Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-09, 11:57   #61
vitezoman

Stage 4
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 172
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

ce mare e micul matiz
vitezoman is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 12:13   #62
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Ce e cu "CHESTIA" (spoiler-ul) de pe fata..arata groaznic...zici ca e plug.
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 12:42   #63
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Imi cer scuze ca a trebuit sa dau ditamai quote-ul (mult si prost). In primul rand nu are cauciucuri de "145 sau cat dracu are" iar apoi, caii sunt de pus pe asfalt, nu de mandrit (cum e la mintea ta), iar daca nu ai cum sa ii pui pe asfalt sunt degeaba, ca si tine, ca tot te pronunti in leg cu userii. Fiecare isi da cu parerea cum crede, eu imi doresc un Porsche de 260 CP, tie iti doresc o caramida de-asta, cu multi cai, sa te mandresti cu ei. Eu as prinde 260 kmph sigur, tu ai avea sanse sa prinzi 300, sau sa te dea vantul jos de pe carosabil pe la 200 kmph, in fct de vreme. Deci mai gandeste-te, si NFS nu joc, nu joc jocuri PC, in general, ma tenta pe la 12 ani...tu in schimb cred ca esti in fenomen
Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Aaaa.. si apropo de coji de masini... cred ca vorbeste frustrarea din tine. E vreun exercitiu de empatie? Masina mea nu arata in niciun caz precum caramida asta, si nici "coaja" nu cred ca este, daca tu esti posesor de coaja, ca "corbodoashca" aia nu cred ca o ai, imi pare rau pentru tine (nu sincer, ci din politete).
Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Vad ca nu e prima data cand te iei de "NFS"-isti, dar vroiam sa imi confirm banuiala si... ghici cine analizeaza jocuri PC cu masini pe forum...tu erai NFS-istule? ha ha! Incearca sa nu iti mai transpui imaginea pe ceilalti, ca poti da gres!
Ce ar fi daca ai da "edit" in loc sa pui 3 posturi?
Goana dupa posturi cumva?
Referitor la ideea cu Porsche vs. Matiz...
Sa iti zic un lucru: daca le pui una langa alta pe astea 2 o sa gasesti 1-2 bucati de persoane care or sa zica ca Porsche e mai frumos ca Matizul. In rest, lumea va fi mult mai atrasa de un Matiz ca asta decat un banal Porsche.
Chestia asta cu CP pe asfalt vs. mandrit... alta ineptie - zici ca nu vorbesti din jocuri, dar comportamentul si cuvintele pe care le spui tu sunt din filme. Tu chiar nu vrei sa intelegi ca este un proiect? La care Porsche nu va putea ajunge niciodata: de ce? Pentru ca nu au o masina in care sa isi bage lumea picioarele in ea, ca este o chichistoata de masina. Lumea apreciaza Porschele fata de un Matiz stock. Dar sa vii cu un Matiz cu motor de 'Vette Z06 de 550 de cai... RAR!
Voi nu intelegeti ca masina este un proiect?

Quote:
Originally Posted by Claw166 View Post
frumos dragster`ul asta, oare cum se tine in curbe dar si mie mi se pare cam slabutz top speed`ul ... la prima suta e criminala
Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Vrei sa incetezi cu v.max?
Ati innebunit cu raportul asta...
Daca are 1000 de cai, trebuie sa alerge cu 800km/h... Daca are 550 de cai trebuie sa sara peste 300 la ora... De ce?! Unde ii dai tu 300 la ora??? Nu atungi 300 la ora pe sfertul de mila si nici intr-un km.

Sa va reamintesc ca e motor de Corvette Z06?
Iar Corvette are motor american? Si ca americanii isi iau puterea din volum, nu din turatie? Si ca motoarele americane au alt ralanti fata de cele europene / asiatice?

Reveniti-va si nu mai postati ineptii din astea, va rog eu.
Mai cititi fratilor inainte sa mai scrieti ineptiile cu v.max...
Quote:
Originally Posted by VWluci View Post
Ce e cu "CHESTIA" (spoiler-ul) de pe fata..arata groaznic...zici ca e plug.
"Plugul" asta are rolul lui in aerodinamica. Nu cred ca au latit masina de pomana, tu ce zici?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 14:07   #64
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

ai dreptate ca nu au latit masina de pomana .... dar totusi parca e prea urata din fata... din laterale se vede mai bine dar fata .... nu e prea placuta ochiului

oricum felicitari realizatorului... un proiect foarte interesant
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 14:24   #65
Pardalian

Stage 2
 
Pardalian's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 57
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

550 hp pe tractiune fata???:O.....foarte interesant. in plus....unde a incaput in compartimentul motor???
Pardalian is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 15:54   #66
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Aaaa.. si apropo de coji de masini... cred ca vorbeste frustrarea din tine. E vreun exercitiu de empatie? Masina mea nu arata in niciun caz precum caramida asta, si nici "coaja" nu cred ca este, daca tu esti posesor de coaja, ca "corbodoashca" aia nu cred ca o ai, imi pare rau pentru tine (nu sincer, ci din politete).

Aveam in josul paginii exact persoanele la care ma refeream,dar cred ca ai simtit nevoia sa faci un reply "cool".
Intr-adevar mi s-a parut(si inca mi se pare) ca ai facut un post 100% idiot si ti-am explicat clar de ce.Daca nu ai inteles iti mai explic odata:
Aceasta corbodoasca despre care ai doar cuvinte de dispret are la baza o masina care nu are nici o treaba cu sportivitatea(ca nu stiu exact dimensiunea la cauciucuri...te rog frumos sa ma scuzi viteazule)fiind din start o masina in care te poti rasturna la viteze de treapta a 2-a.OK?
Si vii tu de acolo "frustrat" ca de ce au bagat atatia bani in ea si faci o comparatie cu un Porsche(masina pe care sper ca ai avut ocazia sa o studiezi de aproape si sa stai in ea sa vezi cam ce senzatie iti da cand vezi ca stai cu fundul aproape pe asfalt).OK?
Pai mai tatica mai...ce te asteptai de la proiectul asta???sa faca din bietul matiz un fel de titan al circuitului???Sa se ia la "tranta" cu masini din astea in care tu "visezi" sa prinzi 260 la ora pe circuite???
Probabil ca nu vezi in perspectiva deloc,si nu intelegi care a fost scopul crearii acestei buburuze.Nu-i nimic...iti explic eu:
Au luat cea mai amarata masina si i-au pus un motor puternic(daca il puneau pe o masina care cat de cat promitea ceva,acest proiect nu mai era deloc deosebit ci era doar unul din altele "n" care apar in fiecare zi)dupa care i-au pus un kit "urat",de caramida chiar pt simplul fapt ca chiar avea nevoie de asa ceva,nu de alta...dar matiz-ul(pe care tu chiar l-ai comparat cu un porsche)nu e chiar o capodopera din punct de vedere al aerodinamicii si nici nu prea e lat asa de felul lui.OK?
Daca inca nu te-am lamurit...sa stii ca nu e vina mea...esti tu mai "cu mot".
Cat despre frustrarea mea...nu am de ce sa fiu frustrat...nu sunt eu cel care critica tot ce vede(poti verifica daca tot ai verificat posturile mele)si am o masina de care sunt cat de cat multumit(nu e chiar coaja la care tu te astepti) dar imi vad totusi de lungul nasului si nu imi permit sa arunc cu cuvinte de dispret in proiecte de zeci de mii de dolari.Probabil ca si masina ta sare cu mult din tiparele masinilor "care multumesc" si de aia iti permiti sa faci lucrul de care am pomenit mai sus.
Si la chestia cu analiza jocurilor pe forum te lamuresc acu...Am recomandat un joc care chiar merita jucat(nu NFS ci LFS,intre care e o mica mare diferenta)si ti-l recomand si tie acum,fiindca la 12 ani nu cred ca ai fi fost in stare sa-l joci...nu de alta...da se apropie izbitor de mult de realitate si chiar iti da idee despre ce se poate face cu o masina in conditii reale.
Si sincer acu in final (stiu...cel mai mult...si cel mai prost)as fi si eu curios sa-mi spui daca vrei ce masina ai din moment ce a mea ti se pare"coaja"
Multumesc anticipat pentru raspuns!!!
Am dat un edit(ca sa nu fac ca altii care posteaza 3 chestii la rand ca sa le creasca stagiul)ca sa mai adaug o chestie:
Cand o sa ai ocazia sa vezi cum e sa faci un porsche boxter pe autobahn cu un Golf 2 probabil o sa intelegi scopul acestui proiect.

Last edited by kir0087; 31-01-09 at 16:13.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 16:57   #67
VBogdan

Stage 5
 
VBogdan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 313
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

ideea f. indrazneata dealtfel, mi se pare ok....dar nu inteleg cum pune toata puterea jos.....
VBogdan is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 17:00   #68
gandaku

Stage 3
 
gandaku's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 84
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

asta da jucarie...banuiesc ca motorul e in spate..oricum ar fi...e prea de tot.
gandaku is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:02   #69
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by gandaku View Post
asta da jucarie...banuiesc ca motorul e in spate..oricum ar fi...e prea de tot.
E in fata!!!!!!
Bai frate, dar voi nu cititi deloc topicul?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:04   #70
B.D.

Stage 3
 
B.D.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 152
Member of:
[VW]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

o poza cu capota ridicata ar fi interesanta .
B.D. is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:15   #71
Japo

Stage 5
 
Japo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,846
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

cateva filmuletze....
http://www.webtube.ro/video/adb20536...-550-CP--Monza
http://www.webtube.ro/video/2c0f44e4...otor--evacuare
http://www.webtube.ro/video/b4929f89...tiz-V8--550-CP
Japo is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:54   #72
andrey_20052002

Stage 4
 
andrey_20052002's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 239
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

ce pot sa zic despre aplaudici "vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii"asa si voi ,ca nu e bun ca e instabil etc,mosina asta a fost facuta pentru a arata de ce este capabila aceasta firma ,pentru publicitate ,marcheting ,de exemplu voi daca ati avea un atelier de tuning nu ati tuna o masina ca sa o aratati la clienti ce puteti face?
andrey_20052002 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:58   #73
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

ff tare frate ...poate sa bata lejer un ferrari ) la liniuta
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 20:30   #74
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Nu vezi asa ceva in fiecare zi ! Masina e foarte simpatica iar performantele ei te lasa cu gura cascata. Ar fi frumos sa fie produsa o serie limitata.
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 21:43   #75
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

mi-as dori din tot sufletul asa ceva. PUNCT. Mai sunt dastia pe aici, care pentru ei cea mai tare masina este TAXI-ul...si vin sa se dea aici cu parerea.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -