Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-06, 08:45   #1
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default BMW Z9

Pai nu stiu cum sa incep .. Z1,Z3,Z4,Z8 ... cum 4 vine dupa 3 trebuia sa vina si 9 dupa 8 ....... v-ati prins ?? Z9 se pare ca a devenit un concept din ce in ce mai interesant . Cei de la BMW se pare ca ii dau din ce in ce mai multa atentie ( asa si trebuie ) . Z9 a capatat o forma chiar superba .... Aduce unpic la Seria 6 , doar ca e un Z9 . Cat despre motorizari el are primul V-8 Turbo de 3.9 litri care a fost produs prima data pt 740d . Nu prea inteleg de ce un diesel dar asta este ...

Pictures:

Coupe:






Cabrio:




__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 08:50   #2
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

wtf seamana cam mult cu serie 6 ,dar cum sa fie o masina sportiva cu cutie automata si fara schimbator??? hai automata sa zicem ca mai merge dar cu schimbatoru la volan si din ce se vede nici nu are padele.
designu e copiat dupaE63 si E64
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 08:59   #3
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

nu imi place de nici o culoare ...
urat urat urat ...

din toate modelele noi ale bmw...nu mi-a placut NICIUN design ... efectiv niciunul !
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 09:39   #4
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default

din pacate nu avem ce sa le zicm designerilor .. ce sa facem ? ne ducem peste ei si le zicem sa le facqa altfel ? :lol
wlady is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 09:50   #5
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

un singur lucru e sigur la mine\" inainte imi placeau mai mult bmwurile,dar de cand au inceput cu seria5,7 designul asta nou a lor nu prea mai imi plac ca inainte\" / designul inainte era unu rau de tot ! dar na trebuiesc si schimbari ..... ! iar acest Z e ceva de capul lui,parerea mea! dar arata ciudat fatza de ce Z-uri mai sunt!
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 10:36   #6
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

Parca prea fistichii portierele alea , si designul parca e prea a 6ar....Chiar nu mai au nici o idee cei de la BMW?
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 10:48   #7
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

arata bine masina... dezvoltarea industriei auto se misca foarte repede, e normal sa vina cu ceva inedit
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 11-02-06, 11:04   #8
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Acest concept dateaza din 1999-2000! deci nu e facut dupa Z4, Z8, Seria 6... ci ele sunt facute dupa ce a fost facut Z9....
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 11:18   #9
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default

asta a fost conceptul pt seria 6 !!
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-06, 16:56   #10
Andrei_NSL

Stage 4
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 181
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default ........

NICI DAK VAD NU CRED
Andrei_NSL is offline   Reply With Quote
Old 14-03-06, 20:54   #11
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: BMW Z9

FRATILOOOOR! Acest BMW nu e succesorul lui Z8 nici pe departe.El a fost doar un concept car ce a aparut acum nuj cati ani.Nici vorba ca asa ceva se va fabrica + ca din cate stiu eu BMW Z8 s-a fabricat in serie limitata(daca nu e asa scuze) insa 100% va zic ca nu acesta e viitorul Z9. E vorba doar de nume.Cine are acasa reviste AUTOTURISM sa se uite in numarul din decembrie 1999 ca e chiar pe coperta si scrie destul de mare si cu rosu BMW Z9 gran turismo.Imi pare nespus de rau ca nu am un scanner sa va arat si voua.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -