Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   BMW Z9 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/12876-bmw-z9.html)

wlady 11-02-06 08:45

BMW Z9
 
Pai nu stiu cum sa incep .. Z1,Z3,Z4,Z8 ... cum 4 vine dupa 3 trebuia sa vina si 9 dupa 8 ....... v-ati prins :lol: ?? Z9 se pare ca a devenit un concept din ce in ce mai interesant . Cei de la BMW se pare ca ii dau din ce in ce mai multa atentie ( asa si trebuie ) . Z9 a capatat o forma chiar superba .... Aduce unpic la Seria 6 , doar ca e un Z9 . Cat despre motorizari el are primul V-8 Turbo de 3.9 litri care a fost produs prima data pt 740d . Nu prea inteleg de ce un diesel dar asta este ...

Pictures:

Coupe:

http://www.siamcar.com/wallpaper/bmw/z9.jpg
http://66.36.165.230/others/khodro/gallery/21/1.jpg
http://www.pistonheads.com/fastcars/bmw/z9-04bw.jpg
http://66.36.165.230/others/khodro/gallery/21/4.jpg

Cabrio:

http://www.seriouswheels.com/pics-19...-1600x1200.jpg
http://www.seriouswheels.com/pics-19...-1920x1440.jpg
http://www.bmwinfo.com/0056.jpg
http://janico.no.sapo.pt/Tuning/BMW%...0Cabriolet.jpg

Alexutzzz 11-02-06 08:50

wtf seamana cam mult cu serie 6 ,dar cum sa fie o masina sportiva cu cutie automata si fara schimbator??? hai automata sa zicem ca mai merge dar cu schimbatoru la volan si din ce se vede nici nu are padele.
designu e copiat dupaE63 si E64

Mustang 11-02-06 08:59

nu imi place de nici o culoare ...
urat urat urat ...

din toate modelele noi ale bmw...nu mi-a placut NICIUN design ... efectiv niciunul !

wlady 11-02-06 09:39

din pacate nu avem ce sa le zicm designerilor .. ce sa facem ? ne ducem peste ei si le zicem sa le facqa altfel ? :lol :lol:

Eugen_TL 11-02-06 09:50

un singur lucru e sigur la mine\" inainte imi placeau mai mult bmwurile,dar de cand au inceput cu seria5,7 designul asta nou a lor nu prea mai imi plac ca inainte\" / designul inainte era unu rau de tot ! dar na trebuiesc si schimbari ..... ! iar acest Z e ceva de capul lui,parerea mea! dar arata ciudat fatza de ce Z-uri mai sunt!

Cosmin255 11-02-06 10:36

Parca prea fistichii portierele alea , si designul parca e prea a 6ar....Chiar nu mai au nici o idee cei de la BMW?

Hondarul 11-02-06 10:48

arata bine masina... dezvoltarea industriei auto se misca foarte repede, e normal sa vina cu ceva inedit :wink:

RoSonic 11-02-06 11:04

Acest concept dateaza din 1999-2000! deci nu e facut dupa Z4, Z8, Seria 6... ci ele sunt facute dupa ce a fost facut Z9....

Alex_55 12-02-06 11:18

asta a fost conceptul pt seria 6 !!

Andrei_NSL 12-02-06 16:56

........
 
NICI DAK VAD NU CRED :shock: :lol: :lol:

dexter_20 14-03-06 20:54

Re: BMW Z9
 
FRATILOOOOR! Acest BMW nu e succesorul lui Z8 nici pe departe.El a fost doar un concept car ce a aparut acum nuj cati ani.Nici vorba ca asa ceva se va fabrica + ca din cate stiu eu BMW Z8 s-a fabricat in serie limitata(daca nu e asa scuze) insa 100% va zic ca nu acesta e viitorul Z9. E vorba doar de nume.Cine are acasa reviste AUTOTURISM sa se uite in numarul din decembrie 1999 ca e chiar pe coperta si scrie destul de mare si cu rosu BMW Z9 gran turismo.Imi pare nespus de rau ca nu am un scanner sa va arat si voua.


All times are GMT +2. The time now is 22:02.

- Copyright 2026 4Tuning