Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-06, 13:26   #31
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default

aham ... cam asa ceva ii povestea ...
si ce supercar`uri face acuma ....
eu sincer .. prefer Lambo asupra lui Ferrari ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 30-01-06, 17:10   #32
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

ma rog, lamborghini nu are nici un cuvant de spus in fata lui ferrari la absolut nici un capitol. dar sa o lasam asa...
teddy is offline   Reply With Quote
Old 30-01-06, 20:00   #33
Grecu_

Stage 2
 
Grecu_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 51
Default

RoSonic ce pot sa zic 1-0 pt tine,dar eu nu am mai auzit nimic de tractoare si in tot ce am citit si toate emisiunile pe care le-am vazut nu mai zicea nimeni nimic de tractoare ceea ce m-a facut sa cred ca s-au lasat de tractoare,dar se pare ca m-am inselat
__________________
Proud member of INSOMNIA RACING CLUB
Grecu_ is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 07:00   #34
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default

bai fratilor .. mie imi plac mult de tot .. parca sunt niste suvuri cu un kit musculos pe ele ... oricum lamborghini si-a faut renume cu tractoarele .. din tractoare a castigat bani incat sa-si deschida firma din prezent
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 12:32   #35
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

ca sa impac pe toata lumea imi bag in garaj pe viitor un lambo,un fer, un pors si gata! ce sa stau sa imi bat capu ce imi iau si ce nu ca toate sunt faine :P
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 14:47   #36
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"teddy\"
ma rog, lamborghini nu are nici un cuvant de spus in fata lui ferrari la absolut nici un capitol. dar sa o lasam asa...
Lambo` .. a ramas inca o firma mai exclusivista decat Ferrari ..
nu neaparat ca ar fi mai scumpe .. sau ca nush` ce clientela are ...
da` masinile inca is in serie mult mai restransa ... si de aia inca e mai exclusivista ...
parerea mea e ca Ferarri .. le face mult mai serie ... inca nu sunt scoase pe banda rulanta .. dar nici unicate nu sunt ...
si .. acea atentie la detaliu ... cred ca e mai ridicata la Lambo` ... care e o firma mica ... cu productie limitata .. si la care fiecare model trebuie sa se vanda bine ... fata de Ferrari ...
Spark is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 17:31   #37
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default

Firma mica cu productie limitata? Grupul WV
Domnule , eu cred ca baby lambo, gallardo se vinde mai bine ca si concurentul direct ferrari. Cred!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 20:15   #38
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

O sa fie un real succes . Ce tare , sa te intrebe unu ce conduci si sa ii zici ca ai lambo , si sa trantesti o poza cu un tractoras
BTW oricum lambo au facut treaba cu tractoarele
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-06, 20:17   #39
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

Si cand te gandesti ca Lambo ar fi trebuit sa fie parte din Ferrari...
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-06, 03:03   #40
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default

boys boys ati vazut ceva mai naspa? eu nu!! daca porsche a facut cayenne...deh...asta e...dar makar se vinde si nu e nici urat si nici lent lambo..a mai facut...poate mai face...bv....lor..daca se vinde...e si mai bine...dar ferrari....nu prea cred ca va face suv vreodata!!! Lambo are mari dificultati....multe probleme grave legate de fiabilitate....porsche si ferrari nu se confrunta cu asa ceva!! a zis cineva ca lambo face ferrari...poate doar la record de service....ca in rest ferrari e ferrari frate...si o zice un fan porsche...care crede ca masinile sunt astfel...porsche si restu!!! lambo inca mai face tractoare..a confirmat un baiat pe aici....si eu zic ca daca toti fac suv....vreau si eu un LOGAN SUV AWD TURBO ce draq!!!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 01-02-06, 20:49   #41
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default

Nu fiti rai baieti arata bine masinuta si va avea succes
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 15:03   #42
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

nu stiu ce o fi in capu alora de la ferrari sau de la lamborghini da asa nu se mai poate, sa ia in ras suv-urile. mie nu-mi plac nici modelele pe care le-ati aratat si nici suv-urile in general, dar alea \"normale \"erau facute macar cu cap si gust. ce fac lambo si ferari sunt niste insulte. voi chiar ati vrea asa ceva acasa? eu unu as prefera un x5 inaintea tuturor.
URATE MASINI ALE DOUA!!!!
MAI BINE AR FI PUS NISTE ROTI DE 24 INCH PE ENZO SAU MURCIELAGO. AR FI IESIT MAI BINE
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-02-06, 20:57   #43
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

designurile expuse sunt extrem de urate. si sincer mi se pare o aberatie ca aceste 2 marci sa faca suv-uri. dar asa se spunea si despre porsche, si totusi cayene e unul dintre cele mai tari suv-uri la ora actuala.
Pozele ma indoiesc ca sunt facute de cei de la lambo, sau ferrari, ci sunt facuti de unii care au incercat ei sa-si imagineze cum ar arata un suv facut de cele 2 firme, si cum au facut ei asta, au desenat un suv le-au pus elemente ale celor 2 marci (faruri si stopuri).
Cred ca daca faceau asta si cu cayenne inainte sa apara iesea tot un monstru, pt ca e greu sa trantesti pur si simplu elemente de pe o masina sport pe un suv si sa iasa bine sau macar sa nu te sperie.
Asa ca nu avem de unde sa stim cum o sa arate pana nu o sa fie date oficiale.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 00:18   #44
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Nu cred ca Ferrari va concepe vre-un SUV... dar cine stie ce mai intervine pe viitor. Au conceput ei un break, in mod sigur ar fi capabili si de un SUV
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 00:22   #45
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Ferrari break 456
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ferrari_456_gta_venice_break_295.jpg
Views:	42
Size:	11.5 KB
ID:	66696   Click image for larger version

Name:	f48koenig_kerk2_223.jpg
Views:	35
Size:	10.9 KB
ID:	66697   Click image for larger version

Name:	456_gta_break_7_536.jpg
Views:	32
Size:	87.3 KB
ID:	66698  

NOS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -