Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > LANCIA

LANCIA Forum Lancia - dedicat posesorilor de Lancia: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-10, 11:44   #1
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default [comercial] Caut Delta Integrale

Salut!

Mi-ar place sa incerc un proiect de restaurare la o Delta Integrale ... Greu , dar incerc sa vad ce pot sa gasesc ...

In primul rind , inmatriculata in Ro si desi mi se pare inexistent asa ceva , fara implicari in accidente majore si rugina peste tot sau tinichigerie facuta cu autogenul ... ... Motor 16V , mi-as dori un EVO de preferat . Nu am nici cea mai mica intentie sa ma chinui si sa investesc in ea pentru liniute sau mai stiu eu ce , drept pentru care ma intereseaza ceva cu cit mai putine interventii fata de fabrica ...

Desi am vazut ca sunt interzise link-uri spre alte site-uri am sa rog administratorul sa faca o exceptie acum deoarece asa pot exemplifica ceea ce caut - pe site-ul http://lanciadelta.3x.ro/pages/delteromania.html , exista o Delta Integrale Evo Gialla , proprietar Ilie George , Bucuresti. Nu am putut sa contactez pe nimeni de pe acel site - este modelul ce il caut.

Ma ajuta cineva cu o informatie ? Cunoaste cineva acea Delta , proprietarul ?Ceva similar ?

Multumesc !!!

Mail de contact - gabriel_barbu2003@yahoo.com ; gabriel.barbu@ubisoft.com

Pretul pe care il pot oferi este in functie de ce gasesc ...

Last edited by 04gabriel67; 06-01-10 at 11:54. Reason: am uitat ...
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 10:35   #2
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Cool Re: Caut Delta Integrale

Salut...cam greu ceea ce cauti...de fapt e vorba de bani...cea galbena de care vorbesti am auzit ca vroia 8000 euro pe ea...am mai vazut una inafara Bucurestiului intr-o curte cu mai multe masini de vanzare si tot asa galbena,dar cerea pe ea 10 000...asa ca daca vrei ceva de genu si in stare buna, costa. In schimb vezi ca era una gri de vanzare pe aici si cerea vreo 2500 pe ea...are motor de 1.6 pe ea, dar are si tot ce-i trebuie pentru a o face Integrale...il stiu pe tip prin cineva,daca te intereseaza,da-i un tel daca mai apare nr de telefon...mai stiu pe un baiat cu una rosie care si el cere cam 3000 euro...oricum, la banii astia e cam pomana fata de cum se cere pe ele...uita-te pe mobile.de ca sa-ti faci o idee Bafta.
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 10:46   #3
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default Re: Caut Delta Integrale

Multzam de raspuns !
Daca poti sa imi dai ceva info pentru aia galbena , ar fi super! Am vazut-o si pe aia gri , daca nu ma insel e in Piesti , e notata si in masura timpului disponibil , am sa incerc s afac o vizita, desi e cam ciudata ... eu zic ca este o Delta de 1.6 cu kit de evo2. Tractiune fata numai ... costa ea 2500 , dar e f posibil ca de banii pe care i-ai baga in ea , sa fie mai acceptabil de luat una de pe mobile .de . Nu stiu , trebuie s aam mai multe date . Am vazut poze cu ea, cu aia gri .Am nr. lui de tel .
Deci , daca poti sa imi dai informatii si despre aia galbena , ar fi super . Si cea rosie d e care ziceai
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 15:08   #4
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Caut Delta Integrale

Despre aia galbena nu stiu detalii,sa ma interesez la cineva care s-ar putea sa stie si te anunt daca e. Despre aia gri mi se pare ca a fost facuta EVO,nu stiu exact, tot aceasta persoana stie mai multe detalii despre masina,iar nr baiatului cu cea rosie e 0722136888-Alex. Masina arata bine,si a bagat ceva bani in ea sa o faca sa mearga calumea ca a avut ceva probleme la electrica sau ceva la motor(bujii,aprindere,calculator,ceva de genu) ca nu-i dadeau de cap mecanicii si mergeam cam intrerupta si nu tragea calumea,nu pistoane sau ceva nasol,iar acum merge belea motorul...te unge pe suflet motorul.Cel mai bine vorbesti si te duci s-o vezi daca e Acum mi-am adus aminte...vezi ca stiu ca mai e una, dar nu EVO,ci o 16 valve rosie intretinuta si frumoasa si cu motor umblat in el si facut calumea si parca tin minte ca vroia 5000 sau 6000 pe ea.
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 15:14   #5
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default Re: Caut Delta Integrale

Notat numarul lui Alex . Nu o sa apuc in we asta sa misc , am prorgam administrativ de la nevasta si trebuie sa fac frumos daca vreau sa am liniste cind o sa comit fapta cu Delta . Cum apuc , il sun si stabilesc atunci o intilnire .
In continuare , rugaminte mare , daca aflii ceva de aia galbena sa imi spui ! Dupa caroserie , aia e un EVO2 ( cel putin cea care o vazusem eu pe site-ul de nu avea functional contact-ul ) si daca are tabla in stare buna , imi scot un rinichi si nu ma las pina nu o conving sa devina amanta !!
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 20:22   #6
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Wink Re: Caut Delta Integrale

M-am interesat despre aia galbena si am inteles ca e la Targoviste, dar omu` cere cam 7000 sau 8000, dar nu stiu de unde sa-l iau, eventual poti cauta anunturi pe net ca parca stiu ca era de vanzare, daca nu intri acolo pe site si ii intrebi pe moderatori sau cei ce se ocupa de el, vezi tu...Cat despre cea a lu` Alex am inteles ca el ar fi vrut s-o vanda doar la 2 baieti printre care si tovarasu asta al meu sau mie...oricum eu zic sa-l suni si vezi ce zice.Ahhh...ca mi-am adus aminte...Vezi ca am inteles ca aia gri ar fi EVO originala si sincer sa fiu, de cand am auzit ma cam bate gandu s-o iau ca la banii astia, chiar daca mai bagi in ea s-o faci calumea, eu zic ca se merita mai mult decat sa dai pe alta 7000 sau mai mult...asa ti-o faci tu in banii astia..chair mai putin Vorbim
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 08:32   #7
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default Re: Caut Delta Integrale

Aia galbena a ajuns la Tirgoviste ? Hm , nu e departe , daca dau de om ...
anunturi pe net , caut de vre-o 2 saptamini , nu am dat de aia galbena .
Ce inseamna " acolo pe site " ?? ca incerc si asta , sa intreb administratorii respectivi ...
O sa caut topicul cu aia gri din nou , sa mai citesc odata , intelesesem ca e 1,6 hf !!
De ce am niste retineri vis a vis de aia ? In pozele vazute , caroseria cred ca era in afara salvarii ...
Am avut mai in tinerete un experiment cu un Kadett GSI , si era in stare relativ buna cind l-am luat . ce chin a fost sa ii fac caroseria pe ici pe colo , nu iti zic ... Mai ales ca pe vremea aia , se lucra numai cu autogen la tinichigerie .. macelari pe cuvintul meu !! totul a culminat cu momentul cind am dat jos mochetele din fata , si am vazut ca podeaua era gaurita de rugina in dreptul punctelor de prindere ale basculelor ... Ei , o chestie de genul ala , are sanse minime sa fie indreptata .
Tocmai in urma experientei personale si discutiilor cu diversi , treaba cea mai sanatoasa este sa cauti ceva cit de cit ok , la caroserie , din prima . asta scuteste timp pierdut enorm( fara rezultate spectaculoase ) si bani , ce mai bine ii bagi in motor , articulatii , etc .
Da , io zic ca cea mai naspa chestie la asa ceva este caroseria . restul - aproape tot se inlocuieste .
Integrale , am citit ca nu excela la capitolul anticoroziune, si abia de la EVO 1 in sus , au facut vopsitorie ca lumea . Pe alte forumuri , din italia , franta si mai ales anglia , toti spun ca cele ce au stattinute cum tinem noi dacia ( in fata blocului , iarna vara ) au probleme MARI cu rugina .
Eh , dar nu conteaza , sa revin , incerc intii s avad daca pot sa dau de aia galbena ce o vazusem ca fiind cindva in bucuresti . Sansele sa fie acum si aia mincata de rugina .. sunt mari . dar trebe vazut .
Ma poti ajuta in continuare cu sfaturi ? cum ajung la acei administatori ??
Pe Alex il sun in cursul saptaminii asteia de vine . Nu o sa am timp nici azi sa il caut ....
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 19:04   #8
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Caut Delta Integrale

"acolo pe site" adik ori la contact daca au,daca nu pe forum intreaba si tu,ceva...dar ti-am zis, am vazut una tot pe langa targoviste intr-o curte la strada exact ca asta,dar vroia 10 000 pe ea...Aia gri are acum motor de 1.6 ca motoru i l-a pus un tovaras de-al meu si stiu masina, si stiu ca ori nu avea, ori avea foarte putina rugina...dar oricum tipul are transmisie si parca si motor pentru a o face Integrale.Cel mai important la o masina este intotdeauna caroseria, nu restul, ca restul se schimba...ca-i mai aud pe unii cum zic ca motorul sau altele sunt cele mai importante...idioti...in fine, oricum la asta trebuie sa-i dai si o vopsea sau cel putin s-o retusezi ca nu-i prea stralucita.Parerea mea e ca daca tot iei o masina ca asta sau oricare alta si vrei s-o faci calumea este ori s-o iei impecabila, dar costa de rupe asta, ori sa iei una ca cea gri de exemplu si s-o faci de la A la Z...si crede-ma ca daca iubesti si masinile o sa fii cel mai fericit...Ne auzim, ciao...

Last edited by Hooliganu`#1; 11-01-10 at 19:08.
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 06:10   #9
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default Re: Caut Delta Integrale

Am vazut poze rezolutie mare , si de exemplu pe linga luneta spate vopseaua este umflata de rugina ... Ok , pt. o parere definitiva ar trebui vazuta si pipaita ca sa zic asa ! Inca adun date si o sa incep sa umblu dupa asta...
caroseria este cea mai importanta , mai ales la o masina mai "batrina".
Daca se alege cu grija si exista noroc , restul e aproape floare la ureke de facut , reparat - inlocuit - restaurat . Parerea mea in urma experientei cu Kadett-ul ...
Daca aflii cumva ceva de aia din Tirgoviste , lasa un semn .
Incerc acum sa vad ce mesaj pot sa las pe acolo ...
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 19:59   #10
bereczki2

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 33
Default Re: Caut Delta Integrale

uite aici https://forum.4tuning.ro/178-lancia/1...integrale.html
bereczki2 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 08:03   #11
04gabriel67

Stage 1
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 13
Default Re: [comercial] Caut Delta Integrale

Multzam , dar e Prisma ....
Caut Delta !!
04gabriel67 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 18:42   #12
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default Re: [comercial] Caut Delta Integrale

Quote:
Originally Posted by 04gabriel67 View Post
Multzam , dar e Prisma ....
Caut Delta !!
am eu delta inscrisa 2000 16 v turbo o luasem sa ma dau cu ea...motori refacut complet suspensie intarita...da.mi o mie pe ea si sa vii sa o iei mi/am luat evo 9 si am 2 delte zac in curte la garaj 0767806059
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:20   #13
Armandot

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,637
Member of:
[Oltcit]
[VW]
[Fiat]
Default Re: [comercial] Caut Delta Integrale

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
am eu delta inscrisa 2000 16 v turbo o luasem sa ma dau cu ea...motori refacut complet suspensie intarita...da.mi o mie pe ea si sa vii sa o iei mi/am luat evo 9 si am 2 delte zac in curte la garaj 0767806059
niste poze cu masina?sau un id de messanger mail ceva?
Armandot is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 17:34   #14
lanciade

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 6
Default Re: Caut Delta Integrale

Quote:
Originally Posted by 04gabriel67 View Post
Am vazut poze rezolutie mare , si de exemplu pe linga luneta spate vopseaua este umflata de rugina ... Ok , pt. o parere definitiva ar trebui vazuta si pipaita ca sa zic asa ! Inca adun date si o sa incep sa umblu dupa asta...
caroseria este cea mai importanta , mai ales la o masina mai "batrina".
Daca se alege cu grija si exista noroc , restul e aproape floare la ureke de facut , reparat - inlocuit - restaurat . Parerea mea in urma experientei cu Kadett-ul ...
Daca aflii cumva ceva de aia din Tirgoviste , lasa un semn .
Incerc acum sa vad ce mesaj pot sa las pe acolo ...
stiu eu pe cineva care il cunoaste pe proprietarul Deltei galbene, zisa "din Targoviste"
lanciade is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 18:29   #15
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Caut Delta Integrale

eu zic sa te reorientezi spre afara,iti aduci una buna cum vrei tu,si apoi iti cumperi una terminata de aici(astfel iti asiguri acte ptr cea de afara+mai ai si ceva piese de schimb)...eu zic ca iesi mult mai ieftin sau cel putin mult mai avantajos ca in romania(nu ca nu exista asa ceva la noi doar ca cele bune sunt pastrate bine si cele care sunt pe piata ori sunt supraevaluate ori nu au fost ingrijite cum trebuie ca sa mai poti sa salvezi ceva din ele)...cel putin asta e parerea mea

bafta la ce ti-ai propus.
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -