Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-06, 19:08   #16
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default

TOTI aveti dreptate !!
Numai ca se scapa din vedere unele aspecte :
-Masina e un Audi cu locuri de difuzoare pe bord de 10 cm
-Heparu NU vrea sa umble la masina , respectiv sa faca constructii suplimentare
-Usile fata sunt asa cum stim la Audi
Concluzia e ca fara o \"lucrare\" serioasa la usile fata , nu se va putea acoperi \"gaura\" de care vb. fuscobal .
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 09:24   #17
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Interesant. Ieri am dat un reply care nu a mai aparut. A apucat saxo sa scrie ce am zis eu in mare....nu mai repet si eu.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 20:52   #18
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

am zis si o mai repet !!!


In aceasta masina din cauza ca nu este a mea personala ( ca numai eu ma plimb cu ea asta ii altceva ) este din familie este o problema serioasa !! Daca ar fi din bani mei ash face modificari la panouri dar nefiind din bani mei nu cred ca ar trebuie sa ma bag asha de adanc !!! Deci se merita sa pui difuzoare de 10 cm in fata si pe spate de 17 sau renunt la aceasta optiune si ma bazez pe cele din fabrica care sunt Bose si cele de pe spate sunt chiar amplificate !!!

Daca ash alege variata asta ar insemna sa ma duc la un electrician sa imi puna un adaptor pentru a cupla boxele din portiere spate pe cass (masina in fabrica are in fata inalte jos+tw sus (+in spate medii si in porbagaj sub+ care sunt amplificate pe o statie de la audi tot bose) acuma imi merg doar cele din fata care sunt inalte si un pic de medii si sub din spate care plange dupa o cutie speciala pentru el ( nu am facut cutia ca inca nu m-am decis daca sa fac un sistem puternic sau doar asha sa ma \"simt bine\"ar fi un sitem optimizat cu bass mai mic decat duce sub ) sper ca cu ajutorul vostru sa pot sa imi duc acest mic proiect la final !!!

Cred ca 800 de euro asha investitzi pana acuma nu ii scoti din drum si de aceea asha vrea sa continui cu puterea !!! Eu zic ca sunt cam la jumatate cu proiectu cam cu inca 800~1000 de euro il termin !!!

Deci please all member 4tuning help me ca de mult nu am mai venit cineva de prin suceava pe la voi la competitii si deja baieti se strang pe aici pentru o gaska ! Imi pare rau ca nu pot veni la oradea dar am bacu anu asta !!! Si na asta ar fi una dintre probleme dar dupa bac promit ca \" Daca voi cu ma vreti , eu va vreu si cu sau faca voia voastra eu va ajung \" un pic modificat !!!
__________________
Audi S3 400+ ---------
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 21:50   #19
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

asha ceva ash vrea !!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sistemul_virtual_390.jpg
Views:	143
Size:	127.1 KB
ID:	68713  
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 22:05   #20
pesteimputit

Stage 5
 
pesteimputit's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,052
Default

nu ai gusutri rele cu amplifurile alea
dar bateria aia mai bine ai inlocuio cu un stinger sau cu o optima
pesteimputit is offline   Reply With Quote
Old 13-02-06, 22:11   #21
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Si mai bine ai pune HCX -uri in loc de HV -uri, eu asa zic....
GYM is offline   Reply With Quote
Old 14-02-06, 22:28   #22
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

up
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -