Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-06, 23:05   #46
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ford Focus XR5 Turbo

uitati-va frate si voi la teste, in toate e peste GTI... faceti si voi ca sebastian, 90% din testele evo vs impreza sunt castigate de evo... el o tine pe-a lui imreza rules
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 09:21   #47
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ford Focus XR5 Turbo

cum ai da-o e peste gti.nu stiu de ce isi dau cu parerea unii care nu au condus vreodata o masina,daramite o masina sport ca gti-ul sau focusul st.daca ne luam dupa datele tehnice,golful cu 7,3 sec 0-100 nu prea are ce sa caute la liniute cu st cu 6,8 sec 0-100.asta inseamna vreo 2-3 masini numai pana la 100 km/h.am vazut un st exact ca cel din poza in brasov,pe strada.arata super masina.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 10:53   #48
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Ford Focus XR5 Turbo

Are cineva o idee despre preturile din Romania, ca nu am gasit
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 11:23   #49
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ford Focus XR5 Turbo

19740 CIP (3 usi)
19990 CIP (5 usi)
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 16-07-06, 22:07   #50
ShinyG

Stage 3
 
ShinyG's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 134
Default Re: Ford Focus XR5 Turbo

Dintre Focus ST si Golf GTI eu aleg Megane RS sau Astra GTC 2.0T...
Focusu asta nu arata sportiv decat prin culoarea portocalie afisata in reclame, ca la caroserie e cam sedat. Si Golfu GTI cu bara aia spate jumate nevopsita e cam tot p-acolo... Masini extraordinare ziceti voi, si va dau dreptate, dar arata de parca designerii nu aveau chef de munca...
Megane RS arata ca de pe Marte iar GTCu ala e naveta spatiala pe langa "bunicile" astea...
Motoru de Volvo o fi el performant, dar nu aduce credibilitate companiei, care nu mai stie sa-si dezvolte singura motoarele sportive, ci le "imprumuta" de la altii!

Ca o concluzie personala: daca va luati ST (sau XR5 Turbo, sau ce alte nume mai inventeaza Ford pt Focusu suparat) luati-va portocaliu, verde deschis, roz, mov, galben sau alte culori ciudate, ca sa aiba si masina ceva deosebit la exterior...
__________________


The one and only!
ShinyG is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -