea care oricat m-am chinuit sa-l reglez sa sune bine nu am reusit si de altfel nu il recomand. Mergi pe Pioneer.
poti sa iti iei cel mai tare televizor HD din lume, dar nu vei avea performante daca nu ii bagi cablu bun, daca nu ii faci reglari bune si daca esti chior asta e ( nu o lua ca pe o insulta )

prietena ta cu camera, ce sa zic.. exista camere sony la 3 mil care sunt varza, si exista camere la 15 mil care sunt mult prea bune, acu daca tie iti tremura mainile si nu sti sa faci o poza ca atunci cand apesi pe butonul de pozat se misca aparatul e problema ta

referitor la cd-playerul din masina.. pai scuza-ma daca ai niste boxe ROADSTAR fi sigur ca poti sa ii faci toate reglajele din lume si nu se va auzi cum trebuie - oricum am descoperit ca blaupunktul scoate f bine sunetul, am avut pe golf V un blaupunkt la care ii faceam reglaj.. ( am 4 boxe ) si puteai sa juri ca am subwoofer .. chiar multi s-au uitat in portbagaj sa vada daca am .. depinde, sunt aparate si aparate! tu daca iti iei cel mai ieftin lucru normal ca nu da calitate.. un cd-player-auto sony la 5-6 milioane cu boxele sony xplod, fi sigur ca va da randament
dolb is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 15:13   #14
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Pioneer sau SONY?

- intradevar conteaza si semnalul pe care il primeste dar facand comparatie cu televizorul de dinainte (un panasonic de generatie mai noua, pe baza de tub) nu se vedea nici o imbunatatire. Si inca un minus : daca il conectez la calculator nu se poate intelege nimic (ca si cum l-as conecta la un televizor clasic) ... sa vezi un film de pe calculator merge dar sa stai sa citesti ceva nu poti.

- ca tot veni vorba de suma asta de 3 mil, am cumparat o camera fujitsu la o promotie si era 3 mil ... puteai sa ii faci ce vrei tu la aparat cu nu iesea nici o poza incetosata.

- Am ascultat un seat leon cu difuzoare stock si cu HU sony care nu se auzea prost dar in orice caz slabut, apoi passatu lu tata, tot cu difuzoare stock si HU sony, care se aude prost si un opel astra cu HU sony si difuzoare sony xplod care se auzea cel mai prost, un sunet oribil si ce ma enerva cel mai tare e ca proprietaru se lauda cu el.

Oricum m-ai facut sa zambesc la faza cu sony si cu difuzoare sony xplod dau randament si in special la aia cu daca ii mai pui si cd sony sa ai calitate excelenta
Loop is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 15:16   #15
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Pioneer sau SONY?

.Sony era ...era tare acu ceva timp.. de exemplu lentilele de la cd-rom; cd-player sunt = 0. Tot e bun in afara de lentile ..
EaGle is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -