Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-09, 22:28   #46
ROSSI 46

Stage 5
 
ROSSI 46's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 402
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by MariusTm29 View Post
ca sa nu mai spun ca la ce ture ajunge un motor de motocicleta n-o sa ajunga o masina de strada oricate interne ai schimba .
pai shi ideea care e?...sa ai o masina care trage grav de tot si are cuplu la turatii cat mai joase?...sau sa ai o masina (smart'ul amintit de tine) care incepe sa traga la o turatie mult mai mare decat turatia maxima a majoritatii masinilor?

cand matizul asta isi atinge turatia maxima , smartul respectiv abea isi intra in mana...

dar tu poate ai alte cerinte la o masina shi vrei turatii de avion...iati o bormasina sau un flex ... skill,makita tre sa gaseti tu ceva pe piata

mai documenteaza-te putin si vezi care si ce face...ce fac calutii?...ce face cuplul?...nu sta toata treaba in putere...altii sunt destepti si lucreaza la alte capitole mult mai importante nu numai la putere...nu asta e dezideratul universal valabil

Last edited by ROSSI 46; 30-01-09 at 22:32.
ROSSI 46 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 22:37   #47
marian_tgv

Stage 5
 
marian_tgv's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 454
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

frate mie chiar imi place masina...imi doresc una d-asta ce de "victime" ar face asta )
marian_tgv is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 22:40   #48
Vely

Stage 5
 
Vely's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Thumbs up Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Bani, munca si pricepere! Cuvintele cheie ale acestui proiect!
Dovada pura de inginerie si talent tehnic!
Cati dau dovada de asa ceva????
Cati macar isi pot imagina asa ceva in cele mai bune momente de sclipire intelectuala??
Nici macar cei de Chevrolet nu s-au gandit la asa ceva... Macar un show car, nu ma referam productie Ceva in genul VW Golf W12!
Poate ca totusi cei de la GM erau prea ocupati de masini ecologice.... Mda...
__________________
Nici viteza luminii nu ma poate intrece! Glumeam!
Vely is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 22:51   #49
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

un mic glontz.... marfa ideea, super ok si masina
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 22:52   #50
SERJAN
VW Driver

Stage 3
 
SERJAN's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 160
Member of:
[VW]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

interesanta ideea... nu stiu cum suporta masinuta asta o asemenea putere...
SERJAN is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 22:54   #51
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by YGD-sef View Post
tare dar v. max mi se pare putin cam mica tinand cont ca are 550 cai ...dar probabil e de vina aerodinamica care are asemanarea unei caramide ...
Vrei sa incetezi cu v.max?
Ati innebunit cu raportul asta...
Daca are 1000 de cai, trebuie sa alerge cu 800km/h... Daca are 550 de cai trebuie sa sara peste 300 la ora... De ce?! Unde ii dai tu 300 la ora??? Nu atungi 300 la ora pe sfertul de mila si nici intr-un km.

Sa va reamintesc ca e motor de Corvette Z06?
Iar Corvette are motor american? Si ca americanii isi iau puterea din volum, nu din turatie? Si ca motoarele americane au alt ralanti fata de cele europene / asiatice?

Reveniti-va si nu mai postati ineptii din astea, va rog eu.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 23:12   #52
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

super tare ..sa treci cu matizu pe langa un m5
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 23:13   #53
oMs^13

Stage 3
 
oMs^13's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 117
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Frumos design...
oMs^13 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 00:18   #54
alex_77_marius
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
alex_77_marius's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 849
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Super tare nu imi trecea niciodata prin cap ca o sa faca cineva ceva cu un spark sau matiz ma rog RESPECT
alex_77_marius is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 01:29   #55
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
auzi la ei...la cunoscatori...nu face nimic pe circuit si nu mai stiu ce...
ce treaba are una cu alta???ce treaba are un porsche...masina care e din start super sport,cu un matiz care din start are jante pe 13 si cauciucuri de 145 sau cat dracu are ???
ganditi mult inaite sa scoateti dumele astea de nfs-isti?
unii nu ar trebui sa aiba dreptul la opinie...is prea degeaba...
caraie la toate masinile...nu le plac decat perfectiunile absolute.
mai tineti-va replicile de bazar pt voi si spuneti-le in gand cand va chinuiti 1 min sa prindeti 100 de km/h.
concluzia:
nu o sa va mandriti prea multi cu atatia cai sau cu ce masini "naspa" mai criticati voi aici niciodata.NICIODATA.iar in cazul in care veti ajunge in posesia unei masini in care sa vi se para ca rupeti totul si sa nu mai puteti de racereala,o sa vin eu cu corbodoashca asta sa va scot drag-urile din cap.
MA REFER STRICT LA AIA CARE NU AU DECAT DE CRITICAT LA APROAPE TOATE POST-URILE,PARANDU-LI-SE APROAPE TOTUL KITCHOS,CAND EI AU NISTE COJI DE MASINI,SAU MAI RAU...NIMIC!!
CIAU
Imi cer scuze ca a trebuit sa dau ditamai quote-ul (mult si prost). In primul rand nu are cauciucuri de "145 sau cat dracu are" iar apoi, caii sunt de pus pe asfalt, nu de mandrit (cum e la mintea ta), iar daca nu ai cum sa ii pui pe asfalt sunt degeaba, ca si tine, ca tot te pronunti in leg cu userii. Fiecare isi da cu parerea cum crede, eu imi doresc un Porsche de 260 CP, tie iti doresc o caramida de-asta, cu multi cai, sa te mandresti cu ei. Eu as prinde 260 kmph sigur, tu ai avea sanse sa prinzi 300, sau sa te dea vantul jos de pe carosabil pe la 200 kmph, in fct de vreme. Deci mai gandeste-te, si NFS nu joc, nu joc jocuri PC, in general, ma tenta pe la 12 ani...tu in schimb cred ca esti in fenomen
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 01:37   #56
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Aaaa.. si apropo de coji de masini... cred ca vorbeste frustrarea din tine. E vreun exercitiu de empatie? Masina mea nu arata in niciun caz precum caramida asta, si nici "coaja" nu cred ca este, daca tu esti posesor de coaja, ca "corbodoashca" aia nu cred ca o ai, imi pare rau pentru tine (nu sincer, ci din politete).
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 01:46   #57
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Vad ca nu e prima data cand te iei de "NFS"-isti, dar vroiam sa imi confirm banuiala si... ghici cine analizeaza jocuri PC cu masini pe forum...tu erai NFS-istule? ha ha! Incearca sa nu iti mai transpui imaginea pe ceilalti, ca poti da gres!
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 04:02   #58
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

o nebunie ! cu toate ca e uratica, proiectu' merita apreciat.
shu.lee is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 08:57   #59
SaIBoT
Toyota Driver

Stage 5
 
SaIBoT's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 441
Member of:
[Toyota]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

Mortal.Intradevar uite ca cineva s-a gandit sa faca si asta ,desi nu as fi crezut niciodata sa aud de un asa motor pe o masina asa mica.Extraordinar!!!!
SaIBoT is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 09:06   #60
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Chevrolet Matiz cu motor V8

frumos dragster`ul asta, oare cum se tine in curbe dar si mie mi se pare cam slabutz top speed`ul ... la prima suta e criminala
Claw166 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -