Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-03, 22:15   #1
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default inceput d sistem audio

salutare suflare tunnista!
am vbit cu un vecin si mi-a propus sa-mi faca cu 5 milioane un subwoofer zice el cu amplificator philips(care spune el costa 1.800.000),si difuzor inca nu mi-a zis d care mai cauta (cam la 1.800 si acela).a precizat ca imi cauta mocheta pt incinta ca in portbagaj,si imi pune un switch on/off undeva in masina(ma gandesc eu unde)...eu nu prea cunosc la sisteme ma refer ca nu stiu exact c intra intr-un subwoofer..zicea ca trebuiesc vreo 15 m de cablu care trec ascunshi prin masina la subwoofer.mi-l face de 100W.
E bun pretul d 5 milioane?
as vrea sa-mi pun un cd in loc d cas p masina si am vazut un sonny la 4 milioane nou...c parere aveti?sau sa-mi iau pioneeru d pe duba ducato a lu tata (duba e luata sh din belgia si a venit cu casu asta p ea)
cunosc si eu ca cele mai tari sunt clarion pioneer sau kenwood,dar toata treaba tre s-o fac din banii mei si am 19 ani ,anul 1 la ase(galati)
toata treaba ar urma sa se monteze pe un focus ghia sedan (a lu' tata,care nu vrea sa ma ajute cu nici un ban la treaba asta si inca cat munca de lamurire am dus)
baiatu mi-a zis ca-mi pune si niste tweetere pe spate pt inalte.
eu vreau doar sa se auda cat se poate d clar si sa se auda in masina, nu tin neaparat sa ma sparg in figuri pe strada
multumesc !
Anonymous is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -